Enjin – pierwszy w Japonii token gamingowy pod regulacją

Data dodania: 25 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 21 marca 2021 r.
Enjin Coin - kryptowaluta graczy coraz popularniejsza. Enjin Coin - kryptowaluta graczy coraz popularniejsza.
Źródło: Lucie Liz / Pexels

Niespełna dwa lata temu na rynku japońskim zadebiutował Enjin Coin, czyli token gamingowy. Japońskie Stowarzyszenie Wirtualnej Wymiany Walut – Japan`s VirtualCurrency Exchange Association, w skrócie JVCEA, otrzymało zgodę FSA – krajowego regulatora finansowego na pełnienie funkcji samoregulacyjnej organizacji. Jej zadaniem jest egzekwowanie surowych przepisów dotyczących ekosystemu kryptowalut. Prowadzi giełdę Coincheck, która aktualnie notuje 15 różnych walut. Pojawiła się na niej nowa waluta Enjin. Enjin Coin otrzymała zgodę na notowanie na japońskiej giełdzie, po ponad roku badań prowadzonych przez zespół Enjin we współpracy z HashPort.

Francuski bank podejmuje testy swojego CBDC

Bank centralny Francji prowadzi testy cyfrowej waluty CBDC. W grudniu ubiegłego roku przeprowadzono już pilotaż cyfrowej waluty tego kraju, w ramach którego bank centralny przetworzył środki o wartości 2,4 mln dolarów amerykańskich przy użyciu systemu CBDC. Właściwie doszło do tego z wykorzystaniem technologii rozproszonej księgi, która została dostarczona przez SETL – brytyjskiego dostawcę regulowanych usług typu blockchain. Eksperymenty z Blockchainem udały się całkiem nieźle z wykorzystaniem prywatnej platformy. Pieniądze z pilotażu systemu zostały wyrażone w symulowanych akcjach, którymi inwestorzy obracali za pomocą cyfrowej waluty. Do śledzenia ruchów jednostek funduszy zastosowano platformę ewidencyjną SETL IZNEZ.

Cyfrowy rubel coraz bliżej

Największy bank rynku detalicznego w Rosji – Sbierbank złożył specjalny wniosek w banku centralnym dotyczący uruchomienia cyfrowego zasobu opartego na łańcuchu bloków, powiązanego z rosyjskim rublem, czyli po prostu stablecoina. Sbierbank przygotowuje się do uruchomienia systemu, a informacja o jego działaniach została podana do wiadomości publicznej poprzez rosyjski serwis informacyjny Interfax.

Pod względem technologicznym Sbierbank jest w pełni przygotowany do podjęcia prac nad cyfrowym rublem. Zamierza uruchomić cyfrowe aktywo w najbliższych miesiącach, być może już na wiosnę.

Jednocześnie także rosyjski bank centralny ma zamiar wprowadzić własną walutę cyfrową, na wzór innych banków centralnych na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych.

W Davos o kryptowalutach

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos jego uczestnicy będą debatować na temat kryptowalut i ich roli w światowym systemie płatniczym teraz i w przyszłości. Zaplanowano dwie oddzielne sesje, które mają zostać poświęcone cyfrowym walutom.

Wszystko dlatego, że coraz więcej państw prowadzi politykę monetarną w ten sposób, by w dłuższym terminie móc odejść ostatecznie od gotówki, a pandemia COVID-19 tylko spowodowała przyspieszenie takich prac.

Capo wieszczy dalszy wzrost kryptowalut

Inwestorzy, którzy wahają się, czy jest to dobry czas na podjęcie inwestycji w kryptowaluty, mogą posłuchać jednego ze znanych analityków tego rynku – Capo. Jest on zdania, że korekta na rynku kryptowalut już miała miejsce, dlatego w najbliższym czasie oczekiwać powinno się zwiększania wartości kolejnych kryptowalut. Czeka nas fala hossy, dlatego już teraz warto kupować altcoiny.

Ocena artykułu
3/5 (głosów: 1)