Czy eBay wprowadzi płatności za zakupy kryptowalutami?

Ebay z płatnościami kryptowalutowymiEbay z płatnościami kryptowalutowymi

Międzynarodowa korporacja eBay, zajmująca się globalnym handlem elektronicznym może realnie wprowadzić kryptowaluty jako metodę płatności już w 2020 roku. Rosnące zainteresowanie internautów kryptowalutami sprawia, że staje się to jak najbardziej możliwe.

Kierownictwo eBay analizuje waluty cyfrowe, ale w najbliższym czasie nie będzie gotowe do akceptacji takich płatności. Obecnie serwis nie akceptuje Bitcoin jako formy płatności.

Podatki w Arizonie płacone w Bitcoinach?

Senacki Komitet Finansowy w Arizonie w Stanach Zjednoczonych przyjął projekt ustawy, który umożliwi płacenie podatków przez mieszkańców tego stanu z wykorzystaniem Bitcoinów. Bitcoin jest obecny od dawna w sieci i wykorzystuje technologię blockchain. Idąc z duchem czasu, Arizona chce go wykorzystać do płacenia podatków. Światowe Forum Ekonomiczne we wstępnych szacunkach podaje, że za pośrednictwem blockchain po raz pierwszy rząd zbierze podatki w 2023 roku, ale w Arizonie może to mieć miejsce w ciągu dwóch lat.

Atari ma własną kryptowalutę

Marka Atari jest znana wszystkim miłośnikom gier wideo. Nadal jest widoczna na rynku, dzięki temu, że w 2003 roku prawa do nazwy Atari wykupił francuski wydawca gier komputerowych Infogames, a następnie przedsiębiorstwo oficjalnie zmieniło nazwę na Atari.

Obecnie Atari weszło w świat kryptowalut, bowiem utworzyła własną kryptowalutę – ATARI Token. Firma ma w planach rozszerzenie działalności kryptowalutowej i utworzyć partnerstwo w zakresie gier kasynowych online Pariplay, firmą zajmującą się grami hazardowymi online.

Złośliwe oprogramowanie do kopania krypotowalut na brytyjskich stronach rządowych

W ubiegłym tygodniu miał miejsce atak na strony rządowe Wielkiej Brytanii. Polegał on na użyciu złośliwego oprogramowania, wykorzystującego komputery odwiedzających do wydobywania kryptowalut. Ponad 4000 innych stron na całym świecie również walczyło z takim atakiem. Oprogramowanie Coinhive zostało wykryte przez brytyjskiego badacza Scotta Helme. Wydobywało ono nielegalnie anonimową kryptowalutę Monero. Po ataku i ujawnieniu problemu, ICO zamknęło swoją stronę internetową.

Uregulowanie rynku kryptowalut w strefie euro jest koniecznością

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde zapowiada, że nieuniknione jest sformułowanie i wprowadzenie w życie w strefie euro regulacji w sprawie kryptowalut. Potencjalne wykorzystanie kryptowalut w nielegalnej działalności finansowej powinno przyspieszyć takie działania.

Nowe pozwy przeciwko BitConnect

Na Florydzie w USA złożono do sądu kolejny pozew zbiorowy przeciwko piramidzie finansowej BitConnect. Pozwanych zostało wiele osób powiązanych z BitConnect, m.in. dyrektor Glenn Arcaro. Pozywający twierdzą, że BitConnect sprzedał niezarejestrowane papiery wartościowe w stanie Floryda i popełnił oszustwo.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!