Dragon Payments – giełda kryptowalutowa z Wielkiej Brytanii przestaje istnieć

Data dodania: 17 lutego 2020 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Przymusowa likwidacja ma miejsce, kiedy firma nie jest w stanie spłacić swoich długów. Przymusowa likwidacja ma miejsce, kiedy firma nie jest w stanie spłacić swoich długów.
Źródło: lil artsy / Pexels

Na stronie internetowej platformy służącej wymianie kryptowalut – Dragon Payments można przeczytać, że przechodzi przymusową likwidację i tym samym znika z rynku. Giełda ta miała swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii i była znana pod nazwą London Block Exchange (LBX). Jej klienci mają odzyskać wszystkie należne im kwoty, o czym zapewniają likwidatorzy spółki. Przymusowa likwidacja w Wielkiej Brytanii ma miejsce wówczas, gdy firma nie jest w stanie spłacić swoich długów.

Uwaga! 12 tys. BTC należy do oszustów z Plus Token

Wiemy już, że Plus Token to piramida finansowa. Oszuści tworzący ją są w posiadaniu ponad 12 000 Bitcoinów, wartych około 117 mln dolarów. Przenieśli oni się na dwa nowe adresy Blockchain. Wiadomo jednocześnie, że środki zdeponowane na tych portfelach nie były przenoszone od ponad 6 miesięcy i nie wiadomo, czy oszuści będą chcieli ją w najbliższym czasie sprzedać.

Przypomnijmy, że Plus Token to piramida finansowa będąca jednym z największych oszustw związanych z kryptowalutami ostatnich lat. W efekcie działania piramidy wyłudzono ponad 2,9 mld dolarów.

Cyfrowa waluta banku centralnego Chin coraz bliżej

Financial Times donosi, że Ludowy Bank Chin, czyli chiński bank centralny przygotował aż 84 patenty dotyczące planów wprowadzenia systemu płatności elektronicznych opartego na walucie cyfrowej. Patenty te koncentrują się ponoć na projektowaniu protokołów, które będą kontrolować wydawanie i dostarczanie cyfrowych monet.

Narodowy Bank Egiptu współpracuje z Ripple

Portal Youm7 donosi, że Narodowy Bank Egiptu podpisał umowę o współpracy z Ripple w celu ustanowienia nowych kanałów dla wewnętrznych przekazów pieniężnych. Bank ten jest pierwszą tego rodzaju instytucją, jaka w sposób zdecydowany wkroczyła właśnie w sektor Blockchain. Jest bankiem centralnym otwartym na nowe technologie. Egipt poza tym jest piątym z kolei krajem otrzymującym najwyższe kwoty na świecie od swoich emigrantów. Sieć płatności cyfrowych pomoże mu w ich lepszym organizowaniu.

FC Barcelona będzie miała swoją kryptowalutę?

Jeden z największych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie – FC Barcelona nawiązał współpracę z Chiliz (CHZ) i Socios.com. Projekt, jaki będzie wspólnie realizowany, opera się na Blockchainie i zapewni lepszą interakcję pomiędzy klubem a milionami fanów, jakich ma on na całym świecie. Dodatkowo zapowiedziano wydanie tokenu Barca Fan (BAR), dzięki któremu fani klubu zyskają szansę na udział w sondażach i ankietach organizowanych za pośrednictwem Socios.com, czyli aplikacji mobilnej służącej do głosowania i nagradzania fanów przez Chiliz.

Samsung Galaxy S20 ma obsługiwać popularne kryptowaluty

Wiodący producent sprzętu elektronicznego na świecie, firma Samsung, zapowiedziała, że jej nowa seria smartfonów Samsung Galaxy S20 będzie obsługiwała popularne kryptowaluty, jak Bitcoin czy Ethereum. Nowe linie smartfonów zostaną wyposażone w aplikację Blockchain Keystore.

Bahamy będą miały swoją kryptowalutę

Wyspy Bahamy mają mieć wkrótce swoją własną kryptowalutę. Potwierdził to John Rolle, gubernator banku centralnego Bahamów. W drugiej połowie 2020 roku na wszystkich wyspach archipelagu będzie można płacić cyfrową walutą.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!