Dogecoin drożeje po tweecie Elona Muska

Data dodania: 21 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 7 października 2022 r.
Jak widać - wiadomości publikowane przez znane osobowości na portalach społecznościowych mają nie mały wpływ na kursy kryptowalut. Jak widać - wiadomości publikowane przez znane osobowości na portalach społecznościowych mają nie mały wpływ na kursy kryptowalut.
Źródło: Tracy Le Blanc / Pexels

Elon Musk wywiera ogromny wpływ na branżę kryptowalutową, co potwierdzają wyceny poszczególnych coinów na giełdach kryptowalutowych. Dyrektor generalny Tesli stwierdził na swoim Twitterze, że Dogecoin może stać się w przyszłości walutą rezerwową. Tweet ten nie pozostał bez wpływu na giełdy kryptowalutowe. Spowodował, że cena kontrowersyjnej monety Dogecoin, opartej o znany mem, wzrosła o 14 proc. Jej kapitalizacja rynkowa wzrosła w tym samym czasie o 40 milionów dolarów.

Oferty pracy blockchain specialist

Jeśli ktoś chce zostać specjalistą Blockchain, to najpierw musi doskonale znać języki programowania tej nowoczesnej technologii. Bez podstawowej wiedzy niemożliwe jest prawidłowe wykonywanie obowiązków powierzonych przez pracodawcę.
Blockchain ma na celu decentralizację baz danych, tak aby nie było błędów i oszustw, które mogą ponieść zwykli klienci. Dlatego potrzebni są wybitni specjaliści, którzy potrafią radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i pracować pod presją czasu. Jeżeli jesteś takim specjalistą i chcesz spróbować swoich sił na nowym polu, przejdź do Jobsora - znajdziesz tam aktualne oferty pracy blockchain specialist.

Giełda Binance pali rodzime tokeny

W ostatnim tygodniu giełda Binance – jedna z najbardziej znanych na świecie giełd kryptowalutowych, dokonała spalenia kolejnej partii swoich rodzimych tokenów. Po raz pierwszy taka operacja została przeprowadzona w III kwartale 2017 roku. W tym czasie spółka wykorzystywała 20 proc. zysków ze swojej platformy na zakup tych tokenów i ich spalenie. Teraz ogłoszono 12. z kolei kwartalne spalanie tokenów Binance Coin (BNB), co zmniejszyło ich pulę w obiegu o 3,4 miliarda sztuk.

iVoting – startup notuje pierwsze sukcesy

Polski startup iViting, czyli rozwiązanie do głosowania na uczelniach wyższych oparte na technologii blockchain, które ponadto promowało w czasie wydarzenia iVoting University, odniosło sukces w finale International Blockchain Olympiad (IBCOL). Łącznie w tej swoistej Olimpiadzie wzięło udział 59 drużyn z całego świata.

Narzędzie iVoting University bazuje na otwartej technologii blockchain i protokole VoteCastle, nad którą pracuje od ponad roku spółka Carbonet.pl sp. z o.o. z Bielska Białej. Protokół cechuje się uniwersalnością, dlatego w przyszłości będzie mógł być wykorzystywany w różnych systemach głosowania. Oprócz bazowej wersji iVoting firma Carbonet pracuje też nad aplikacjami do głosowania w spółkach kapitałowych – iVoting Business oraz organizacjach pozarządowych - iVoting NGO i w ośrodkach badania opinii publicznej – iVotin Public Opinion.

Testy CBDC w Tajlandii na przedsiębiorcach

Bank Centralny Tajlandii informuje, że przeprowadzi testy swojego CBDC i wykorzysta tę walutę do transakcji finansowych z niektórymi dużymi przedsiębiorcami. Warto przypomnieć, że z początkiem 2020 roku bank ten pomyślnie wykonał testowy transfer funduszy poprzez CBDC, w ramach projektu Inthanon, w skład którego wchodzi 8 instytucji finansowych.

Docelowo cyfrowa waluta banku centralnego Tajlandii ma być zabezpieczona przez trwałe aktywa, takie jak rezerwa międzynarodowa Tajlandii, dla zachowania większej stabilności.

Need for a Game Idea – nowa platforma na polskim rynku kryptowalutowym

Polska firma PlayWay S.A. uruchamia platformę Need for a Game Idea, która będzie umożliwiała między innymi zgłoszenie przez każdego spełniającego kryteria jednej idei gry komputerowej, w zamian za to otrzyma on jeden cyfrowy Token PWay. Najciekawsze idee zgłoszone na platformie mają mieć szansę na rozwój. Spółki deweloperskie z grupy PlayWay zaproponują ich twórcom współpracę nad dalszym rozwojem gry. W zamian za co będą oni mogli otrzymać wynagrodzenie w wysokości 100 Tokenów PWAY oraz 5 proc. przyszłych zysków z gry, również wypłacanych w kryptowalutowych tokenach.

Ocena artykułu
4.1/5 (głosów: 7)