DOGE jako nowy Bitcoin

Data dodania: 11 maja 2021 r. / Aktualizacja: 11 maja 2021 r.
Pieseł Dogecoin - Shiba Pieseł Dogecoin - Shiba
Źródło: Anna Shvets / Pexels

Kryptowaluta stworzona właściwie dla żartu – Dogecoin – wyrasta na kryptowalutowego „czarnego konia”. Amerykanie uważają nawet, że może ona być nowym Bitcoinem – taką odpowiedź w ankiecie przeprowadzonej przez witrynę Gamblers Pick wskazało 25 proc. respondentów. Dogecoin jest wyborem inwestycyjnym dla większości ankietowanych w badaniu osób.

Warto przy tym wspomnieć, że kryptowaluta Dogecoin (DOGE) jest od dawna przedmiotem promocji przez Elona Muska, właściciela Tesli. Ta kryptowaluta głównie dzięki jego tweetom na Twitterze robi ogromną karierę a w swoim szczycie była wyceniana nawet na 0,73 USD.

Po ostatnim wystąpieniu Elona Muska w Saturday Night Live - kurs Doge obsunął się niemal o ponad 40%.

Spadki na Dogecoin po występie Elona Muska w Saturday Night Live

Poniżej monolog Elona Muska w Saturday Night Live 8 maja 2021 między innymi na temat Dogecoina. W minucie 4:58 tego filmu - rozpoczyna się dialog Elona z jego mamą.

Mama mówi: Już nie mogę się doczekać prezentu na dzień matki, Elon. Mam nadzieję, że to nie Dogecoin.

Na co Elon odpowiada: To jest [Dogecoin].

Z jednej strony śmieszne, a z drugiej strony - spadki w wycenie były prawdziwe.

Rośnie popularność kryptowalut w Argentynie

Poziom inflacji w Argentynie sukcesywnie wzrasta, przez co maleje wartość realna pieniądza w czasie. Z tego powodu wielu Argentyńczyków poszukuje najlepszych sposobów na zabezpieczenie owej wartości. Jednym z nich mogą być inwestycje kryptowalutowe. Peso argentyńskie traci na wartości średnio 45 proc. rocznie, a przy tym spada też PKB kraju. Od 2020 roku właściwie nieprzerwanie rośnie liczba kont służących do prowadzenia inwestycji w kryptowaluty różnego rodzaju, w tym Bitcoina. Fakt ten potwierdza dyrektor giełdy Binance na Amerykę Łacińską.

Wcześniej inwestowano w dolary amerykańskie, ale ograniczenie w ich kupowaniu sprawiło, że wiele osób zainteresowało się możliwościami, jakie stwarzają inwestycje kryptowalutowe.

Czy w Iranie płatności w kryptowalutach staną się zakazane?

Najprawdopodobniej już w najbliższej przyszłości Iran zakaże dokonywania płatności w kryptowalutach, które zostały wykopane poza granicami tego kraju. Taką informację podaje Iran International. Bank Centralny Iranu ogłosił w ubiegłym tygodniu decyzję rządu, zgodnie z którą waluty cyfrowe, które będą przedmiotem obrotu w kraju, muszą być na jego terenie wykopane. Powoduje to, że nie będzie możliwości dokonywania wymiany aktywów cyfrowych, jakie zostały wydobyte za granicą.

Główne kryptowaluty zyskują na wartości

Analizując dzienne wyniki na giełdach kryptowalutowych w ubiegłym tygodniu, można było zauważyć, że Bitcoin, Ethereum i inne czołowe kryptowaluty, notują wzrosty wartości. Pojawiają się nawet głosy, że Bitcoin znów zaczyna rajd ku górze i będzie pokonywał kolejne poziomy oporu. Próbuje już wrócić do wyceny na poziomie 60 tys. dolarów. Ethereum z kolei przebiło psychologiczną granicę 3 tys. dolarów.

Wniosek o utworzenie funduszu ETF Ethereum

VanEck w ubiegłym tygodniu złożył wniosek o utworzenie funduszu ETF Ethereum do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Nie jest to pierwszy taki wniosek tej firmy. Wcześniej chciała ona utworzyć ETF Bitcoinowy i wniosek w tej sprawie już jest rozpatrywany. Jeśli komisja wyda zgodę na utworzenie ETH Ethereum, będzie to pierwszy taki fundusz, który stanie się dostępny na amerykańskich rynkach akcji.

Nieruchomości w Miami kupić można za kryptowaluty

Lokale mieszkalne zlokalizowane w luksusowym apartamencie Arte Surfside w Miami można kupić za kryptowaluty – Bitcoin czy Ether. Firma deweloperska, która je zbudowała, współpracuje z platformą handlową solidBlock.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)