Czy czeka nas nowa bańka na Bitcoinie?

Data dodania: 15 września 2020 r. / Aktualizacja: 15 września 2020 r.
Niall Ferguson wypowiada się pozytywnie o kryptowalutach. Niall Ferguson wypowiada się pozytywnie o kryptowalutach
Źródło: Thought Catalog / Pexels

Niall Ferguson, znany historyk, w swojej ostatniej książce pod tytułem „Rynek i ratusz” wyraźnie zauważa zalety kryptowalut. Wypowiedział się też w ostatnim czasie o tym, jakie perspektywy stoją przed Bitcoinem. Ocenił on, że ta kryptowaluta ma w swojej charakterystyce wiele kluczowych cech, które sprawiają, że może być dobrym sposobem na lokowanie nadwyżek finansowych. O Ethereum powiedział z kolei, że potrafi ono automatycznie przeprowadzać egzekwowanie umów bez potrzeby angażowania w ten proces kosztownego aparatu biurokratycznego.

Jego zdaniem w przyszłości doczekamy się nowej bańki na BTC. Wieszczy, że im dłużej BTC będzie trwał, tym większe są szanse na to, że osiągnie status prawdziwego cyfrowego złota. Niewykluczone, że ludzie zechcą go trzymać w swoich portfelach inwestycyjnych, ponieważ będzie prawdopodobnie coraz mniej skorelowany z innymi aktywami.

Cred dołącza do programu Fast Track

Kryptowalutowa platforma kredytowo-pożyczkowa Cred ogłosiła dołączenie do programu Visa o nazwie Fast Track. Firma ma w planach wykorzystanie co najmniej kilku funkcji systemu Visa, by ułatwić kredytowanie i pożyczanie zasobów cyfrowych w skali światowej. Właściciele Cred mają nadzieję, że dzięki przystąpieniu do programu Visa będzie możliwe zwiększenie prędkości postępowania procesu integracji z tą amerykańską korporacją usług finansowych.

Warto przy tym przypomnieć, że program Fast Track Vida jednocześnie udostępni platformie Cred funkcje obejmujące wysyłanie płatności odsetek bezpośrednio na konto bankowe klienta za pośrednictwem sieci Visa, a Cred będzie mógł ponadto wydawać karty Crypto Line of Credit. Umożliwią one klientom dostęp do linii kredytowej bez jednoczesnej konieczności likwidacji posiadanych cyfrowych aktywów.

Nowe dotacje od Fundacji Ethereum

Z dniem 8 września 2020 roku na blogu Ethereum pojawiła się informacja, że Fundacja Ethereum przyznała w II kwartale 2020 roku dotacje zespołom w ramach swojego programu wspierania ekosystemów. Fundusze w wysokości ponad 3,8 mln zł mają zostać przekazane łącznie 28 firmom i badaczom, na przykład firmie doradczej Akomba Labs. Pieniądze popłyną do zespołów koncentrujących się na społeczności i edukacji, kryptografii i dowodach braku wiedzy, doświadczeniu deweloperskim, Ethereum 2.0 i Layer 2.

Kryptowaluta Minecrafta

Gra Minecraft pozostaje na fali wznoszącej, jeśli chodzi o jej popularność. Teraz pojawiła się informacja, że dzięki podjętym przez dwóch graczy z branży Blockchain wysiłkom niedługo zadebiutuje ona w biznesie tokenów NFT. Na rynku NTF japońskiej giełdy kryptowalutowej Coincheck pojawią się tokeny NFT wspierane przez plugin blockchainowej firmy EnjinCraft, których można używać na niektórych serwerach Minecraft. Enjin pomógł platformie giełdy Coincheck w urzeczywistnieniu planów wprowadzenia w życie tokenów Minecrafta.

Nagroda pieniężna za złamanie prywatności Monero XMR

United States Internal Revenue Services zaoferowało, że wypłaci nagrodę w wysokości do 625 000 dolarów każdemu, kto przyczyni się złamać prywatność Moneru (XMR). Pieniądze mogą być wypłacone tym, którzy umożliwią śledzenie transakcji w Lightning Network. IRS ma przyjmować zgłoszenia w formie działających prototypów do 16 września, a jeśli zyskają one akceptację, to wnioskodawcy otrzymają wstępną wpłatę w wysokości 500 000 dolarów.

Polskie TecraCoin trafi na giełdę

TecraCoin, tj. polski projekt blockchainowy mający własną cyfrową walutę, już wkrótce ma trafić na giełdę – na platformę HotBit. To jedna z 10 największych giełd na świecie pod względem dziennego wolumenu transakcji. TecraCoin wejdzie na giełdę krytowalutową w IV kwartale tego roku.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)