BTC tańszy niż 40 tys. USD

Data dodania: 27 września 2021 r. / Aktualizacja: 27 września 2021 r.
Spadki na BTC Ciężko wywnioskować jeden kierunek podążania Bitcoina.
Źródło: Karolina Grabowska / Pexels

W ubiegłym tygodniu na chwilę cena BTC znalazła się poniżej psychologicznej granicy wyceny na poziomie 40 tys. dolarów amerykańskich. Miało to miejsce po raz pierwszy od sześciu tygodni. Czy można na tej podstawie powiedzieć, że BTC będzie teraz tracić na wartości, co spowoduje rozpoczęcie bessy?

Wykres BTC

Analityk rynku kryptowalutowego, Tone Vays wyraża swoją opinię, że  kryptowaluta BTC znalazła swoje „dno” na poziomie właśnie około 40 tys. dolarów. Spadek cen na giełdach kryptowalutowych w obrębie Bitcoina, ale nie tylko nastąpił po tym, jak prezes SEC, Gary Gensler porównał stablecoiny do żetonów wykorzystywanych przy grze w pokera. Jednocześnie wezwał on do zaostrzenia regulacji sektora cyfrowych aktywów.

Bitcoinowi nie pomaga również to, co dzieje się na terenie rynku chińskiego, gdzie cyfrowe aktywa zostały zakazane.

Ludowy Bank Chin przypomina o nielegalności aktywów cyfrowych

W dokumencie opublikowanym przez Ludowy Bank Chin czytamy, że cyfrowe aktywa, inaczej kryptowaluty, są całkowicie zakazane na terenie kraju, podobnie jak zabronione jest korzystanie z giełd kryptowalutowych. To przypomnienie spowodowało nagłą utratę wartości BTC. W zaledwie jedną godzinę cyfrowe złoto zaczęło być wyceniane na poziomie niższym o całe 3 tys. dolarów.

Nikogo nie powinno dziwić negatywne stanowisko, jakie zajmują Chiny w stosunku do kryptowalut. Nie jest ono bowiem niczym nowym. Kraj ten przypomina tylko swoim obywatelom, że cyfrowe aktywa mają status nielegalnych. Bank centralny w Chinach obiecuje, że będzie monitorował wszystkie operacje związane z branżą. Ponownie zaostrzył też swoje działania skierowane wobec górnictwa aktywów cyfrowych. W ten sposób chce chronić inwestorów przed wysoce korupcyjnym charakterze kryptowalut.

Płatności w kryptowalutach na Twitterze

Twitter jest jednym z najważniejszych serwisów społecznościowych, a chyba najważniejszym dla użytkowników kryptowalut. Obecnie dołączył on do innych serwisów, które wspierają szeroko kryptowaluty. W jaki sposób? Otóż od 23 września obowiązują w nim mikropłatności do usług w kryptowalutach. Płatności Bitcoinem na Twitterze będą odbywały się za pośrednictwem sieci Lightning Network, a będzie to możliwe dzięki nawiązaniu partnerstwa ze Strike. Lightning Network jest drugą warstwą protokołu transakcyjnego, która opiera się na istniejącej infrastrukturze blockchaina (łańcucha bloków).

Riccardo Spagni z Monero zwolniony z aresztu

Amerykańskie władze zwolniły z aresztu byłego, głównego dewelopera Monero – Riccardo Spagni. On sam poinformował swoich obserwatorów o tym fakcie zza pośrednictwem Twittera.

Przypomnijmy, że Spagni został aresztowany pod zarzutem popełnienia przestępstw pomiędzy 2009 a 2011 rokiem, a jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, ponoć nie miały one nic wspólnego z jego pracą na rzecz Monero.

Coraz trudniej wydobywać Bitcoina

Hash rate sieci Bitcoin w ostatnim czasie znacznie odbudował się po tym, jak Chiny wprowadziły ogólnokrajowy zakaz posługiwania się cyfrowymi aktywami. Górnicy przenieśli się do innych krajów, gdzie przepisy sprzyjają miningowi kryptowalut. Spowodowało to jednak, że Bitcoin stał się trudniejszy do wydobycia. Według danych eksploratora blockchain BTC.com, niedawna kolejna już korekta pod tym względem spowodowała wzrost trudności o 3,2 proc. do poziomu prawie 19 bilionów.

Trudność wydobycia nowego bloku BTC

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!