BTC przekroczył 10 000 dolarów

Data dodania: 11 lutego 2020 r. / Aktualizacja: 20 marca 2020 r.
Bitcoin przekracza ponownie granicę 10 tys. USD. Ostatni raz w tym miejscu był pod koniec października 2019 r. Bitcoin przekracza ponownie granicę 10 tys. USD. Ostatni raz w tym miejscu był pod koniec października 2019 r.
Źródło: Rakicevic Nenad / Pexels

W poprzednim tygodniu Bitcoin (BT) osiągnął psychologiczną granicę swojej wyceny – przekroczył poziom 10 000 USD. Jednocześnie więc był najdroższy od 1 stycznia 2020 roku, ale to też jego najwyższy poziom na wykresie od jesieni 2019 roku.

Giełda Coinbase poinformowała, że wzrost ceny BTC do 10 000 USD była spowodowana gwałtownym wzrostem wolumenu. Cena ta nie utrzymała się na dłużej, ale spadła do poziomu 9 975 USD. Warto dodać, że przebicie psychologicznego poziomu 10 000 USD miało wcześniej miejsce na rynkach bitcoinowych futures.

Wraz ze wzrostem ceny Bitcoinów zwiększa się również jego dominacja. Szacuje się, że całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut różnego rodzaju na świecie wynosi 283,9 mld USD, a wskaźnik dominacji Bitcoina - 63,5 proc.

Altcoiny na topie

Według ostatnich badań inwestorzy coraz chętniej inwestują w „alty”. Analitycy twierdzą, że ma to związek z drożejącym Bitcoinem. Kilka głównych altcoinów ma powody do zadowolenia. Token ETH – Ether wzrósł o 2,27 proc. i kosztował w ubiegłym tygodniu 229 USD, Bitcoin SV (BSV) osiągnął cenę 36,14 USD i zdrożał aż o ponad 24 proc. EOS wzmocnił się w tym samym czasie o 8,27 proc.

Patenty na stablecoiny dla braci Winklevoss

Właściciele giełdy kryptowalutowej Gemini, bracia Winklevoss, uzyskali w okresie grudzień 2019 - styczeń 2020 aż sześć patentów związanych ze stablecoinami, które mogą być emitowane przez banki komercyjne i ich własną platformę handlową. Chodzi o rozwiązania, które przypominają system tożsamy do tego, jaki stoi za tokenem Tether i dolarem Gemini, tj. GUSD.

Giełda Coinquista wprowadza zmiany i wraca na rynek

Polska giełda kryptowalutowa Coinquista ogłasza swój powrót na rynek i wprowadzenie szeregu zmian. Pierwsza widoczna jest już na pierwszy rzut oka dla użytkownika po rejestracji – to zmieniona szata graficzna i przejrzysty interfejs. Giełda wprowadziła solidną ochronę depozytów w kryptowalutach, co jest zasługą firmy Bitgo. Oferuje ona ubezpieczenie środków do poziomu 100 mln USD, a w portfolio ma wielu czołowych graczy rynku cyfrowych aktywów. Użytkownicy giełdy Coinquista będą mieli pewność, że na giełdzie znajduje się dokładnie tyle środków, ile w danym momencie jest konieczne, a reszta znajduje się na tzw. zimnych portfelach, offline, zabezpieczona przed atakami hackerskimi.

Zakończenie hard forka Bitcoina SV

W ubiegłym tygodniu zakończył się hard fork Bitcoina SV (BSV). Blockchain tej kryptowaluty zaimplementował hard fork Genesis na wysokości bloku 620538. Klienci musieli dokonać aktualizacji do wersji 1.0.0, dzięki czemu rozpoznali nowy blok prawidłowo. Hard fork „Genesis” BSV jest próbą nawiązania do oryginalnej wizji Bitcoina, w której nie ma limitów wielkości bloków.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!