Blockchain pomoże w walce z podróbkami

Data dodania: 25 sierpnia 2020 r. / Aktualizacja: 4 listopada 2022 r.
Blockchain może pomóc w walce z podróbkami Blockchain może pomóc w walce z podróbkami
Źródło: Alexas Fotos / Pexels

Blockchain jest technologią, która ma szerokie możliwości zastosowania. Co ciekawe, pozwala ona na walkę z podróbkami oryginalnych towarów. W jaki sposób? Otóż wszystko opiera się na specyfice Blockchaina. Chodzi o to, że jego rejestrów nie da się w żaden sposób podrobić. Producenci mogliby więc dodawać do swoich oryginalnych produktów tzw. chip NFC – Near Field Communication, który można zeskanować z użyciem smartfona. Zawierałby on dane o źródle pochodzenia produktu oraz o tym, jaką drogę przebył od producenta do docelowego konsumenta. Takie rozwiązanie zabezpieczy przed piratami i podróbkami, które niestety zalewają różne rynki, w tym rynek polski.

BitBay oferuje nowe pary kryptowalutowe

Jedna z najbardziej znanych na świecie giełd kryptowalutowych – BitBay – wprowadziła do obiegu nowe pary walutowe. Obecnie kryptowaluty Chainlink oraz Maker, które cieszą się zainteresowaniem polskiej społeczności kryptowalutowej, można kupować i sprzedawać na BitBay w zamian za PLN.

BTC po 50 tys. dolarów? Kolejne prognozy ekspertów

Pomimo faktu, że w ostatnich notowaniach na rynku kryptowalut BTC nieco osłabł i mówi się o niewielkiej korekcie, nie milkną głosy analityków, którzy twierdzą, że zmierza on w kierunku 20 000 USD za 1 BTC. Tone Vays, podczas Trading the Markets, wskazał, że Bitcoin idzie w stronę nie tyle 20 tys. USD, ile nawet 50 tys. USD. Już w 2021 roku poziom ten może zostać osiągnięty. Sprzyjać ma temu obecny dodruk pieniędzy w wyniku załamania gospodarczego spowodowanego koronawirusem, a także potencjalne podwyżki podatków dla ludności w przyszłości, by zmienić położenie finansowe kolejnych krajów.

Platforma zdrowia psychicznego na bazie Blockchaina

Hashgraph podjął współpracę z Fundacją Chopra, po to, by opracować platformę zdrowia psychicznego, która w początkowym etapie swojego funkcjonowania ma służyć globalnej społeczności i koncentrować się na zapobieganiu samobójstwom. W przyszłości może ona przekształcić się w szerszą sieć zdrowia psychicznego. Platforma „Never Alone Initiative” ma zapewniać w kolejnych latach bezpieczny dostęp do badań naukowych, pracy ekspertów specjalizujących się w zdrowiu psychicznym oraz do pragmatycznych narzędzi do codziennego użytku. Jeśli inicjatywa ta zakończy się sukcesem, platforma stanie się przykładem wykorzystania technologii blockchain dla dobra ludzkości.

Technologia Blockchain będzie wykorzystywana do uwierzytelniania treści, śledzenia ich zużycia i wynagradzania twórców za pomocą tokenu platformy.

Giełdy kryptowalutowe Archax i Gemini z brytyjską licencją

Brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego, tj. UK Financial Conduct Authority zdecydował o przyznaniu licencji operacyjnych dwóm kryptowalutowym giełdom. Licencję uzyskały brytyjska cyfrowa giełda Archax oraz brytyjski oddział giełdy stworzonej przez braci Winklevoss – Gemini. Warto przy tym przypomnieć, że wszystkie platformy kryptowalutowe mają czas do 10 stycznia 2021 roku, by otrzymać takie licencje, inaczej będą musiały zaprzestać prowadzenia swoich dotychczasowych interesów.

Ocena artykułu
3.0/5 (głosów: 2)