Bitcoinowa bańka może potrwać 3 kolejne lata

Data dodania: 30 listopada 2020 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Bańka na Bitcoinie może potrwać nawet 3 lata, a jego cena dobić do 600 tys. USD. Bańka na Bitcoinie może potrwać nawet 3 lata, a jego cena dobić do 600 tys. USD.
Źródło: Pixabay / Pexels

Inwestor z rynku BTC – Pierre Rochard uważa, że Bitcoin jest niedoszacowany, a nowy szczyt tej najbardziej popularnej kryptowaluty przypadać będzie na minimum 100 000 USD za 1 BTC. Niewykluczone, że nie będzie to „ostatnie słowo” cyfrowego złota. Co więcej, do takich wycen powinniśmy zacząć się powoli przyzwyczajać. Cykl wzrostowy będzie dłuższy i może potrwać 3 kolejne lata. Prognoza Rocharda jest taka, że szczyt może wynieść nawet 600 000 USD, ale pamiętać musimy, że mamy do czynienia z inwestycyjną bańką, która nie będzie trwała bez końca.

Nowa hossa na BTC i na innych czołowych kryptowalutach ma szansę potrwać długo, bo na rynek wchodzą traderzy z ogromnym doświadczeniem.

Testy dotyczące CBDC zakończone w Arabii Saudyjskiej i ZEA

Zjednoczone Emiraty Arabskie wraz z Arabią Saudyjską informują we wspólnie wydanym raporcie dotyczącym projektu Amber o zakończeniu testów dotyczących arabskiego CBDC, czyli arabskiej kryptowaluty. Tym samym dwie potężne gospodarki na Bliskim Wschodzie podsumowują swój projekt Amber, który ogłoszony został w styczniu 2019 roku. Nazwa ta została wybrana celowo, ponieważ w wolnym tłumaczeniu arabski „amber” to „przekraczanie granic”. Taki też jest sam projekt, o transgranicznym charakterze. Miał on na celu ustanowienie dowodu słuszności koncepcji dotyczącej CBDC i DLT.

Waluta cyfrowa wykorzystana w badaniach zabezpieczona została prawdziwymi pieniędzmi. Raport zaleca podjęcie dalszych kroków w zakresie badań nad CBDC i polityk państw w tym przyjęcie technologii DLT, co miałoby na celu poprawę bezpieczeństwa istniejących systemów płatniczych.

Za pizzę w Pizza Hut w Wenezueli zapłacisz w BTC

Poczyniono kolejny ważny krok na drodze do upowszechniania płatności z wykorzystaniem kryptowalut. Dowodem na to jest to, że Pizza Hut w Wenezueli akceptuje płatności dokonywane w BTC. We wszystkich lokalizacjach popularnej sieci pizzerii można zapłacić już w kryptowalucie, a wszystko to za sprawą podjęcia partnerstwa z panamskim Cryptobuyerem, czyli startupem zajmującym się płatnościami kryptograficznymi.

Za pizzę w Pizza Hut w Wenezueli można zapłacić nie tylko w BTC, ale również i z wykorzystaniem innych kryptowalut jak Dash, XPT, Ethereum, Litecoin, Binance USD czy Tether.

Czy kryptowaluta Facebooka pojawi się już w styczniu?

Pojawiają się głosy, że już w styczniu 2021 roku niewykluczone, że dostępna będzie kryptowaluta Libra Coin, czyli waluta cyfrowa Facebooka. Projekt nieco zmienił jednak formę. Będzie oparty o stablecoin, w którego koszyku walutowym znajdzie się początkowo jedynie jedna waluta fiat, czyli dolar amerykański.

Zdaniem Financial Times – portalu finansowego, za około 2 miesiące może ostatecznie wystartować projekt Libra. Nieznana jest jeszcze dokładna data uruchomienia waluty. Będzie ona zależeć najprawdopodobniej od tego, kiedy Stowarzyszenie Libra otrzyma zgodę na emisję Libry od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego.

Konfiskata 4,2 mld USD od PlusToken w Chinach

Z Chin napłynęły w ostatnim tygodniu listopada bieżącego roku informacje o tym, że tamtejsza policja skonfiskowała aktywa kryptowalutowe o wartości aż 4,2 mld USD, pochodzące od PlusToken. Służby przejęły aż 194 775 Bitcoinów, 833 083 Etherów i 1,4 mln Litecoinów, jak i wiele innych kryptowalutowych tokenów. Co ciekawe, majątek ten należał do zaledwie 7 osób skazanych w sprawie PlusToken.

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 1)