Bitcoin wyceniany poniżej 30 tys. dolarów

Data dodania: 28 czerwca 2021 r. / Aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.
Duże przeceny na rynkach kryptowalut, nie tylko na Bitcoinie Duże przeceny na rynkach kryptowalut, nie tylko na Bitcoinie
Źródło: Ellie Burgin / Pexels

Z początkiem IV tygodnia czerwca 2021 roku notowane były dalsze spadki Bitcoina. W ich wyniku cyfrowe złoto wyceniane było poniżej granicy psychologicznej 30 tys. dolarów za 1 BTC. BTC straciło w ciągu zaledwie dwóch miesięcy około 55 proc. wartości. O tyle niżej jest wyceniany Bitcoin w stosunku do rekordowego poziomu z kwietnia tego roku. Spadki wartości doprowadziły do likwidacji pozycji, których wartość szacowana jest nawet na ponad 1 mld dolarów amerykańskich.

Na fali obniżki cen głównej kryptowaluty na świecie, obłowiły się w nowe tokeny tzw. wieloryby. Według danych on-chain wykorzystały one spadki cenowe, by zgromadzić możliwie jak największą ilość monet. Kupowały BTC po 29 000 dolarów.

Spadki na Bitcoinie, 22 czerwca 2021 r. cena zeszła nawet do 28 600 USD/BTC

Powodem spadków na BTC mogą być napływające z Chin wiadomości regulacyjne. Kraj Środka podjął działania, które mają zmierzać do zakazu wydobywania i handlowania Bitcoinem w przyszłości. Tymczasem obecnie to właśnie Chiny pozostają jednym z największych w skali światowej centrów wydobycia BTC.

BTC za 160 000 dolarów?

Zdaniem współzałożyciela Celsius, Alexa Mashinsky'ego niewykluczone, że jeszcze w tym roku Bitcoin zdrożeje w tym roku do poziomu 160 000 dolarów. Takie rewelacje przekazał Cointelegraph. Chociaż obecnie cena BTC nie zachwyca, bo wyceniany jest on na około 30 tys. dolarów, to eksperci branżowi nadal twierdzą, że w dłuższej perspektywie czasu BTC zdrożeje. Rynek kryptowalut, według Mashinsky'ego, znajduje się na etapie przejściowej korekty.

Salwador – instalacja 1500 bitomatów potwierdzona

Salwador jest krajem, który mocno angażuje się na rynku kryptowalutowym. W państwie tym już wkrótce dostęp do BTC dla inwestorów i zwykłych mieszkańców stanie się bardzo łatwy. Wszystko za sprawą instalowania zwiększonej liczby bitomatów. Firma Athena potwierdza, że na terenie Salwadoru zainstalowanych zostanie aż 1500 takich maszyn. Ta amerykańska marka chce zainwestować ponad 1 mln dolarów w instalację bankomatów z kryptowalutami. Pierwsze bitomaty mają pojawić się w regionach, gdzie najczęściej mieszkańcy kraju otrzymują przelewy z zagranicy.

Korea Południowa kontroluje giełdy kryptowalutowe

Komisja Usług Finansowych (FSC) zajmująca się regulowaniem rynków finansowych w Korei Południowej chce przeprowadzić na 60 krajowych giełdach z cyfrowymi aktywami szeroko zakrojone kontrole. Mają one odbywać się we współpracy z Policją i niezależnymi inspektorami IT. FSC dotychczas zaprosiło do siebie przedstawicieli 30 czołowych giełd kryptowalutowych, jakie funkcjonują na południowokoreańskim rynku.

30 kopalń kryptowalutowych zatwierdzonych w Iranie

Władze Iranu dotychczas zatwierdziły działalność 30 krajowych kopalni kryptowalutowych, rozmieszczonych w kilku regionach. Około 30 proc. z nich funkcjonuje w prowizji Teheran. Na legalną działalność kopalni kryptowalutowych licencje wydaje Irańskie Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!