Bitcoin powyżej 29 000 USD

Data dodania: 5 maja 2023 r. / Aktualizacja: 16 maja 2023 r.
Wykres BTC Źródło: Anna Tarazevich / Pexels

Kwiecień 2023 roku nie przyniósł radykalnej zmiany w wartości Bitcoina. „Cyfrowe złoto” w ostatni weekend kwietnia było wyceniane nieco powyżej granicy 29 000 USD, jak wskazały dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView. Kurs znajduje się w trendzie bocznym. Najważniejszym poziomem oporu pozostaje dziś wysokość 32 500 USD za 1 BTC.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że poziom ten łatwo zostanie przebity. 26 kwietnia cena Bitcoina powróciła do wzrostowego trendu i jednocześnie wystrzeliła w górę. Dobiła do psychologicznego poziomu oporu – 30 000 dolarów za sztukę. Podobną wycenę obserwowaliśmy w pierwszej połowie kwietnia. Dotarcie do poziomu 30-31 tys. USD za 1 BTC wywołało euforię wśród inwestujących, ale niedźwiedzie newsy oraz przemęczenie sprowadziło Bitcoina na poziom 27 000-27 500 USD.

Kolejnym katalizatorem wzrostu BTC były banki i ich bankructwa. Nie bez znaczenia pozostawał rosnący indeks spółek technologicznych NASDAQ, który zawdzięcza swój trend wzrostowy dobrym wynikom finansowym kluczowych spółek jak Microsoft czy Google.

Jeden z traderów – J – skomentował, że „na miesięcznym interwale widzimy, że Bitcoin wzrósł do minimów z 2021 roku”. Dodał również, że jego zdaniem BTC straci nieco na wartości w okresie od maja do września lub października, a następnie mocniej wzrośnie.

Trzy najważniejsze kryptowaluty z największą aktywnością deweloperską

Firma analityczna na blockchainie Santiment w swoim raporcie wskazała, że są trzy kryptowaluty, które wyraźnie się wyróżniają na tle innych pod kątem wzrostu aktywności deweloperskiej w ciągu ostatniego miesiąca. Były to Polkadot (DOT) i Kusama (KSM). Ich linie trendu z kwietnia wskazywały na stały wzrost. Sugeruje to aktywne wysiłki w celu wzmocnienia ich sieci i ekosystemów. Na następnym miejscu uplasowało się z kolei Cardano (ADA).

Bit4You zawiesza działalność

Bit4You to belgijska platforma kryptograficzna. Z dniem 26 kwietnia zawiesiła swoją działalność. Przyczyną takiego działania jest prowadzone dochodzenie w sprawie niewypłacalności CoinLoan, czyli jednego z jej kluczowych partnerów. Platforma zawiesiła wszystkie operacje, łącznie z wypłatami.

Ripple zbyło tokeny XRP o wartości 360 mln dolarów w I kw. 2023

Kwartalny raport XRP Markets Report pokazał, że Ripple w I kwartale 2023 roku dokonała całkowitej sprzedaży tokenów na kwotę 361,06 mln USD. Oznacza to bardzo duży wzrost w porównaniu do sprzedaży, jaka została osiągnięta w trzech ostatnich miesiącach 2022 roku – w wysokości 226,31 mln USD. Rośnie więc popyt na usługi Ripple, w szczególności ich kluczowego produktu On-Demand Liquidity (ODL), który ułatwia dokonywanie tanich płatności transgranicznych z wykorzystaniem kursu XRP.

Pensja w CBDC? Jest już wypłacana w Chinach

CBDC to Central Bank Digital Currency, czyli pieniądz cyfrowy banku centralnego i zobowiązanie tego banku, wyrażone w obowiązującej jednostce rozrachunkowej, w formie cyfrowej. Służy ono jako środek wymiany oraz środek przechowywania wartości. Już obecnie personel służb publicznych w instytucjach i jednostkach państwowych na wszystkich szczeblach miasta Changshu będzie otrzymywać pensje w cyfrowym juanie.

Orzeczenie w sprawie Gatecoin Limited

W Hongkongu sąd wydał orzeczenie dotyczące sprawy prawnej Gatecoin Limited, czyli giełdy kryptograficznej, działającej w Hongkongu od stycznia 2015 roku do 2019 roku, kiedy to upadła. Decyzja sądu wskazuje, że kryptowaluty są rodzajem własności. Zdaniem wielu ekspertów jest to najlepsze potwierdzenie, że Hongkong chce być w najbliższej przyszłości uznany jako światowa stolica kryptowalut.

Czy Polska ma szansę stać się kryptowalutową potęgą?

Pod względem liczby zainstalowanych bankomatów kryptowalutowych Polska zajmuje wysokie, piąte miejsce. Wyprzedzają nas kolejno Kanada, Stany Zjednoczone, Australia i Hiszpania. Coin ATM Radar pokazuje, że na świecie znajduje się niespełna 34 tys. bitomatów. W Polsce jest ich 240 sztuk, a w Hiszpanii – 273.

Pierwsze cyfrowe sneakersy Nike

Gigant rynku obuwia sportowego Nike wprowadza swój pierwszy drop NFT – kolekcję „Our Fource 1”, która ma składać się nawet z setek tysięcy wirtualnych par Nike Air Force 1. Będą to wirtualne sneakersy NFT Polygon, zaprojektowane dla uczczenia kultowego już modelu sprzed przeszło 4 dekad – Nike Air Force 1. Dostępne mają być pudełka na sneakersy Classic Remix i pudełka New Wave.

Hardfork Shapella a Ethereum

Przeprowadzony 12 kwietnia hard fork Shapella spowodował nagły wzrost ceny Ethereum – o prawie 10 proc. w wyniku tego hardforka ponad 1 mln ETH wycenianych na 2,1 mld dolarów zostało wycofanych z łańcucha beacon Chain Ethereum. Kurs ETH przekroczył 2100 dolarów po raz pierwszy od 11 miesięcy.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)