Panika wśród inwestorów kryptowalutowych – Bitcoin poniżej 4 tys. dolarów

Data dodania: 27 listopada 2018 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Drastyczne spadki na Bitcoinie Drastyczne spadki na Bitcoinie
Źródło: Pixabay z Pexels

W ostatnich tygodniach inwestorzy i trade`rzy kryptowalut mają wiele powodów do zmartwień. Wszystko przez to, że cena Bitcoina (BTC) spadła poniżej granicy 4 tys. dolarów. W ciągu tygodnia Bitcoin stracił 32 proc. na swojej wartości. Oznacza to, że tym samym wartość cenowa BTC powróciła do poziomu, który był notowany ostatni raz we wrześniu 2017 roku. Wraz ze spadkiem ceny BTC zmalała również jego kapitalizacja. Wynosi ona obecnie 66 mld dolarów. Bitcoin pozostaje najbardziej popularną kryptowalutą na świecie. Odpowiada za 54,4 proc. całego rynku.

Jednocześnie, spadek ceny BTC nie idzie w parze ze spadkami cen Bitcoin Cash. Ta kryptowaluta powstała po hard forku sieci Bitcoin. Ostatnio odnotowała 10-procentowy wzrost swojej ceny. Aktualnie za 1 token Bitcoin Cash SV trzeba zapłacić 73,40 dolarów amerykańskich.

Wszyscy ci, którzy liczyli na znaczne odbicia cenowe Bitcoina pod koniec 2018 roku, najprawdopodobniej będą musieli pogodzić się z pogłębieniem korekty wartości. Raczej nie ma co prognozować, aby Bitcoin ponowił rekordową wycenę, kiedy przez chwilę za 1 BTC trzeba było zapłacić 20 089 dolarów.

BitBay wprowadza aplikację mobilną

BitBay to giełda o polskich korzeniach, która wskutek słabego prawa w Polsce przeniosła się na Maltę. Aplikacja mobilna została wydana na urządzenia z iOS oraz Androidem, i pozwala na kontrolowanie swojego konta w BitBay z poziomu telefonu lub innego urządzenia mobilnego z wyżej wymienionymi systemami. Aplikacja umożliwia obserwację rynku, przegląd order booka, składanie zleceń, zarządzanie portfelem. Dodatkowo, ma sekcję z aktualnościami z giełdy i świata kryptowalut. Tutaj znajdziecie pełen opis aplikacji mobilnej.

Huobi wkracza do Rosji

Trzecią co do wielkości giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu jest giełda Huobi. Obecnie postawiła ona na ekspansję na rynek rosyjski, na którym dostrzega pewną lukę dla siebie w rosyjskiej społeczności kryptowalut. Giełda otworzyła już biuro w Moskwie i ma rosyjskojęzyczne centrum telefoniczne. W dalszych planach giełdy jest nie tylko umożliwienie Rosjanom handlu kryptowalutami, ale również zaoferowanie rosyjskim górnikom usługi wypożyczania i wynajmowania przestrzeni do pracy.

Warto wspomnieć również i o tym, że giełda Huobi ustanowiła komitet partii komunistycznej w filii w Pekinie. Ogłosiła ona, że konieczne jest wdrożenie zasad i polityk partii komunistycznej w prywatne firmy. Ma to na celu również pozyskanie wsparcia partyjnego dla grupy Huobi w rodzimych przedsiębiorstwach.

Al Hilal Bank z Abu Dhabi ogłasza: pierwszą transakcję blockchain zgodną z szarijatem

Prawo islamskie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich cały czas obowiązuje i ma wyższość nad prawem krajowym. W prawie tym wymieniany jest instrument nazywany sukuk, który jest obligacją zgodną z szarijatem. Umożliwia on inwestorom generowanie zwrotów bez naruszania prawa islamskiego. Bank z siedzibą w Abu Dhabi, Al Hilal Bank poinformował niedawno, że zakończył pierwszą na świecie transakcję z wykorzystaniem technologii blockchain. Wykorzystał on technologię DLT do sprzedaży i rozliczania na rynku wtórnym niewielkiej części pięcioletniego sukuku o wartości 500 mln dolarów.

W Ohio za podatki zapłacisz Bitcoinem

Ohio w USA stanie się niebawem pierwszym stanem w kraju, który będzie akceptował Bitcoina jako formę płatności podatku. Taką informację podało Wall Street Journal. Początkowo dotyczyć to ma tylko przedsiębiorców, ale plany dalekosiężne wskazują na rozszerzenie oferty na poszczególnych podatników w przyszłości. Płatności będą przetwarzane za pomocą usługi BitPay.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!