Bitcoin po 31 tys. USD – czy warto kupować?

Data dodania: 14 czerwca 2021 r. / Aktualizacja: 14 czerwca 2021 r.
Czy to dobry moment na inwestowanie w kryptowaluty? Czy to dobry moment na inwestowanie w kryptowaluty?
Źródło: Martin Péchy / Pexels

W ubiegłym tygodniu cena BTC spadła do 31 tys. dolarów. Duzi gracze uznali najpewniej taką wycenę za bardzo atrakcyjną, ponieważ rozpoczęli zakupy. Choć na rynku Bitcoina i innych kryptowalut zapanowała niepewność, to ruchy ze strony dużych inwestorów mogą być wskazówką dotyczącą tego, że w najbliższej przyszłości kryptowaluty mogą zacząć nabierać na wartości.

BTC / USD

Spadek ceny BTC dla wielu inwestorów jest okresem, kiedy można zaplanować większe zakupy. Tak zresztą stało się w ubiegłym tygodniu, kiedy doszło do skupowania Bitcoina przez część inwestorów. Można było obserwować wręcz rekordowe wypłaty coinów z giełd, a wpływy pozostawały niskie. BTC sprzedawany jest przez graczy krótkoterminowych, zaś ci, którzy chcą inwestować w dłuższej perspektywie czasowej, skupują tą kryptowalutę. Na przykład CEO MicroStrategy ogłosił publicznie, że jego firma planuje dokupić Bitcoiny do swojego portfela inwestycyjnego na łączną kwotę niemal 500 milionów dolarów.

Pamiętaj, że nikt nie zna przyszłości i żeby inwestować tylko środki, które możesz stracić. Wyżej podane informacje nie stanowią rekomendacji. Są tylko i wyłącznie zbiorem informacji znalezionych w Internecie.

Wkrótce nowe regulacje dotyczące kryptowalut w Polsce

Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od tego, kiedy w Polsce zaczną obowiązywać nowe regulacje dotyczące działania kantorów i giełd z rynku kryptowalut. Ma to nastąpić już jesienią, a zaprojektowane przepisy z założenia powinny pozwolić na przeciwdziałanie działalności oszustów. Mogą one jednak utrudnić nieco działanie wielu firm biznesowo zaangażowanych w rynek kryptowalutowy w Polsce.

DOGE w Revolut

Firma Revolut, odpowiadająca za karty wielowalutowe, które cieszą się popularnością również w Polsce, poinformowała w swoim oficjalnym komunikacie, że wprowadza do swojej aplikacji kolejną kryptowalutę. Tym razem jest to Dogecoin, czyli DOGE. Tym samym liczba kryptowalut, którymi można obracać za pośrednictwem platformy firmy Revolut zwiększyła się do 30.

Czy wulkany pomogą w efektywnym kopaniu kryptowalut?

Prezydent Salwadoru wezwał państwową firmę geotermalną LaGeo, by ta udostępniła górnikom kryptowalutowym pewne urządzenia. Tym samym dąży do tego, by energia niezbędna do kopania takich kryptowalut jak Bitcoin, pochodziła właśnie z wulkanów. Nayiba Bukele ma w planach, by Salwador mógł kopać Bitcoiny za pomocą taniej, czystej, odnawialnej i zeroemisyjnej energii z krajowych wulkanów. Warto podkreślić też, że w Salwadorze Bitcoin jest uznany za pełnoprawny środek płatniczy.

Czy za Teslę znów zapłacimy w Bitcoinach?

Elon Musk zapowiada, że Tesla może powrócić do akceptowania płatności za pojazdy elektryczne za pomocą Bitcoinów. Niedawno jednak przestała to robić.

Musk stwierdził, że powrót do akceptacji BTC przez Teslę jest możliwy pod pewnym warunkiem. Mianowicie, co najmniej 50 proc. energii wykorzystywanej do wydobywania tej kryptowaluty musi pochodzić z czystych źródeł energii. Taka deklaracja może wzmocnić ponownie zainteresowanie Bitcoinem wśród inwestorów na rynku.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)