Bilety na mecze Lancashire z użyciem Blockchain

Data dodania: 28 stycznia 2020 r. / Aktualizacja: 20 marca 2020 r.
Bilety na mecze krykietu będzie można kupić przez platformę wykorzystującą Blockchain Bilety na mecze krykietu będzie można kupić przez platformę wykorzystującą Blockchain
Źródło: Patrick Case / Pexels

Brytyjski klub krykietowy Lancashire zapowiedział, że będzie sprzedawał bilety na mecze w 2020 roku za pośrednictwem platformy opartej na technologii Blockchain. Będzie korzystał z platformy do sprzedaży TIXnGO, opracowanej wspólnie z SecuTis, dostawcą usług biletowych Lancashire. Krok ten był spowodowany tym, że pojawił się problem fałszywych biletów. Chcąc go wyeliminować, Lancashire zdecydował się na wdrożenie platformy opartej o Blockchain. Ma ona zapewnić bezpieczne bilety mobilne Blockchain oraz umożliwić śledzenie dystrybucji prawdziwych biletów wśród kibiców klubu.

Giełda BitBay umożliwia wypłaty w euro

Giełda BitBay informuje, że jest otwarta na zagranicznych klientów, chcących korzystać z innych walut fiat. Od kilku dni na platformie tej możliwe stały się wypłaty w euro przelewem bankowym typu SEPA. Dostawcą usługi wpłat i wypłat EURO jest operator zagraniczny. Koszt wypłaty przelewem bankowym wynosi 0,1 proc., minimum 1,5 euro i maksymalnie 150 euro.

Grin – nowy projekt kryptowalutowy

15 stycznia 2019 roku światło dzienne ujrzał stosunkowo nowy projekt w świecie kryptowalut, pod nazwą Grin. Skupia się on na implementacji protokołu MimbleWimble. Bazuje na niezależnym Blockchainie, a w ciągu ostatniego roku funkcjonowania zdążył już przyciągnąć uwagę społeczności z całego świata. Został napisany w języku programowania Rust, który rozwijany jest przez Mozilla Foundation. W odróżnieniu od Bitcoina, nie ma publicznej księgi rachunkowej. Projekt skupia się w dużej mierze na prywatności i anonimowości.

Wenezuela idzie w kierunku kryptowalut

Jak wynika ze zgromadzonych w ostatnim czasie danych, Wenezuela i jej mieszkańcy skupują masowo Bitcoiny. Kryptowaluty mają być solidnym zabezpieczeniem przed dewaluacją własnej, narodowej waluty tego kraju.

Po tym, jak Wenezuela popadła w kłopoty i doznała wielkiego kryzysu gospodarczego, kwitnie tu hiperinflacja. Kryzys walutowy stał się tam faktem. Problemy zaczęły się w momencie, gdy ceny ropy naftowej, której bogate złoża znajdują się na terenie tego kraju, zaczęły spadać. Dziś bieda dotyka coraz więcej osób. Mieszkańcy zaczęli więc systematycznie uciekać w kryptowaluty.

Wenezuela ma też swoją cyfrową walutę Petro, emitowaną przez rząd. Niemniej nie cieszy się ona zaufaniem ze strony obywateli, z uwagi na scentralizowany charakter tego rozwiązania.

Co mają wspólnego ze sobą kryptowaluty i koronawirus?

O nadchodzącej epidemii o światowym zasięgu z uwagi na rozprzestrzenianie się chińskiego koronawirusa mówią już wszystkie media. Jednak rynek kryptowalut i technologii Blockchain chce pomagać ofiarom koronawirusa. W jaki sposób? Rynek zobowiązał się do pomocy ofiarom w Wuhan w Chinach. Na przykład słynna giełda kryptowalutowa Binance zadeklarowała przekazanie aż 10 milionów juanów na ten szczytny cel. To już kolejny krok w zakresie charytatywnej działalności tej giełdy.

Warto wspomnieć też, że firma Krypital, która zajmuje się marketingiem na rynku technologii Blockchain, zaczęła prowadzić zbiórkę charytatywną, której celem jest zakup środków medycznych dla ofiar koronawirusa w Wuhan. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!