Aplikacja do wysyłania Bitcoina na Twitterze

Data dodania: 4 czerwca 2019 r. / Aktualizacja: 6 lipca 2021 r.
Twitter wprowadza płatności w kryptowalutach Twitter wprowadza płatności w kryptowalutach
Źródło: Imagem de Firmbee / Pixabay

Platforma Twitter służąca do szybkiego porozumiewania się ze społecznością skupioną wokół niej, wykorzystuje między innymi aplikację do wysyłania Bitcoinów. Polega ona na wysyłaniu napiwków w postaci BTC poprzez Lightning Network. Obecnie przeszła ona aktualizację, która pozwala na łatwiejsze korzystanie z niej. Mikropłatności w Bitcoinach cieszą się dużą popularnością na Twitterze. Aktualnie oferują one bardziej rozbudowany, wbudowany w aplikację portfel oraz lepszy system przesyłania wiadomości.

Usługa margin trading na Binance

Binance, jedna z najbardziej znanych kryptowalutowych giełd, ogłosił, że wkrótce uruchomi usługę margin trading. Mówiono o tym już od pewnego czasu, kiedy to Binance przypadkowo zupełnie opublikowała tweet na Twitterze, sugerujący opracowywanie takiej usługi. Binance potwierdza, że nad tym pracuje. Margin trading pozwoli na obrót depozytem zabezpieczającym, co odnosi się do wykorzystania pożyczonych środków od maklera lub giełdy w celu wymiany aktywów.

Rosnąca wycena kryptowalut

Wycena BTC w ubiegłym tygodniu przekroczyła kolejną wyznaczoną przez ekspertów rynku kryptowalutowego barierę. Oznacza to, że za 1 BTC płacono 8250-8400 dolarów amerykańskich. Jednak w ciągu kilku dni doszło do re-testu tego poziomu. W jego okolicy ponownie pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, otworzy to drogę cyfrowemu złotu do kolejnych rekordowych poziomów wyceny. Mówi się jednak już o tym, że Bitcoin może kosztować nawet 9900 USD.

Bez zaskoczenia wygląda wykres notowań innej popularnej kryptowaluty - Ethereum. Jego notowania od połowy listopada 2018 roku są wyraźnie wzrostowe. W pierwsze połowie maja bieżącego roku Ethereum sięgnęło do sfery technicznego oporu, w granicach 250-270 USD. Poziom ten nie został ani trwale pokonany, ani odrzucony. Obserwowana jest wąska konsolidacja, choć możliwe jest w krótkiej perspektywie czasowej wybicie powyżej 270 USD, do granicy 360-400 dolarów. Niewykluczone jednak, że rozpocznie się korekta spadkowa, a za 1 ETH wkrótce zaczniemy płacić około 181 dolarów.

Prowzrostowo przedstawiają się notowania Ripple. Ostatnio pokonano w przypadku tej kryptowaluty opór w okolicy 0,3637 USD. Jeśli obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, notowania XRP mogą dotrzeć w okolice 0,58 USD.

Deweloperzy Bitcoin Core z propozycją ulepszenia

Dr Pieter Wuille i Greg Maxwell, deweloperzy Bitcoin Core opracowali wspólnie nową propozycję ulepszeń Bitcoin (BIP). Polega ona na przygotowaniu protokołu, który skutecznie pozwoli na zwiększenie przepustowości transakcji w sieci Bitcoin. Dążyć powinno się przy tym do zmniejszenia rozmiaru pasma transakcyjnego wymaganego do przetwarzania transakcji w sieci Bitcoin - nawet o około 75 proc.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!