BitClude, pierwsza giełda za zgodą KNF

Ten czas w końcu nastał. Po kilku latach niejasnych sytuacji i tworzących się przepisów – coś pękło. I chociaż rynek giełd kryptowalut nadal nie jest do końca uregulowany – pojawiło się światełko w tunelu. BitClude, giełda rodem z Poznania, jako jeden z nielicznych podmiotów branży kryptowalut wpisuje swoją działalność i świadczone usługi w ramy regulacyjne opisane w Ustawie o Usługach Płatniczych tam, gdzie jest to wymagane. Od 2019 roku giełda BitClude posiada wpis na listę instytucji płatniczych oznaczony MIP11/2019, który uprawnia firmę do świadczenia tychże usług. Spółką prowadzącą giełdę jest BitClude Sp. z o.o.

Pierwsze chwile

Na pierwszy rzut oka widać świeży i lekki layout. Można by rzec nawet – minimalistyczny, co jest zdecydowanie na plus. Elementy na stronie poukładane są w intuicyjny sposób, przejrzysta nawigacja.

Panel Klienta oraz giełda również prezentują się bardzo dobrze. Wszystko, czego potrzebuje użytkownik jest na wyciągnięcie ręki. Giełda dobrze wygląda na dużych ekranach, jak i na mniejszych urządzeniach typu: tablet czy telefon.

Wygląd giełdy Bitclude

Dostępne rynki

Giełda pozwala na handel głównymi kryptowalutami. Na tę chwilę – można dokonywać transakcji na rynach z: Bitcoinem (BTC), Litecoinem (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Wyróżniamy 4 główne rynki w parach z Bitcoinem do: polskiej złotówki (PLN), euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD) i funta szterlinga (GBP), oraz 2 dodatkowe krypto do krypto: LTC/BTC i BCH/BTC.

ZAKŁADAM KONTO

Funkcjonalność w zasięgu ręki

Platforma oferuje kantor walut FIAT i kryptowalut, oznacza to, że jeśli chcesz szybko wymienić swoje środki na inny walor – nie musisz korzystać z samej giełdy.

Posiadacze kont, w ramach giełdy BitClude mogą tworzyć portfele kryptowalutowe.

Aktualne kursy kryptowalut są prezentowane na wykresach z wykorzystaniem narzędzi Trading View. Istnieje możliwość nałożenia ulubionych wskaźników, udostępniania zrzutów ekranu czy zmiany rodzaju wykresu: świecowy, liniowy, słupkowy, Heiken Ashi.

Jeśli chodzi o dostępne wskaźniki, każdy znajdzie coś dla siebie: od średnich kroczących, RSI, Stochastic aż po bardziej wyrafinowane, np. Ichimoku.

Istnieje możliwość składania dwóch rodzajów zleceń: instant oraz limit. To bardzo upraszcza handel. Jeśli chcesz szybko kupić / sprzedać swoje kryptowaluty – wybierasz opcję instant. Jeśli natomiast czatujesz na wybrany przez siebie poziom cenowy – wybierasz zlecenie typu limit.

Zlecenia z limitem mogą również służyć jako stop lossy.

Widok giełdy

Wpłaty i wypłaty

Giełda oferuje bardzo bogaty wybór wpłat i wypłat środków, które w większości odbywają się bez prowizji. Wyjątkiem jest korzystanie z pośrednictwa Blika i Interpaya, gdzie pobierana jest prowizja w wysokości 2%. Przelewy z ponad 20 banków księgowane są ekspresowo.

WalutaMetodaProwizja
BCHTransfer0.00
BTCTransfer0.00
EURPrzelew bankowy0.00
GBPPrzelew bankowy0.00
LTCTransfer0.00
PLNPrzelew bankowy0.00
PLNInterpay2.00%
PLNBLIK2.00%
USDPrzelew bankowy0.00

Informacje aktualne na dzień 27 listopada 2019 r.

Weryfikacja

Jak wiesz – weryfikacja jest nieodłącznym elementem do aktywowania konta na dowolnej giełdzie kryptowalut. Służy ona potwierdzeniu tożsamości, a także zapobiega praniu brudnych pieniędzy i wspierania terroryzmu. Zdecydowana polityka KYC, czyli Know Your Customer. Weryfikacja jest bardzo szybka, można powiedzieć nawet, że ekspresowa. Jest możliwa nawet w ciągu 30 sekund. Zespół giełdy bardzo dba o ten punkt programu.

Bezpieczeństwo środków

Giełda jest bardzo dobrze zabezpieczona. Do zabezpieczenia logowania użytkownik może wybrać weryfikację dwuetapową Google Authorization (2FA).

Właściciele giełdy zapewniają, że 98% środków jest trzymana w lokalizacji nie podłączonej do Internetu, a same środki są ubezpieczone do kwoty 100 milionów dolarów. Przyznasz, że to imponująca kwota. Monitoring transakcji odbywa się 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Waluty FIAT takie jak; złotówki, euro, dolary czy funty są trzymane na rachunkach bankowych. Operacje nie są prowadzone w oparciu o rezerwy cząstkowe.

Połączenie z platformą jest szyfrowane kluczem AES-256, a cała łączność odbywa się poprzez bezpieczny protokół SSL.

Pomoc techniczna

Pomoc użytkownikom świadczona jest przez system Freshdesk lub dedykowany kanał e-mail: support@bitclude.com.

Dane adresowe spółki:
BitClude Sp. z o.o.
ul. Ratajczaka 33/4
61-816 Poznań

Podsumowanie

Giełda BitClude przypadnie do gustu początkującym użytkownikom. Jest w pełni legalna dla polskich rezydentów podatkowych. Oferuje podstawowe kryptowaluty do handlu.

Zaawansowani użytkownicy również znajdą coś dla siebie – możliwość dostosowania pod siebie wykresów czy dostęp do API.

W zespole giełdy znalazł się również twórca Polcoina – pierwszej polskiej kryptowaluty.

Ocena artykułu
4.1/5 (głosów: 8)
Instytut Kryptografii