Prognoza Bitcoina po weekendzie, możliwa korekta ceny

Weekend na Bitcoinie przebiegł stabilnie. Cena nie ruszyła się za bardzo z miejsca, gdzie była w piątek. W dalszym ciągu jesteśmy na dole boxu w naszej Strategii Boxów.

Wierząc strategii i utrzymaniu się trendu wzrostowego – oczekiwalibyśmy najpierw zamknięcia się świeczki dziennej ponad średnią 10-okresową (cienka niebieska linia), a następnie wyjścia przez górne ograniczenie boxu. Byłby to poziom 5620 USD.

Ichimoku: Alternatywny scenariusz

Z kolei na Ichimoku mamy nieco odmienne sygnały.

  1. Tenkan Sen (czerwona linia) – Cena jest pod nią. Źle dla kupujących.
  2. Kijun Sen (niebieska linia) – Cena w niedzielę zamknęła się pod nim. Źle dla kupujących.
  3. Chmura Kumo – Jesteśmy nad chmurą. Dobrze. Jednak, przebywanie ceny poniżej Tenkan Sena i Kijuna – wróży korektę. W najlepszym wypadku odbicie od chmury. 
  4. Chikou Span (zielona linia) – dotarła do ceny, ale nic nie mówi. Możliwe odbicie w obu kierunkach: albo góra, albo dół. Czyli jak dla nas – uwaga coś będzie się działo, ale bez precyzowania co. Sygnał: Uwaga.

Według strategii Ichimoku – jest szansa na korektę ceny. Nawet do okolic 4600 USD, czyli dojścia do chmury.

Pamiętajcie, że często tak jest, że różne strategie dają różne sygnały. Nie ma idealnej strategii, która daje 100% zyskownych transakcji. W dochodowym handlu najważniejsze jest zarządzanie kapitałem, i to ono pozwala traderom przetrwać w długim terminie. Techniki zarządzania kapitałem zostaną poruszone na kursie, który planujemy zrobić. Kurs będzie bezpłatny, online. Jeśli jesteś nim zainteresowanyzapisz się do naszej grupy na Facebooku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I wyraź swoją chęć w poście, który jest przypięty na górze tablicy. To da nam motywację do pracy nad kursem. Z góry dziękujemy!

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.

Graj na spadki Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
BitBay
Bitcoin i wiele innych Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut