Cofnięcie ceny Bitcoina, plus Strategia Overbalance

Data dodania: 5 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Po przebiciu poziomu oporu 5080 USD, cena wróciła pod 5000 USD. RSI było wówczas powyżej 80, a na interwale dziennym stworzyła się Spadająca Gwiazda. To formacja zapowiadająca spadki, jednak w tym kontekście rynku niekoniecznie musi to zwiastować.

  1. Strategia Boxów

Strategia Boxów

Chcieliśmy Wam przedstawić jedną ze strategii inwestowania - Strategia Boxów, Metoda Overbalance lub Korekta 1:1. Nazwy tej strategii są różne. Polega ona na tym, że mierzymy największą dotychczas korektę z ostatniego trendu (niższy czerwony kwadrat). Następnie, odmierzony obszar odkładamy od góry najwyższego miejsca w bieżącym trendzie. Metoda zakłada, że korekty będą podobnych wielkości. Co oznaczałoby, że aktualna korekta powinna zakończyć się w okolicach 4800 USD. Cena już zdążyła zjechać do tego poziomu i się od niego odbiła.

Jednak, rynek nie jest taki prostolinijny jakbyśmy sobie tego życzyli. Więc, jeśli bieżący trend wzrostowy miałby się utrzymać - cena może się jeszcze w tych okolicach pobujać.

Aktualny poziom 4970 USD.

Spokojnego weekendu, i bezpiecznego handlu.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.