Czego możemy się spodziewać po kryptowalutach w 2020?

Data dodania: 17 stycznia 2020 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.

W dzisiejszym materiale chciałem napisać na co możemy czekać w 2020, i... się spóźniłem. Otóż od kilku dni Bitcoin wykazuje wszelkie sygnały do wzrostów. Zaczynamy!

Przecięcie średnich

Jak pewnie zdążyłeś/łaś zauważyć na moich wykresach zawsze są średnie. Stosuję prostą średnią kroczącą 10-okresową i 100-okresową, bez żadnych udziwnień. Dla mnie handel ma być prosty. I dosłownie kilka dni temu (13 stycznia 2020) te średnie się przecięły. Jeśli średnia o mniejszym okresie jest na górze - oznacza to że w najbliższym czasie możemy obserwować wzrosty.

Średnie kroczące na wykresie Bitcoina D1

Co na to Ichimoku?

Nałożyłem na wykres Bitcoina, interwał dzienny wskaźnik o japońskich korzeniach - Ichimoku. On również wskazuje świetlaną przyszłość dla Bitcoina (przynajmniej w najbliższym czasie). Ale po kolei.

Na wykresie poniżej widzimy dwie linie: czerwoną Tenkan Sen i niebieską Kijun Sen. Ich przecięcie, po którym czerwona jest na górze - nazywamy Złotym Krzyżem. Tym razem doszło do niego pod Chmurą Spadkową, więc nie jest to mega-mocny sygnał, jednak nie jest też źle.

Następnie cena wyszła z Chmury Spadkowej, a w prawym rogu widzimy już, że Senkou Span A przeciął się z Senkou Span B - tworząc Chmurę Wzrostową.

Cienka zielona linia cofnięta o 26 okresów - Chikou Span również nie wygląda na zagrożoną. Nie widać przeszkód w najbliższej przyszłości.

Ichimoku na wykresie Bitcoina D1

Wstęgi Bollingera

Aktualnie cena znajduje się przy górnej Wstędze Bollingera. Oznacza to silny ruch wzrostowy. Jednak widzimy, że ostatni dzień wygląda na hamujący wzrosty. Cena wróciła do wewnątrz wstąg. Jeśli nie pojawią się kolejni kupujący i cena nie wyjdzie znów poza Górną Wstęgę - może to zwiastować korektę do Wstęgi Środkowej.

Wstęgi Bollingera na wykresie Bitcoina D1

Aroon Up and Down

Dla odmiany chciałem pokazać Wam jakiś wskaźnik typu line-cross, czyli mamy sygnał kiedy linie się krzyżują. Kiedy linia niebieska wychodzi ponad linię czerwoną - jest to sygnał do zajęcia pozycji długiej. Sygnał ten mieliśmy już dobrych kilka dni temu, a zatem - pociąg już odjechał i może warto poczekać na jakąś korektę.

Wskaźnik Aroon Up and Down na wykresie Bitcoina D1

Podsumowanie

Dziś pokazałem Ci co może dziać się na Bitcoinie, i ogólnie na kryptowalutach w najbliższym czasie. Prawdą jest, że wszystkie kryptowaluty mają podobne wykresy, zatem wystarczy obserwować główną, żeby mieć ogląd na to, co dzieje się na rynkach krypto.

Wszystkie przedstawione przeze mnie wskaźniki mówią o wzrostach. Na jednych sygnał jest świeży, na innych był już kilka dni temu. Pamiętaj, że nic nie idzie w jednym kierunku w nieskończoność, a zatem - jeśli mamy za sobą tydzień mocno wzrostowy - może nas teraz czekać małe wyhamowanie.

Jeśli chcesz przyłączyć się do rynku - warto poczekać na chociażby małą korektę, i dopiero wtedy oddać strzał.

Pamiętaj o strategii Trailing Buy Level, bo może się przydać, kiedy jeszcze do niedawna wszystkie kryptowaluty mocno spadały.

Trzymam kciuki, powodzenia!

[To nie jest porada inwestycyjna].

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)