Opinie i recenzja giełdy kryptowalut KuCoin

Data dodania: 20 października 2022 r. / Aktualizacja: 14 grudnia 2023 r.

Najważniejsze informacje o giełdzie

 • Giełda kryptowalut
  KuCoin

  KuCoin

 • Ranking giełd

  6 miejsce w rankingu

 • Dzienny obrót
  1 730 MLN USD
 • 700
  Ilość kryptowalut
 • 12Obsługiwane waluty: PLN, USD, EUR, CAD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, RUB, UAH, + 27 więcej
  Ilość walut FIAT
 • TAK
  Aplikacja mobilna
 • TAK
  Język polski

Strona giełdy

Giełda KuCoin to jedna z największych na świecie giełd kryptowalut. Szczególnie początkujący użytkownicy docenią, że obsługa strony jest w języku polskim. Na KuCoin masz możliwość szybkiego zakupu kryptowalut za złotówki, na przykład BLIKiem.

Twórcy giełdy uważają, że ich misją jest stworzenie platformy do handlu dla każdego. Czyli zarówno dla Kowalskiego, który pierwszy raz w życiu zakłada konto na giełdzie i chce kupić swoją pierwszą kryptowalutę, jak również dla zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują od platformy czegoś więcej.

Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, czy cel ten został osiągnięty. Zapraszamy do recenzji giełdy KuCoin. 

Plusy i minusy giełdy kryptowalut KuCoin

? Giełda KuCoin - zalety? Giełda KuCoin - wady
Giełda w czołówce największych giełd na świecie pod względem dziennego wolumenu obrotu (gwarantuje to dużą płynność)Nie ma możliwości doładowania salda na giełdzie w złotówkach (można tylko kupić kryptowaluty natychmiastowo za PLN)
Ponad 20 mln użytkowników na całym świecieNie wszystkie treści są w języku polskim, niektóre znajdziesz tylko na anglojęzycznej wersji strony
Strona w języku polskim  
Duża liczba dostępnych kryptowalut, ponad 700 
Własny token KCS (KuCoin Token), który pozwala np. obniżyć opłaty transakcyjne 

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
10% - Ilość obsługiwanych kryptowalut 4,00/5
10% - Obsługiwane waluty FIAT i prowizje 3,00/5
10% - Wiek giełdy 3,50/5
10% - Wielkość i obrót 4,00/5
10% - Język i kraj 3,50/5
10% - Wysokość prowizji transakcyjnych 4,00/5
10% - Weryfikacja użytkownika 3,00/5
10% - Bezpieczeństwo giełdy 4,00/5
10% - Opinie z internetu 3,50/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 1) Oddaj swój głos → 3,00/5
Całościowa ocena giełdy: 3,55/5

Rejestracja na giełdzie KuCoin — jak założyć konto?

1. Wejdź na stronę giełdy KuCoin i w prawym górnym rogu wybierz opcję Zarejestruj się.

2. Masz do wyboru dwie opcje: albo rejestrujesz się za pomocą adresu e-mail, albo numeru telefonu. Następnie ustal hasło (wymyśl silne i takie, którego nie używasz w innych serwisach) oraz zaakceptuj warunki użytkowania. Opcjonalnie możesz podać kod polecenia, jeśli go posiadasz. 

3. Na Twój adres e-mail lub nr telefonu przyjdzie kod weryfikacyjny, który musisz przepisać w kolejnym kroku. 

Weryfikacja użytkownika na giełdzie KuCoin

Jak na większości giełd, również na KuCoin musisz przejść proces weryfikacji tożsamości, czyli tak zwaną procedurę KYC (Know Your Consumer). Bez weryfikacji tak naprawdę nie zrobisz zbyt wiele. Są dwa etapy: podstawowa i zaawansowana. Pozytywne ukończenie każdej z nich odblokowuje Ci dostępy do większej liczby usług na giełdzie.

Konto niezweryfikowane

Możesz handlować, wpłacać i wypłacać kryptowaluty oraz handlować ale w ograniczonym zakresie. Nie masz żadnego limitu na handel walutami FIAT.

Weryfikacja podstawowa

W porównaniu z kontem niezweryfikowanym zwiększa się tylko możliwość handlu. Nadal nie ma możliwości handlu FIATami.

Weryfikacja zaawansowana

Odblokowujesz wszystkie możliwości giełdy. Zyskujesz większe limity dzienne wypłat BTC (200)  oraz limit 100 000 USDT na 24 godziny w handlu FIAT.

Jak zweryfikować się na KuCoin:

 • Zaloguj się na konto
 • W lewym górnym roku znajdziesz ikonkę z Twoimi inicjałami. Po jej wybraniu rozwinie Ci się lista opcji. Wybierz weryfikację KYC.
 • Następnie wybierz weryfikację indywidualną i rozpocznij ją.
 • Aby przejść podstawową weryfikację, musisz podać swoje imię, nazwisko, rodzaj dowodu tożsamości i jego numer. Następnie przesyłasz wprowadzone dane do sprawdzenia. Weryfikacja zazwyczaj trwa kilka godzin. 
 • Weryfikację zaawansowaną możesz wykonać dopiero po zaakceptowaniu podstawowej. Aby ją przejść, musisz przesłać zdjęcia przedniej i tylnej strony dokumentu tożsamości oraz  zdjęcie selfie, na którym trzymasz dokument tożsamości, oraz odręczną notatkę. Weryfikacja może potrwać do kilku dni. O jej wyniku zostaniesz poinformowany mailem lub sms-em.

Czy giełda KuCoin jest bezpieczna?

KuCoin jest giełdą bardzo zaawansowaną pod względem wprowadzonych zabezpieczeń dla użytkowników. Aby zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa swojego konta, możesz ustawić jednocześnie wiele z nich. Im więcej, tym bezpieczniej. Owszem, na dłuższą metę może to być nieco uciążliwe, np. przepisywanie 3 różnych haseł. Ale pamiętaj: tu chodzi o bezpieczeństwo Twoich środków. 

Jak zabezpieczyć konto na KuCoin:

 • Zaloguj się na swoje konto
 • Wejdź w zakładkę ustawienia bezpieczeństwa
 • Wyświetlą Ci się wszystkie dostępne opcje, które możesz włączać, wyłączać i modyfikować. 

Jakie są dostępne zabezpieczenia konta na KuCoin:

1. Uwierzytelnienie Google 2FA. Aby je włączyć, zaloguj się na swoje konto, wejdź w ustawienia bezpieczeństwa i włącz weryfikację Google.  Następnie musisz połączyć Google Authenticator z KuCoin. Od tej pory, aby się zalogować, będziesz musiał podać nie tylko login i hasło, ale również wygenerowany kod.

2. Hasło handlowe (trading password). Jest to dodatkowe, ustalone przez Ciebie hasło w formie 6-cyfrowego numeru. Będziesz musiał je dodatkowo podać podczas wypłat, weryfikacji API i handlu. 

3. Powiązanie z telefonem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na swoim koncie, możesz dodatkowo powiązać je ze swoim numerem telefonu. Za każdym razem, jak będziesz chciał wykonać np. wypłatę, na Twój telefon przyjdzie sms z kodem, którym będziesz autoryzować daną operację.

4. Autoryzacja za pomocą maila. Podobnie jak w przypadku powiązania z telefonem, przy każdorazowej wypłacie środków, weryfikacji API czy transakcji, na Twój adres e-mail przyjdzie jednorazowy kod. którym musisz zatwierdzić transakcję.

5. Ograniczony adres IP logowania. Jeśli zmieni się Twój adres IP podczas logowania, nastąpi uruchomienie mechanizmu obrony konta i zostaniesz automatyczne wylogowany. 

6. Fraza bezpieczeństwa jako ochrona przed atakami typu „phishing”. Możesz ustalić trzy różne frazy bezpieczeństwa: e-mail, login oraz frazę dotyczącą wypłat. Jak to działa? Na przykład fraza dotycząca ochrony maila. Nigdy nie wiesz, czy mail, który dostałeś, pochodzi od giełdy czy od podszywających się pod nią oszustów. Jeśli ustawisz frazę bezpieczeństwa dla adresu e-mail, będzie się ona wyświetlała w otrzymanej od giełdy wiadomości. Dzięki temu zyskasz pewność, że pochodzi ona naprawdę od platformy.

Giełda KuCoin - opłaty

Prowizja Maker i Taker 

Główną opłatą, którą ponosi przeciętny Kowalski na giełdzie kryptowalut na rynku spot, jest prowizja maker lub taker za transakcje kupna i sprzedaży. Na giełdzie KuCoin jej wysokość zależy od tego, czy w ciągu ostatnich 30 dni w Twoim portfelu znalazła się odpowiednia liczba tokenów KCS lub od obrotu na rynku spot, lub od obrotu na rynku futures. Dla początkującego tradera prowizje maker i taker będą takie same: 0,1% lub 0,08%, jeśli opłaty transakcyjne będziesz uiszczać w tokenie KCS. 

Wpłaty i wypłaty FIAT

Nie ma możliwości wpłacenia na konto KuCoin złotówek. Możesz tylko kupić kryptowaluty natychmiastowo za PLN, np. BLIKiem. Ale jeśli chcesz mieć środki w walucie FIAT na koncie na giełdzie, i składać zwykłe zlecenia, musisz wcześniej je doładować. Najbliższą Polsce dostępną walutą będzie euro.

Możesz je dodać za pomocą:

 • przelewu SEPA. Prowizja to 0,02%.
 • karty bankowej. Droższa metoda, ponieważ doliczana jest prowizja za transakcją kartą, 3%. 

W tym celu musisz najpierw ukończyć zaawansowaną weryfikację. Następnie logujesz się na konto, wchodzisz w zakładkę depozytów w walucie FIAT i szukasz z listy waluty euro. Następnie wybierasz metodę, jaką chcesz je dodać, czyli SEPA lub karta. W przypadku przelewu podstawią Ci się wszystkie dane, niezbędne do jego zrealizowania, w tym notatka. To ważne: nie zmieniaj jej! Skopiuj ją lub przepisz w tytule przelewu w niemienionej formie. Nie dodawaj nic od siebie, ponieważ KuCoin będzie mieć problem z zaksięgowaniem środków na Twoim koncie. 

Wpłaty i wypłaty kryptowalut

Kryptowaluty na KuCoin wpłacasz za darmo. Natomiast wypłaty niektórych monet obarczone są prowizją oraz minimalnym limitem wypłat. Stawki i limity znajdziesz na stronie internetowej giełdy KuCoin.

Pamiętaj, że opłata giełdy to jedno. W zależności od coina i sieci, jaką przesyłasz daną kryptowalutę, policzy Ci się jeszcze dodatkowa opłata sieciowa, która jest niezależna od KuCoin.

Jak handlować na giełdzie KuCoin?

Natychmiastowe kupno i sprzedaż kryptowalut za pomocą BLIKa lub przelewu, czyli fast trade

Jeśli chcesz szybko kupić lub sprzedać kryptowaluty za złotówki, bez czekania na doładowanie konta i realizację transakcji, możesz to zrobić za pomocą opcji szybkiego zakupu lub sprzedaży. Takie zlecenie realizowane jest natychmiast.

Nie jest to najtańszy sposób na handel, ponieważ z reguły kursy nie są najlepsze, oraz występują dodatkowe opłaty, jak chociażby prowizja za płatność kartą. Ostateczna cena wraz ze wszystkimi dodatkowymi opłatami wyświetli Ci się przed zaakceptowaniem transakcji.

Kupno lub sprzedaż za PLN

Za złotówki możesz natychmiastowo kupić lub sprzedać USDT, BTC, ETH, USDC i KSC. Przy zakupie możesz wybrać opcję zapłaty za pomocą BLIKa, transferu bankowego, Transfer Wise. Natomiast podczas sprzedaży możesz posłużyć się BLIKiem, Revolutem, transferem bankowym lub Transfer Wise. 

Na ten moment nie jest dostępna opcja zakupu kryptowaluty kartą debetową lub kredytową w złotówkach.

Zakup lub sprzedaż za EUR

Przy innych walutach dostępne są inne opcje. Na przykład dla waluty euro będzie to przelew SEPA, karta bankowa, Revolut, Transfer Wise, ADVCash, Skrill, PaySera, transfer bankowy.

Konwersja

Konwersja to jeden z najprostszych sposobów na zamianę jednej kryptowaluty na drugą. Przykładowo masz USDT i chciałbyś zamienić je na BTC. W tym celu możesz użyć funkcji konwersji. Po prostu ustalasz, ile jednej kryptowaluty chcesz przekonwertować na drugą. Podstawi Ci się cena transakcji. KuCoin nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji za konwersję. Na dodatek, takie zlecenie realizowane jest natychmiastowo. Warto zawsze sprawdzić, co będzie opłacać się bardziej: wystawić zlecenie kupna/sprzedaży po cenie rynkowej czy przekonwertować coiny. 

Wady tego rozwiązania: ograniczona liczba dostępnych kryptowalut oraz limity, które są wyświetlane dla każdej monety. 

Kupno kryptowalut za saldo w walucie FIAT

Aby zakupić krypto za FIAT-y w zwykłym trybie (czyli składając zlecenie do księgi zleceń), należy wcześniej doładować konto na KuCoin. Niestety nie można tego wykonać w złotówkach, jest natomiast opcja doładowania konta w euro, o czym pisaliśmy wcześniej. 

Jak kupić kryptowaluty na KuCoin — rodzaje zleceń

Jak na większości giełd, tak samo i na KuCoin dostępne są zarówno zlecenia podstawowe, jak i te bardziej zaawansowane. 

Zlecenia typu rynek

Czyli po aktualnej cenie rynkowej. W tym rodzaju zlecenia wybierasz tylko, jaką kryptowalutę chcesz kupić/sprzedać i uzupełniasz kwotę waluty, za którą będziesz ją nabywać/zbywać. Zlecenie trafia do księgi zleceń, i  jest realizowane po najlepszej cenie rynkowej niemal natychmiast.

Zlecenia typu limit

W tych zleceniach to ty decydujesz, po ile chcesz kupić lub sprzedać daną kryptowalutę. Jeśli spodziewasz się na przykład wzrostu kursu BTC, to możesz ustalić, że chcesz go sprzedać po takiej i takiej cenie. Zlecenie trafia do księgi zleceń i oczekuje na realizację Twoich warunków. To może potrwać lub też może być tak, że nie zostanie nigdy zrealizowane — jeśli cena nie osiągnie zadanego limitu.

Zlecenia typu stop limit i stop market

Zlecenia stop limit mają za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć Twoje pozycje przed nadmiernymi stratami w przypadku gwałtownego załamania na rynku. Ustalasz dwie ceny: cenę stop i cenę zakupu/sprzedaży. 

Natomiast zlecenia stop market działają bardzo podobnie, z tą różnicą, że po osiągnięciu ceny stop Twoja transakcja jest realizowana po najlepszej cenie rynkowej. 

Dodatkowe funkcjonalności giełdy kryptowalut KuCoin

KuCoin earn

To program stworzyony przez giełdę, dzięki któemu możesz osiągnąć dodatkowe zyski. W jego skład wchodzi:

 • elastyczne oszczędzanie
 • stakowanie. 

Zarówno w przypadku oszczędzania, jak i stakingu, mogą to być elastyczne lub stałe warunki.

W przypadku produktów z elastycznymi terminami, możesz w dowolnej chwili odebrać swoje coiny. Na przykład w przypadku znacznych zmian na rynku, kiedy chcesz szybko sprzedać daną kryptowalutę.

Natomiast jeśli zdecydujesz się na stałe warunki, to Twoje coiny zostaną automatycznie zwrócone na  konto po upływie określonego czasu. Dochód z produktów terminowych jest wyższy niż z produktów terminowych elastycznych.

NFT

Jeśli interesują cię cyfrowe dzieła, zwane NFT, możesz połączyć swój portfel z giełdy KuCoin z Windwane. W tym miejscu masz możliwość kupowania, sprzedawania i wymieniania NFT.

Rynek futures

Giełda KuCoin oferuje kilka funkcjonalności w handlu derywatywami: Futures Classic, Futures Lite, walkę na kontrakty Futures (możliwość wygrywania nagród) oraz tokeny lewarowane.

Podstawowe prowizje obowiązujące na KuCoin podczas transakcji futures wyglądają następująco: maker 0.02%, taker 0.06%. Podobnie jak w przypadku handlu na rynku spot, opłaty te mogą ulec obniżeniu, jeśli posiadasz odpowiednią ilość tokenów KCS lub odpowiedni wolumen obrotu na rynku spot lub futures w ciągu ostatnich 30 dni. Pełny cennik znajdziesz na stronie giełdy KuCoin.

Bot transakcyjny

Ciekawa opcja, szczególnie dla początkujących użytkowników. Bot transakcyjny to bezpłatne oprogramowanie, oferowane w ramach konta na giełdzie KuCoin, dzięki któremu możesz zautomatyzować swoje transakcje. Przykładem takiej strategii w ramach bota jest uśrednianie ceny zakupu. Chodzi o to, by w inwestycjach długoterminowych nie kupować coinów za wszyskie środki od razu, tylko regularnie je dokupować w określonych odstępach czasu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że kupiłeś krypto w najgorszym możliwym momencie za wszystkie swoje oszczędności. 

Inne strategie to siatka spot, siatka futures, inteligentne rebalansowanie czy siatka nieskończona.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze