Opinie i recenzja giełdy kryptowalut Coinbase

Data dodania: 26 września 2022 r. / Aktualizacja: 27 października 2022 r.

Najważniejsze informacje o giełdzie

 • Giełda kryptowalut
  Coinbase

  Coinbase

 • Ranking giełd

  3 miejsce w rankingu

 • Dzienny obrót
  2 831 MLN USD
 • 9000+
  Ilość kryptowalut
 • 3Obsługiwane waluty: EUR, USD, GBP
  Ilość walut FIAT
 • TAK
  Aplikacja mobilna
 • TAK
  Język polski

Strona giełdy

Czy w swoich rozważaniach na temat giełd kryptowalut warto brać pod uwagę amerykańską giełdę Coinbase? Naszym zdaniem — tak, jak najbardziej. Dlaczego? Już odpowiadamy.

Po pierwsze, giełda ta istnieje na rynku już od 2012 roku. Jest więc jednym z najstarszych miejsc do handlu kryptowalutami, a co za tym idzie, najbardziej wiarygodnym. Coinbase ma już ponad 103 mln zweryfikowanych użytkowników! Dla porównania Binance ma około 90 mln (dane zostały porównane tego samego dnia).

Druga rzecz to chociażby fakt, że od 2021 roku akcje giełdy Coinbase są notowane na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. Sam powiedz, to musi świadczyć o kondycji finansowej i wiarygodności spółki. Przecież żadna firma nie może być notowana na giełdzie bez spełnienia rygorystycznych norm i wymagań.

Przejdźmy zatem do szczegółowej recenzji giełdy Coinbase. 

Zakładam konto

Plusy i minusy giełdy kryptowalut Coinbase

Zalety giełdy Coinbase Wady giełdy Coinbase
Jedna z najstarszych giełd na świecieBrak możliwości wpłat i wypłat w PLN
Możliwość stakowania kryptowalut oraz osiąganie dochodu DeFiDość wysokie prowizje, szczególnie w podstawowej wersji
Duża ilość dostępnych kryptowalutMało czytelna strona. Pomimo że teoretycznie ma język polski, dużo treści jest po angielsku, a znalezienie na przykład pełnego cennika graniczy z cudem.
Program Coinbase Earn — ucz się i zarabiaj kryptowaluty 
Natychmiastowe doładowanie przelewem SEPA w euro 
Własny natywny coin USDC 
Aplikacja mobilna na telefon 
Bardzo duża liczba użytkowników, a co za tym idzie, duża płynność giełdy 

Giełda Coinbase — opinie użytkowników

Opinie na temat Coinbase są bardzo dobre. Użytkownicy chwalą łatwość, z jaką można kupić kryptowaluty, intuicyjną obsługę strony i aplikacji mobilnej oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Co do minusów giełdy, to są to przede wszystkim opłaty, któe mogłyby być niższe (szczególnie w podstawowej wersji Coinbase) oraz większa ilość dostępnych kryptowalut. 

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
10% - Ilość obsługiwanych kryptowalut 5,00/5
10% - Obsługiwane waluty FIAT i prowizje 5,00/5
10% - Wiek giełdy 4,00/5
10% - Wielkość i obrót 5,00/5
10% - Język i kraj 4,00/5
10% - Wysokość prowizji transakcyjnych 4,00/5
10% - Weryfikacja użytkownika 4,00/5
10% - Bezpieczeństwo giełdy 4,00/5
10% - Opinie z internetu 4,00/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 136) Oddaj swój głos → 4,00/5
Całościowa ocena giełdy: 4,30/5

Rejestracja na Coinbase — jak założyć konto na giełdzie kryptowalut?

1. Wejdź na stronę giełdy Coinbase i na pierwszej stronie wpisz swój adres e-mail i kliknij Rozpocznij. 

2. W następnym kroku uzupełnij swoje imię, nazwisko oraz wymyśl hasło do konta. 

3. Otrzymasz maila potwierdzającego Twój adres.

Weryfikacja użytkownika na giełdzie Coinbase

Aby w pełni korzystać ze swojego konta na Coinbase, musisz przejść trzy etapy weryfikacji: numeru telefonu, tożsamości oraz miejsca zamieszkania. Każdy z etapów, który wykonasz, odblokowuje nowe możliwości i zwiększa limity transakcyjne.

Weryfikacja numeru telefonu

Jest bardzo prosta. Po uzupełnieniu nr telefonu otrzymasz sms-a, który musisz przepisać. I gotowe.

Weryfikacja tożsamości

Będziesz poproszony o dołączenie zdjęcia/skanu swojego dokumentu tożsamości (paszport, dowód osobisty). Możesz to zrobić na komputerze lub wybrać telefon — otrzymasz wtedy sms-a z linkiem do przeprowadzenia weryfikacji na telefonie. Po załadowaniu zdjęcia będziesz musiał poczekać na ukończenie procesu weryfikacji. Może potrwać od kilku godzin do kilku dni. 

Weryfikacja adresu zamieszkania

W ostatnim kroku weryfikacji musisz dodać dokument, który potwierdzi Twój adres zamieszkania. Dokument nie może być starszy niż 3 miesiące i musi zawierać pełne informacje, czyli imię, nazwisko i adres. Może to być chociażby wyciąg z konta bankowego.

Giełda Coinbase i Coinbase Pro

Coinbase oferuje dwa moduły handlu: zwykły, dla początkujących użytkowników, oraz Coinbase Pro. Nie oznacza to, że jeśli jest to Twoja pierwsza giełda i dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami, nie możesz korzystać z wersji Pro. Po prostu Pro jest bardziej rozbudowana i ma więcej funkcji, na przykład profesjonalne wykresy. 

Obie wersje różnią się prowizjami. Omówimy wersję Pro, która jest zdecydowanie korzystniejsza dla użytkownika. 

Coinbase Pro — opłaty

Prowizja Maker i Taker na Coinbase

Dla początkujących wyjaśniamy, czym są prowizje Maker i Taker. Prowizję Maker płacisz za kupno lub sprzedaż kryptowaluty w momencie, jeśli to Ty dyktujesz cenę transakcji. Chodzi o to, że nikt wcześniej nie wystawił takiego zlecenia z taką ceną jak Ty i nie realizujesz niczyjego zlecenia. Prowizja Maker jest na większości giełd niższa niż Taker.

A Taker jest jej odwrotnością — to ktoś ustala cenę kupna lub sprzedaży, a Ty zgadzasz się na  nią i po niej jest realizowana transakcja. 

Prowizje na Coinbase Pro zależą od 30-dniowego wolumenu transakcji. Dla początkującego inwestora, operującego niewielkimi kwotami Maker wynosi 0,4% a Taker 0,6%.

Inaczej wyglądają prowizje w parach stablecoiny-stablecoiny oraz stablecoiny-FIAT. Prowizja Maker jest zerowa, a Taker bardzo niska, zaledwie 0,001%.  Oznacza to, że jeśli zechcesz wymienić na przykład euro na USDT i wystawisz zlecenie po nowej cenie, nie zapłacisz za to żadnej prowizji. 

Prowizje za doładowanie konta na Coinbase w euro oraz wypłatę

Przelew SEPA na Coinbase Pro oraz z giełdy z powrotem na konto kosztuje tyle samo, to znaczy 0,15 EUR. 

Przed dokonaniem pierwszej wpłaty lub wypłaty SEPA, musisz najpierw zweryfikować numer rachunku bankowego. Aby to zrobić:

 • Zaloguj się na Coinbase
 • Wejdź w Ustawienia - Metody płatności i wprowadź dane swojego konta bankowego, z którego lub na które chcesz dokonywać przelewów w euro.
 • Następnie wykonaj przelew weryfikacyjny z dodanego rachunku na kwotę minimum 0,01 euro. Podstawią Ci się dane do wykonania przelewu, w tym kod referencji, który musisz DOKŁADNIE I BEZ ZMIAN skopiować i wpisać w tytule przelewu weryfikacyjnego. Konto do przelewów w euro znajduje się w Estonii.
 • Jeśli wszystko się powiedzie, Twoje saldo na Coinbase zostanie doładowane przelaną kwotą, co będzie oznaczać, że weryfikacja przebiegła prawidłowo. 

Jak doładować konto na giełdzie Coinbase?

Doładowanie Coinbase walutą FIAT

Dla mieszkańców UE istnieje możliwość doładowania konta na Coinbase za pomocą euro. Możesz albo doładować najpierw konto, albo od razu kupić kryptowaluty za euro. 

Jeśli chodzi o doładowanie portfela w euro, to możesz to zrobić:

 • Przelewem SEPA w euro. Część takich przelewów jest realizowana natychmiastowo w kilka minut (tzw. przelewy SEPA instant). Zależy to od banku, z którego wysyłasz środki. Zwykły przelew powinien zostać zaksięgowany maksymalnie w ciągu 1-3 dni roboczych. Aby doładować konto w euro, zaloguj się na platformę, wybierz euro, Portfel - Wpłać. Przepisujesz lub kopiujesz wszystkie dane do przelewu (nazwę odbiorcy, nr rachunku IBAN oraz kod referencyjny, czyli tytuł przelewu — nie zmieniaj go!). Warto pamiętać o limitach doładowania. Aktualny indywidualny limit znajdziesz po zalogowaniu na konto Coinbase. 
 • Przez SOFORT. Jest to platforma do płatności on-line, bardziej popularna na zachodzie Europy, niż w Polsce. Przetworzenie depozytu trwa około 2-5 dni roboczych. 

Zakup kryptowalut bezpośrednio za euro

Możesz dokonać bezpośredniego zakupu kryptowalut bez wcześniejszego doładowywania konta w euro. Zrobisz to na dwa sposoby: za pomocą karty bankowej (musi mieć zabezpieczenie 3D) lub przez Google Pay. 

Doładowanie konta Coinbase kryptowalutami i altcoinami

Giełda Coinbase nie pobiera opłat za doładowanie konta za pomocą kryptowalut. Poniesiesz opłatę sieciową (gas) i ewentualnie opłatę ze strony nadawcy. 

Jak dokonywać transakcji na giełdzie Coinbase?

Masz do dyspozycji trzy najpopularniejsze rodzaje zleceń. Minimalna kwota transakcji to 2 euro. Możesz kupić kryptowalutę bezpośrednio za FIATy (np. płacąc kartą, ale wtedy prowizja wynosi prawie 4%), lub najpierw doładować konto przelewem SEPA i skorzystać z salda FIAT na giełdzie.

Możesz również ustawić zakupy cykliczne. Na przykład jeśli chcesz co miesiąc odkładać na emeryturę w BTC. 

Zlecenia po cenie rynkowej

Akceptujesz aktualną cenę rynkową. Ktoś wystawia kryptowalutę X za 1000 euro, a Ty zgadasz się ją odkupić po tej cenie. Wystarczy, że wpiszesz w zleceniu, ile chcesz jej kupić. Takie zlecenia mają tę zaletę, że są realizowane natychmiastowo.

Zlecenia z limitem ceny

Sam ustalasz, za ile chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę. Na przykład uważasz, że kryptowaluta X osiągnie cenę 1500 euro i za tyle ją chcesz sprzedać. Obecna cena to 1000 euro. Ustawiasz zatem zlecenie z limitem ceny. W zleceniu uzupełniasz, że chcesz sprzedać 10 jednostek kryptowaluty X z ceną 1500 euro. Jeśli cena pójdzie w górę i będą chętni na zakup, to Twoje zlecenie zostanie zrealizowane. 

Zlecenia Stop-Loss

Ma chronić przed nadmierną stratą w razie gwałtownych spadków. Ustawiasz stop-lossa, i jeśli cena zacznie szybować w dół, Twoja kryptowaluta zostanie sprzedana po ustalonej przez Ciebie cenie. 

Jak wypłacić środki z giełdy Coinbase?

Wypłata FIAT

Możesz wypłacić euro za pomocą przelewu SEPA na wcześniej zweryfikowane konto bankowe. Ogólny limit wypłat na Coinbase Pro wynosi 50 000 USD dziennie, ale może się różnić w zależności od użytkownika. Sprawdź swój indywidualny limit w szczegółach swojego konta. 

Wypłata kryptowalut

Tutaj również obowiązują maksymalne limity dzienne w wysokości 50 000 USD. Pamiętaj, że mówimy cały czas o Coinbase Pro, na zwykłym Coinbase te limity mogą być mniejsze. Należy dodać, że dzienny limit 50 000 USD to limit łączny na wypłaty i walut FIAT i kryptowalut. 

Żeby przelać kryptwaluty na inny portfel, potrzebujesz jego adresu. Pamietaj również o tym, by wysłać krypto odpowiednią siecią, obsługiwaną zarówno przez Coinbase, jak i drugi portfel/giełdę. 

 • Zaloguj się na swoje konto na Coinbase
 • Wybierz „Wyślij/Odbierz”
 • Ustal, co i ile chcesz wysłać
 • Wprowadź adres portfela, na który chcesz przelać środki. Często możesz go zeskanować z kodu QR, dzięki temu unikniesz pomyłki przy przepisywaniu.

Dodatkowe funkcjonalności giełdy kryptowalut Coinbase

Nagrody za naukę

Coinbase stworzył program szkoleniowy, w którym można zdobyć darmowe kryptowaluty. Oczywiście nie będą to powalające na kolana kwoty, ale z drugiej strony, jeśli są za darmo, to czemu nie. 

Polega to na tym, że wykonujesz krótkie kursy-szkolenia. Po ukończeniu każdego czeka Cię krótki test. Jeśli go rozwiążesz, otrzymasz określoną ilość danej kryptowaluty. Nie martw się, jeśli wykonasz go nieprawidłowo. Możesz próbować ponownie. Oferty są ograniczone czasowo, więc warto regularnie zaglądać na swoje konto na Coinbase, czy czasem nie pojawiły się nowe. 

Staking na Coinbase

Staking to taka lokata w kryptowalucie. Odkładasz określonego coina na określony czas, za co dostajesz wynagrodzenie w tym coinie. Stakowane kryptowaluty pracują, a dokładniej uczestniczą w procesie weryfikacji transakcji i zabezpieczeniu blockchainów.

W momencie tworzenia tej recenzji Coinbase umożliwia stakowanie 6 kryptowalut: ETH, ADA, ALGO, ATOM, SOL, XTZ. 

W zależności od rodzaju coina możesz mieć możliwość wycofania go w dowolnym momencie lub też będziesz musiał poczekać do zakończenia okresu stakingu (np. 30 dni).

Dochód DeFi

Jest to druga możliwość pasywnego zarabiania na posiadanych już kryptowalutach. Jeśli stakowanie możemy porównać do lokaty, to dochód DeFi jest najbliższy kredytowi. Z tym że w tym przypadku to Ty jesteś bankiem i pożyczasz komuś kryptowaluty, za co dostajesz wynagrodzenie.

Coinbase umożliwia zarabianie na dwóch kryptowalutach: DAI i USDT. Wynagrodzenie jest zmienne i na bieżąco aktualizowane. 

Coinbase Wallet

Giełda Coinbase stworzyła mobilny portfel typu self-custodial (czyli dostawca aplikacji nie przechowuje Twoich kluczy, tylko Ty odpowiadasz za swoje środki), w którym możesz przechowywać zarówno swoje kryptowaluty, jak i NFT. Nie od dziś wiadomo, że długoterminowe przechowywanie kryptowalut na giełdach nie jest w pełni bezpieczne. I znacznie lepiej jest je umieszczać na portfelach zewnętrznych. Coinbase Wallet jest gorącym portfelem, czyli działa w środowisku online (w przeciwieństwie do zimnych portfeli).

Coinbase Wallet jest niezależny od posiadania konta na giełdzie. To osobna aplikacja, jednak możesz ją połączyć z kontem giełdowym, by łatwo przesyłać środki na i z portfela.

Na portfelu Coinbase możesz:

 • Wysyłać i odbierać kryptowaluty oraz je przechowywać.
 • Zyskujesz dostęp do zdecentralizowanych sieci, np. giełd.
 • Przechowywać NFT.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze