Źródło: fot. Pixabay.com
Prezydent Rosji, Władimir Putin ostrzega przed kryptowalutami. Rosyjska służba informacyjna TASS podała, że podczas przemówienia Putin przedstawił kryptowaluty w niekorzystnym świetle. Określił je jako ryzykowny system. Wyraził obawę, że z ich wykorzystaniem można dokonywać oszustw i prania brudnych pieniędzy.
Rosyjski Bank Centralny dodał, że chce zablokować dostęp do giełd kryptowalut. Dziwić więc mogą doniesienia jednego z popularnych rosyjskich dzienników „Argumenty i Fakty”, który donosi, że Rosja planuje emisję swojej wirtualnej waluty - kryptorubla, jak momentalnie ochrzciły ją media. Potwierdził to minister komunikacji i mediów Nikolai Nikiforov. Być może jednak stanie się to dopiero po wprowadzeniu odpowiednich ustaw, mających na celu uregulowanie rynku kryptowalut.
Kryptowaluta Dubaju
Rząd Dubaju informuje o emisji w przyszłości swojej narodowej kryptowaluty. Ma ona być oparta na blockchainie i nazywać się emCash. Szyfrowana cyfrowa waluta Dubaju z własnym blockchainem umożliwi obywatelom płacenie za usługi rządowe i pozarządowe. Ma być opracowana przy współpracy z Emcredit, spółką zależną od Dubaju Economy i brytyjskim startupem Blockchain Object Tech.
Co dalej z SegWit2x?
Czy zasadna jest implementacja Segwit2x na rynku kryptowalut? Spierają się o to jego zwolennicy i przeciwnicy. Coinbase uspokaja, że wszyscy, którzy będą mieli Bitcoiny na koncie giełdy w momencie forka, otrzymają dostęp do monet na jednym i drugim blockchainie. Bitcoiny będą bezpiecznie przechowywane na serwerach giełd przez cały czas.
Notowania pierwszego funduszu inwestycyjnego na Ethereum
CoinShares informuje o uruchomieniu pierwszego tego typu funduszu inwestycyjnego, skupiającego się na Ethereum. Jest on dostępny na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie. Fundusz ERB przyłączył się do oferowanej przez CoinShares oferty ETN, oferowanej dla Bitcoina od 2015 roku.