Zawirowania w Rosji

Zawirowania w RosjiZawirowania w Rosji

Prezydent Rosji, Władimir Putin ostrzega przed kryptowalutami. Rosyjska służba informacyjna TASS podała, że podczas przemówienia Putin przedstawił kryptowaluty w niekorzystnym świetle. Określił je jako ryzykowny system. Wyraził obawę, że z ich wykorzystaniem można dokonywać oszustw i prania brudnych pieniędzy.

Rosyjski Bank Centralny dodał, że chce zablokować dostęp do giełd kryptowalut. Dziwić więc mogą doniesienia jednego z popularnych rosyjskich dzienników „Argumenty i Fakty”, który donosi, że Rosja planuje emisję swojej wirtualnej waluty – kryptorubla, jak momentalnie ochrzciły ją media. Potwierdził to minister komunikacji i mediów Nikolai Nikiforov. Być może jednak stanie się to dopiero po wprowadzeniu odpowiednich ustaw, mających na celu uregulowanie rynku kryptowalut.

Kryptowaluta Dubaju

Rząd Dubaju informuje o emisji w przyszłości swojej narodowej kryptowaluty. Ma ona być oparta na blockchainie i nazywać się emCash. Szyfrowana cyfrowa waluta Dubaju z własnym blockchainem umożliwi obywatelom płacenie za usługi rządowe i pozarządowe. Ma być opracowana przy współpracy z Emcredit, spółką zależną od Dubaju Economy i brytyjskim startupem Blockchain Object Tech.

Co dalej z SegWit2x?

Czy zasadna jest implementacja Segwit2x na rynku kryptowalut? Spierają się o to jego zwolennicy i przeciwnicy. Coinbase uspokaja, że wszyscy, którzy będą mieli Bitcoiny na koncie giełdy w momencie forka, otrzymają dostęp do monet na jednym i drugim blockchainie. Bitcoiny będą bezpiecznie przechowywane na serwerach giełd przez cały czas.

Notowania pierwszego funduszu inwestycyjnego na Ethereum

CoinShares informuje o uruchomieniu pierwszego tego typu funduszu inwestycyjnego, skupiającego się na Ethereum. Jest on dostępny na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie. Fundusz ERB przyłączył się do oferowanej przez CoinShares oferty ETN, oferowanej dla Bitcoina od 2015 roku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!