Wzrost liczby portfeli kryptowalutowych w 2019 roku

Data dodania: 1 października 2019 r. / Aktualizacja: 1 października 2019 r.
Rynek kryptowalut kwitnie. Rośnie liczba portfeli walut cyfrowych. Rynek kryptowalut kwitnie. Rośnie liczba portfeli walut cyfrowych.
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Firma Statista, która stale śledzi wiele wskaźników dotyczących przestrzeni kryptograficznej, informuje, że liczba użytkowników portfeli kryptowalut, opierających się o technologię Blockchain, osiągnęła ponad 40 mln w końcówce pierwszej połowie 2019 roku. To stanowczo więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Kurs Bitcoina pikuje - czy spadnie poniżej 3000 dolarów?

24 września, w ciągu zaledwie pół godziny, kurs Bitcoina znacznie się obniżył - o 1000 dolarów! To rzadkie wydarzenie, które warto przypomnieć. Ostatecznie kurs BTC ustabilizował się na poziomie 8600 USD. Pociągnęło to za sobą spadki i na innych altcoinach.

Wielu graczy rynku kryptowalutowego zastanawia się, co dalej stanie się z cyfrowym złotem. Analityk rynków finansowych na Youtube i ekspert ds. kryptowalut - Alessio Rastani wypowiedział się, że istnieją realne przesłanki do tego, aby nastąpił spadek cyfrowej waluty nawet do poziomu 3000 dolarów amerykańskich. Jego zdaniem inwestorzy najprawdopodobniej osiągnęli już najwyższy poziom swojego optymizmu, gdyż cena Bitcoina dosięgła granicy 14 000 USD. Teraz spada, co zgodne jest z analizą nastrojów inwestorów.

Wenezuela będzie deponować Bitcoiny

Pojawiają się informacje dotyczące tego, że wenezuelska państwowa firma naftowa i gazowa posiada nieokreślone liczby Bitcoinów oraz tokenów Ethereum (ETH). Bank centralny, według doniesień Bloomberga, ma już spory zapas Bitcoinów, z którymi nie wie, co powinien zrobić. Anonimowe źródła podają ponadto, że producent ropy naftowej Petroleos de Venezuela ma problemy, aby przyjmować środki w postaci tradycyjnych walut typu fiat.

Chiny będą miały cyfrową walutę

Nie ma jeszcze znanej konkretnej daty pojawienia się, ani formy kryptowaluty narodowej w Chinach, ale wiadomo, że prędzej czy później to nastąpi. Taką informację przekazał bank centralny Chin w swoim komunikacie. Ludowy Bank Chin zaprzeczył, jakoby już teraz Pekin był gotowy do debiutu swojej cyfrowej waluty. Potrzeba jeszcze wiele czasu na przeprowadzenie odpowiednich badań, testów, oceny i znalezienie sposobu na zapobieżeniu ryzyku związanego z narodową kryptowalutą.  

Nowa platforma Impactio

World Wildlife Fund (WWF) wraz z ConsenSys, blockchainowym startupem, uruchomili platformę Impactio. Jej celem jest zapewnienie większej przejrzystości w kwestii filantropii. Zaprojektowana została do nadzorowania i finansowania projektów dotyczących organizacji pozarządowych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!