Wzrost liczby aktywnych adresów BTC w 2020 roku

Data dodania: 29 grudnia 2020 r. / Aktualizacja: 29 grudnia 2020 r.
Nowy szczyt BTC. 27 grudnia 2020 - 28 377 USD za jednego Bitcoina Nowy szczyt BTC. 27 grudnia 2020 - 28 377 USD za jednego Bitcoina
Źródło: Pixabay / Pexels

Dane Coin Metrics opublikowane na koniec bieżącego roku wskazują, że w całym 2020 roku liczba aktywnych adresów w sieci Bitcoin wzrosła o ponad 105 proc. W raporcie „State of Network” firma Coin Metrics stwierdziła, że liczba aktywnych adresów w sieci BTC podwoiła się i obecnie wynosi już 1,2 miliona.

Co wynika z takich danych? Otóż jest to jednoznaczne potwierdzenie tego, że mamy do czynienia ze „zdrowym” rynkiem. Im większa liczba aktywnych adresów, tym więcej ludzi używa w praktyce kryptowalut, a przynajmniej decyduje się na ich zakup.

Kolejne ATH Bitcoina w 2020 roku

Najbardziej popularna i najcenniejsza kryptowaluta na świecie, czyli Bitcoin wyznaczyła w ubiegłym tygodniu swoje kolejne ATH. Tym razem 26 grudnia, dokładnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przekroczyła poziom 25 000 dolarów. W jednej chwili płacono za BTC nawet 28 377 dolarów i całkowicie realne stało się pobicie kolejnego rekordu wyceny w tym roku na poziomie 26 000 dolarów. W parze za BTC poszły i inne altcoiny, co przejawiało się w tym, że m.in. Litecoin wzrósł o około 15 proc. i zanotował roczny szczyt wynoszący około 130 dolarów.

We wzrost poziomu BTC w kolejnych miesiącach już 2021 roku wierzy analityk Michael van de Poppe. Niewykluczone, że Bitcoin będzie kosztował 40 000 dolarów. Zdaniem van de Poppe już teraz można obserwować przygotowania do skoku do tego poziomu. Zwolennicy BTC muszą jednak wiedzieć, że może on zaliczyć silną korektę kursu i stracić w jednej chwili na wartości.

Nowe ATH Bitcoina - 27 833 USD

Binance udostępnia depozyty SegWit

Binance jest jedną z największych giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotów. W ubiegłym tygodniu pojawiło się oficjalne ogłoszenie, że giełda ta wprowadziła depozyty za pomocą Segregated Witness, czyli w skrócie SegWit. Nowe usprawnienie zostało wdrożone w Boże Narodzenie, a wcześniej aktualizacja protokołu była dostępna wyłącznie w przypadku wypłat. Od teraz użytkownicy Binance mogą także przelewać środki na adres SegWit (bech32), wybierając w tym celu sieć BTC (SegWit).

Czy cyfrowa lira pojawi się w 2021 roku?

Kraje na całym świecie podejmują się prac nad modelami cyfrowych walut banków centralnych – w skrócie CBDC. Władze Turcji ogłaszają, że testy cyfrowej liry, czyli tureckiego CBDC planowane są już na 2021 rok. Turcja ma problem w postaci rosnących cen produktów konsumpcyjnych, co daje odzwierciedlenie w dwucyfrowej inflacji. Prezes banku centralnego w oświadczeniu skierowanym do członków parlamentu Turcji, informuje o zakończeniu koncepcyjnych badań nad cyfrową walutą tureckiego banku centralnego i że praktyczne testy ruszą w II połowie 2021 roku.

LiveCoin zhakowane przez hakerów

Rosyjska giełda kryptowalutowa LiveCoin stała się celem ataku hakerskiego. Hakerzy podmienili ceny kryptowalut i w ten sposób udało im się wyprowadzić z giełdy środki finansowe. W tym ataku firma zarządzająca LiveCoin straciła kontrolę nad swoimi serwerami, backendem, węzłami i nowymi kanałami.

Ocena artykułu
4.5/5 (głosów: 2)