Wyciek danych z CoinMarketCap

Data dodania: 26 października 2021 r. / Aktualizacja: 26 października 2021 r.
Włamanie do serwisu Coin Market Cap Wyciek danych z CoinMarketCap
Źródło: Luis Quintero / Pexels

Spółka zależna giełdy kryptowalutowej Binance, CoinMarketCap, mogła paść ofiarą hakerów. Podobno z systemu tego portalu wyciekły aż 3 mln adresów e-mail użytkowników platformy. Have I Been Pwned informuje o tym, że adresy te były przedmiotem handlu na forach hakerskich. Firma zapewnia jednocześnie, że hakerom nie udało się uzyskać dostępu do żadnego z haseł do kont mailowych. CoinMarketCap jeszcze nie zidentyfikował przyczyn włamania.

Bitomaty w Walmart

Jedna z największych sieci sprzedaży – Walmart – informuje, że zainstaluje w swoich sklepach znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych bitomaty. Łącznie ma się w nich znaleźć 200 maszyn.  Stanie się to możliwe dzięki podjęciu współpracy z Walmartem przez Coinstar i Coinme. Informacje te znalazły się w raporcie Bloomberga. Coinstar znane jest z produkcji maszyn wymieniających monety na banknoty. W ramach podjętej współpracy początkowo w sklepach Walmart w USA znajdzie się 200 bitomatów, ale ostateczny plan zakłada zwiększenie ich liczby aż do 8000 w najbliższej przyszłości.

Reddit chce mieć swój rynek NFT

Greenhouse informuje, że Reddit działające jako medium skupiające użytkowników kryptowalut, chce stworzyć i uruchomić własną platformę NFT, na wzór np. giełdy Coinbase. Obecnie Reddit szuka starszego inżyniera ds. backendu dla platformy dla milionów użytkowników, która ma posłużyć w przyszłości do tworzenia, kupowania, sprzedawania i używania towarów cyfrowych wspieranych przez NFT.

Kurs Bitcoina i Ethereum w górę

W połowie ubiegłego tygodnia cena Bitcoina osiągnęła nowe ATH na poziomie 66 800 dolarów. Zdaniem analityków nie jest to koniec przełamywania kolejnych barier wyceny. Ta kryptowaluta ma przed sobą dwa ważne poziomy oporu w postaci 74 000 i 86 000 dolarów amerykańskich.

W tym samym czasie Ethereum zaliczyło nowe ATH. Portal CoinMarketCap ogłosił, że 1 ETH 21 października 2021 kosztował 4 366,09 USD. Przekłada się to na wzrost wyceny o 1,56 proc. w skali jednej doby. Wycena ETH jest wspierana przebiciem przez Bitcoina poprzedniego ATH i kontynuacją trendu wzrostowego.

Diem to nie Facebook

Senatorzy z USA skierowali do kierownictwa Facebooka list, by wstrzymali się z realizacją projektu opracowania własnego stablecoina. W odpowiedzi Diem stwierdziło, że jest niezależną organizacją, nie do końca powiązaną z Facebookiem. W ten sposób Diem wyraźnie zdystansował się od tego portalu społecznościowego.

Fundacja Diem stoi za portfelem kryptowalutowym Novi. Twierdzi, że jej cyfrowa moneta jest już najlepiej zaprojektowanym stablecoinem.

Również i w tamtym tygodniu Facebook ogłosił „mały” pilotaż swojego cyfrowego portfela walutowego Novi w Gwatemali i w większości stanów w USA. Jednak cyfrowy portfel walutowy Novi nie będzie bazował na Diem, ale na stablecoinie Paxos. Wszystko dlatego, że stworzony w 2019 roku Diem nie otrzymał jeszcze zatwierdzenia regulacyjnego. Powiernikiem Novi w trakcie realizacji pilotażu ma być giełda Coinbase.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)