Wirtualny Kongres Niezależnych Inwestorów już za tydzień

Data dodania: 14 września 2021 r. / Aktualizacja: 16 września 2021 r.
Kongres Inwestorów już za niecały tydzień. To jedyna taka okazja, aby spotkać znanych inwestorów w jednym miejscu online. Kongres Inwestorów już za niecały tydzień. To jedyna taka okazja, aby spotkać znanych inwestorów w jednym miejscu online.

? Kiedy: poniedziałek, 20 września 2021

? Zapisy: Instytut Kryptografii / Udział bezpłatny

? Tematyka:

  • Chcesz wiedzieć, jak zakończyć hossę na krypto sukcesem?
  • Jak realizować zyski? Jak bezpiecznie wychodzić z krypto
  • Jaką cześć portfela pozostawić na rynku i w co inwestować?

?‍? Prelegenci:

  • Phil Konieczny
  • Radosław Rygielski
  • Kamil Gancarz
  • Kuba Midel

W imieniu Instytutu Kryptografii - serdecznie zapraszamy.

Potężne spadki na Bitcoinie i innych kryptowalutach

Z początkiem ubiegłego tygodnia nastąpiło załamanie na rynku BTC. W ciągu zaledwie kilku godzin cena Bitcoina obniżyła się o 9000 dolarów. Z poziomu 52 000 USD staniała poniżej granicy 43 000 dolarów.

We wtorek, 7 września, Bitcoin nieco odbił i był wyceniany w granicach 46 500 dolarów. Wraz z malejącym kursem cyfrowego złota, tanieć zaczęły i inne cyfrowe monety, jak Binance Coin – BNB, Ether – ETH czy Cardano – ADA.

Giełda Binance wspierać będzie aktualizację sieci Cardano

Użytkownicy sieci Cardano (ADA) od dawna oczekują na zapowiadaną aktualizację i hard fork Alonzo. Tymczasem największa giełda kryptowalut w skali światowej – Binance ogłosiła, że będzie wspierała to wydarzenie.

Obecnie już ponad 80 proc. puli Cardano pomyślnie przeszło aktualizację do wersji hard fork Alonzo 1.29.0. Przed hard forkiem Alonzo, który miał miejsce 12 września wieczorem, Binance na około pół godziny wstrzymało wpłaty i wypłaty natywnego tokena Cardano – ADA. Nie oznacza to zawieszenia możliwości handlu ADA, ale zwiększenia czasu na przetworzenie depozytów przed wstrzymaniem wpłat i wypłat. Aktualizacja sieci Cardano nie spowoduje, że sieć ta będzie miała nowe tokeny ADA.

Dzięki niej Cardano ma już możliwość obsługę smart kontraktów. To ważny krok do przodu, który powinien umożliwić budowanie zdecentralizowanych aplikacji z wykorzystaniem Cardano. Aktualnie istnieje już kilka DEX-ów i protokołów zbudowanych w oparciu o sieć testową. Jednym z nich jest Minswap.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Z dniem 7 września 2021 roku w życie w Salwadorze weszło prawo, na mocy którego Bitcoin zyskał status prawnego środka płatniczego. Z tej okazji państwo zdecydowało się kupić sporą ilość Bitcoinów, a niższa jego cena tylko sprzyjała tego rodzaju zakupom. Wykorzystano załamanie cen do zakupu kolejnych 150 BTC dla kraju, a tym samym Salwador dysponuje obecnie 550 monetami, wartymi łącznie 25 mln dolarów.

Jednocześnie Bancoagricola także w ubiegłym tygodniu otworzył się na kryptowaluty. To instytucja bankowa w Salwadorze, która zdecydowała się na włączenie do swojej oferty szerokiej gamy usług związanych z kryptowalutami. Stało się to możliwe dzięki nawiązaniu partnerstwa z płatniczym startupem – Flexa. Bancoagricola ma uruchomić bitcoinowe pożyczki, karty kredytowe i usługi handlowe.

Prognoza wzrostu na rynku Bitcoina

Co pewien czas kolejni eksperci rynku kryptowalutowego wypowiadają się na temat prognozowanej wyceny BTC. Tym razem pokusił się o nią Rick Rieder, który sprawuje funkcję dyrektora zarządzającego BlackRock, tj. największego na świecie funduszu zarządzającego aktywami.

Jego zdaniem cena Bitcoina ma potencjał do tego, by stać się dużo wyższa.

Ułatwienie funkcjonowania giełd kryptowalutowych na Ukrainie

Ukraina zdecydowała się na wprowadzenie w życie nowych przepisów, które regulują rynek platform kryptowalutowych. Ukraińcy mają nadzieję na to, że przyciągnie to do nich zagraniczne giełdy kryptowalutowe i zagraniczny kapitał.

Wszystko to za sprawą projektu ustawy „O wirtualnych aktywach”, jaki opiera się na istniejących standardach opracowanych przez międzyrządową organizację tworzącą tego typu politykę, Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)