Wieloryby kupują Bitcoina

Data dodania: 23 listopada 2021 r. / Aktualizacja: 23 listopada 2021 r.
Wieloryb Wieloryby skupują Bitcoiny

Pomimo, a może właśnie dzięki temu, że kurs BTC zatrzymał się po trwającej od dłuższego czasu dobrej passie, wieloryby, czyli najwięksi inwestorzy kryptowalutowi wkraczają do gry i robią zakupy. Jeden z nich rozpoczął masową akumulację cyfrowego złota. Kiedy BTC wyceniane było poniżej poziomu wsparcia 60 000 USD inwestor zdecydował się kupić kolejne 1647 BTC, a wartość bieżąca tychże monet to 100 mln USD. Zakupów dokonał trzeci co do wielkości wieloryb BTC, który ma aktualnie w swoim portfelu 2977 BTC. Kupowanie przy spadkach to strategia pozwalająca na wypracowanie dużych zysków w przyszłości.

W połowie ubiegłego tygodnia BTC zaczęło nagle tracić na swojej wartości. Czy trend już uległ odwróceniu, a ATH Bitcoina zostało już osiągnięte kilka tygodni temu? Zdaniem niektórych ekspertów rynku kryptowalutowego tak właśnie się stało. Z drugiej strony, musi minąć jeszcze trochę czasu, a inwestorzy muszą doświadczyć większych spadków, by reset BTC się dokonał. Niektórzy twierdzą, że wkrótce za BTC będziemy płacić 53 000 dolarów amerykańskich, ale później nastąpi odrodzenie popytu i ponowne wzrosty. Na szerokim rynku kryptowalutowym należy oczekiwać ciężkich, spadkowych notowań. 22 listopada 2021 roku za 1 BTC płacono około 58,4 tys. USD.

Zakaz płatności kryptowalutami w Indiach

Portal Economic Times podaje, że Indie zakazują płatności z wykorzystaniem kryptowalut. Źródło, na którym opierają się te rewelacyjne doniesienia to osoba z rządu tego kraju. Władze planują w najbliższym czasie przedstawić projekt ustawy o regulacji kryptowalut. Najprawdopodobniej ujrzy on światło dzienne podczas  zimowej sesji parlamentu. Na razie doprecyzowane są niektóre przepisy i wydaje się, że projekt ten nie zakaże kryptowalut, a jedynie aktywnego promowania firm działających na kryptowalutowym rynku, np. giełd cyfrowych walut. Giełdy działające dotychczas na terenie Indii – WazirX oraz Bitbins – wstrzymały swoje kampanie reklamowe.

Gemini uruchamia nową rundę finansowania

Gemini to giełda kryptowalutowa, która swoją siedzibę ma w Nowym Jorku. Została ona założona przez bliźniaków Winklevoss. Obecnie stara się ona o pozyskanie funduszy by podnieść swoją wycenę na giełdzie do kwoty 7 mld dolarów. Dlatego w nowej rundzie finansowania będzie chciała zgromadzić od inwestorów około 400 mln dolarów.

Salwador chce stworzyć Bitcoin City

Już z początkiem września Salwador został pierwszym krajem na świecie uznającym Bitcoina jako prawny środek płatniczy, zaś w sobotę podczas wydarzenia mającego na celu promocję BTC, prezydent państwa ujawnił plany zbudowania „Bitcoin City”. Projekt ten zakłada sfinansowanie budowy ze środków opartych na bitcoinowych obligacjach.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)