Wieloryb przeniósł 1,3 mld dolarów w BTC w 3 transakcjach

Data dodania: 15 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 15 czerwca 2020 r.
Kryptowalutowy inwestor dokonał gigantycznego przelewu swoich Bitcoinów. Traderzy zastanawiają się czy to znak na wzrosty czy spadki. Kryptowalutowy inwestor dokonał gigantycznego przelewu swoich Bitcoinów. Traderzy zastanawiają się czy to znak na wzrosty czy spadki.
Źródło: Andrea Holien / Pexels

Inwestor z rynku Bitcoina przeniósł w ramach sieci ponad 132 255 BTC, czyli blisko 1,4 mld dolarów w zaledwie jedną minutę, w podziale na trzy transakcje. Transfer środków miał zaś miejsce 11 czerwca 2020 roku. Taki sygnał wzbudził niepokój wśród indywidualnych, małych inwestorów. Trudno powiedzieć, czy należy interpretować go jako sygnał, że BTC zdrożeje czy stanieje. Nie wiadomo, kto jest właścicielem kryptowaluty i dlaczego ją przenosi akurat teraz.

Kontrakty terminowe BTC/USD z kwartalnym terminem wygaśnięcia na Binance

Jedna z najważniejszych giełd na rynku kryptowalutowych – Binance, uruchomiła swój pierwszy kontrakt terminowy BTC/USD z kwartalną datą wygaśnięcia. Dostępny jest na platformie do handlu instrumentami pochodnymi – dokładnie na Binance Futures.

Giełdy bez weryfikacji KYC

Rygorystyczne regulacje panujące na rynkach kryptowalutowych powodują, że wielu inwestorów poszukuje już giełd z dostępem bez weryfikacji KYC. Wkrótce serwis internetowy Kycnot.me ma stworzyć listę giełd niewymagających weryfikacji tożsamości. Twórcy tej listy podkreślają, że niezbędne jest zachowanie zdecentralizowanej i autonomicznej natury cyfrowych aktywów.

CoinDeal umożliwi płacenie za Netflixa tokenem CDL

CoinDeal jest giełdą kryptowalutową z siedzibą na Malcie. Aktywnie się rozwija i właśnie ogłosiła, że będzie współpracować z poznańskim projektem GamerHash. Czym zaowocuje owa współpraca? Z założenia obie firmy mają połączyć swoje siły po to, by promować rozwiązania blockchainowe, co pozwoli im na zwiększenie bazy stałych klientów. Firmy te zdradzają powoli szczegóły współpracy.

Giełda CoinDeal wkrótce ma wprowadzić w obrębie swojej platformy nowy Token GamerHash (GHX), który jest najnowszym projektem zespołu emitowany przez spółkę CoinAxe Ltd. Token oparty na ERC20, zgodnie z zapowiedziami, wkrótce umożliwi dokonanie płatności za zamówione produkty ze sklepu GamerHash z dodatkowym bonusem. Marketplace dodatkowo posiada przy tym ponad 600 produktów, w tym Netflix, Amazon czy Spotify.

bVote – blockchainowa aplikacja do głosowania

BitFlyer Holdings stworzył aplikację bVote służącą do głosowania podczas wirtualnych spotkań akcjonariuszy. Jest to w szczególności wymagane obecnie, w czasie trwającej na świecie pandemii koronawirusa. BitFlyer Holdings właściwie dokonał tego za pośrednictwem oddziału, który zajmuje się technologią blockchain i jej praktycznym zastosowaniem.

Nowa aplikacja bVote ma na celu umożliwienie japońskim korporacjom działającym w różnych branżach prowadzenie walnych zgromadzeń akcjonariuszy bez konieczności ich fizycznej obecności na spotkaniach. Aplikacja z założenia ma być tak zabezpieczona, by zapobiegać skutecznie oszustwom i manipulacjom podczas głosowania. Będzie ona wymagała od wszystkich użytkowników zeskanowania ich karty „My Number”. Aplikacja bVote będzie przetestowana na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki bitFlyer Blockchain już 26 czerwca 2020 roku.

Coraz więcej transakcji w kryptowalucie Petro (PTR)

Rząd Wenezueli informuje, że prawie 15 proc. wszystkich płatności za paliwo, jakie dokonywane są na krajowych stacjach benzynowych, zostało dokonanych 11 czerwca 2020 roku za pomocą PETRO. Ma to być wynikiem realizacji nowego planu mającego na celu upowszechnienie korzystania z tokenu PTR w Wenezueli.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)