Wenezuelskie Petro na rynku nieruchomości

Data dodania: 27 marca 2018 r. / Aktualizacja: 30 marca 2018 r.
Petro na rynku nieruchomości Petro na rynku nieruchomości
Źródło: Pexels.com

Kryptowaluta Petro, czyli państwowy projekt kryptowalutowy prezydenta Maduro, rozwija skrzydła. Pod względem praktycznym token wenezuelski trafi na rynek nieruchomości. Ogłoszono, że 735 mln dolarów z ICO Petro zostanie przeznaczone na budowę ponad 200 tys. domów wielorodzinnych. W planach jest, aby do 2019 roku wybudować w sumie ponad 3 miliony mieszkań. Dodatkowo prezydent chce przeznaczyć 14 tys. hektarów ziemi pod budownictwo mieszkaniowe, za pośrednictwem wydania specjalnego dekretu.

Sankcje dla Petro ze strony USA

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego nałożono nowe sankcje przeciwko Wenezueli za wprowadzenie do obiegu kryptowaluty Petro. W opinii prezydenta kontrowersyjna kryptowaluta została wprowadzona tylko po to, aby omijać istniejące ograniczenia ekonomiczne. Ustawa podpisana przez Trumpa blokuje wszelkie
transakcje w Petro. Cytując za komunikatem Białego Domu:

„Wszystkie transakcje związane z zapewnieniem finansowania i innymi transakcjami w Stanach Zjednoczonych lub przez obywateli Stanów Zjednoczonych, w dowolnej walucie cyfrowej, monecie cyfrowej lub tokenie cyfrowym, które zostały wyemitowane przez lub w imieniu Rządu Wenezueli w dniu lub po 9 stycznia 2018 r. są zabronione z dniem wejścia w życie niniejszego postanowienia”.

Blockchain dla audytów od Northern Trust & PwC

Główny bank powierniczy Stanów Zjednoczonych - Northern Trust, buduje fundamenty dla powszechnej akceptacji swojej platformy opartej na blockchain dla funduszy typu PE (private equity). Podjął współpracę z firmą PwC i wprowadził nowe narzędzia, aby zapewnić audytorom takich funduszy szybki dostęp do danych przechowywanych w prywatnym systemie blockchain. Audytorzy będą mogli uzyskiwać informacje o działaniach podejmowanych przez zarządzającego funduszem niemal w czasie rzeczywistym i nie będą musieli czekać na publikację okresowych raportów.

G20 planuje rychłe regulacje dla rynku kryptowalut

Najprawdopodobniej do lipca 2018 roku światowi liderzy gospodarki i finansów, skupieni wokół grupy G20, wprowadzą pewne regulacje dla kryptowalut, które mają być z założenia pierwszym krokiem wykonanym na drodze prowadzącej do ujednoliconej regulacji kryptowalut. Wiadomo na razie, że państwa członkowskie G20 zgodziły się, że kryptowaluty muszą zostać zbadane i uregulowane.

Snapchat bez reklam kryptowalut

Jeden z gigantów w branży social media, Snapchat zdecydował się zakazać reklam kryptowalut. Wdrażana jest tym samym nowa polityka, która ograniczała najpierw reklamy na temat sprzedaży kryptowalut, a teraz wszystkie reklamy ICO.

Yahoo z giełdą kryptowalutową w Japonii

Japoński oddział Yahoo planuje uruchomienie własnej giełdy kryptowalutowej. W przyszłym miesiącu firma ta ma przejąć 40-procentowy udział w BitARG Exchange Tokyo, z planem zbudowania nowej giełdy za pomocą technologii BitARG, w ciągu kolejnego roku. Warto podkreślić, że BitARG jest licencjonowany przez japoński organ nadzoru finansowego, agencję usług finansowych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!