Walmart testuje Blockchain do zarządzania dronami

Data dodania: 11 września 2018 r. / Aktualizacja: 11 września 2018 r.
Walmart testuje Blockchain Walmart testuje Blockchain, aby zarządzać autonomicznymi dronami. Pomysłowe!
Źródło: The Lazy Artist Gallery / Pexels

Gigant handlu detalicznego firma Walmart stawia ostatnie kroki patentowe i bada Blockchain. Skupia się aktualnie na autonomicznych dronach dostawczych, które mają być obsługiwane za pomocą aplikacji. Urządzenia mają komunikować się ze sobą bezprzewodowo i przekazują sobie transportowane obiekty po przejściu procesu identyfikacji. Wygląda to w ten sposób, że jeden dron udaje się do określonego miejsca, w którym znajdują się kolejne drony i wymienia z nimi sygnały uwierzytelniające za pomocą kluczy opartych na blockchainie.

Portfel Abra dla Europejczyków

Giełda i portfel kryptowalutowy Abra otworzył właśnie nowy kanał dla depozytów: europejskie konta bankowe. Dzięki temu mieszkańcy jednolitego obszaru płatności w euro i dodatkowe kraje w Unii Europejskiej, będą mogły przenosić euro lub inne waluty krajowe bezpośrednio do Abra. Tam deponowane będą Bitcoiny na portfelach cyfrowych użytkowników. Właściciele takich portfeli mogą przekształcać swoje BTC z pomocą Abra w jedną z wielu innych kryptowalut obecnie dostępnych za pośrednictwem aplikacji. Dziś obejmuje ona ADA, BAT, TRX oraz 25 innych kryptowalut.

Ethereum na platformie Big Data Analyzation BigQuery

Wyszukiwarka internetowa Google opublikowała w ostatnią sobotę na swoim bloku, że dodała jedną z najważniejszych kryptowalut na świecie - Ethereum do swojej platformy Big Data Analyzation BigQuery. Uzasadnieniem takiego kroku było to, że dostęp do wszystkich danych przechowywanych w blockchainie Ethereum nie jest taki łatwy, jakby mogło się wydawać. Taki krok Google będzie przydatny przy podejmowaniu decyzji biznesowych, takich jak priorytetowe traktowanie ulepszonej samej architektury Ethereum.

Głosowanie z wykorzystaniem Blockchainu w Japonii

Tsubaka to japońskie miasto, które stało się słynne za sprawą roli, jaką odgrywa w naukowym rozwoju od lat 60. XX wieku. Jednocześnie jego zarząd stał się jednym z pierwszych w Japonii, który przetestował system oparty na blockchainie, pozwalający na oddawanie głosów przez mieszkańców na decyzje dotyczące realizacji lokalnych programów rozwojowych. Test blockchainu w takim charakterze zakończony został 28 sierpnia 2018 roku ze 119 głosami zebranymi w czasie głosowania.

Twitter może wykorzystać Blockchain do walki z fake news

Firma Twitter przychylnym okiem patrzy i bada rozwiązania blockchain dla swojej platformy, ponieważ mogły one lepiej chronić prywatność użytkowników. Zainteresowanie szerokim zastosowaniem technologii blockchain przez Twittera wynika z chęci skuteczniejszej walki z dezinformacją wynikającą z publikowania tzw. fake news.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!