Toyota będzie miała własną kryptowalutę?

Data dodania: 27 października 2020 r. / Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2021 r.
Toyota w obliczu własnej kryptowaluty Toyota w obliczu własnej kryptowaluty
Źródło: Pexels

Właściwie przesądzone jest to, że kolejna firma kryptowalutowa będzie miała swój token. Mowa tu o Toyocie, której dział IT pracuje już nad programem pilotażu tokenów cyfrowych. Partnerem w tym działaniu jest jedna z giełd cyfrowych walut – japońska giełda DeCurret. Toyota System ma opracować wraz z DeCurret markowy token znanej spółki, co zostało oficjalnie ogłoszone 26 października 2020 roku.

Wspominany program pilotażowy ma objąć aż 2500 pracowników zatrudnionych w Toyota Systems oraz ma też dotyczyć budowy platformy, która ma potem zajmować się obsługą cyfrowych płatności za dane usługi. Pracownicy uczestniczący w programie będą mogli wymienić cyfrowe tokeny na punkty lojalnościowe lub prezenty ze specjalnego katalogu.

BTC z rekordem wyceny od czerwca 2019 roku

CoinMarketCap informuje, że 25 października 2020 roku cena Bitcoina sięgnęła poziomu 13 329 dolarów amerykańskich, zatem to najwyższa wycena od czerwca 2019 roku. Co prawda BTC nie utrzymało się na szczycie zbyt długo, a jego cena spadła 26 października poniżej granicy 13 000 dolarów, ale nadal wokół niej oscyluje, a to dobra informacja. W ciągu ostatnich 3 tygodni BTC zyskało około 25 proc. na swojej wycenie.

Tymczasem bracia Winklevoss, założyciele amerykańskiej giełdy kryptowalut Gemini, twierdzą, że ostatecznie Bitcoin osiągnie kurs 500 000 USD. Nie wiedzą jednak, kiedy realnie może to nastąpić. Wszystko przez to, że inwestycje w kryptowaluty, a zwłaszcza BTC podejmują duzi gracze.

Wykres Bitcoina, giełda Bitstamp

PayPal uczestnikiem świata kryptowalut

PayPal, czyli wiodąca w skali światowej firma obsługująca cyfrowe płatności, dołączyła właśnie do rynku cyfrowych aktywów. Raport Reuters informuje, że PayPal ujawnił plany uruchomienia nowej usługi, która umożliwi jego klientom zakup i sprzedaż cyfrowych walut, w tym Bitcoina. Aby stało się to możliwe, PayPal nawiązał współpracę z Paxos Trust Company. Początkowo operator płatności cyfrowych ma umożliwiać zakup i sprzedaż czterech najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoina (LTC). W krótkiej perspektywie czasu klienci PayPal w USA będą mogli kupić i sprzedać aktywa bezpośrednio z portfela platformy.

Alipay i WeChat Pay przygotowane do obsługi cyfrowego juana

Nowa chińska e-waluta, która ma w przyszłości zająć ważne miejsce w świecie kryptowalutowym, ma współpracować z aplikacjami Alipay oraz WeChat Pay. Warto przypomnieć, że są one częścią głównych sieci płatniczych w Chinach. Wspierany przez bank centralny cyfrowy juan będzie kompatybilny z głównymi portfelami płatności mobilnych. Nie będzie więc wobec nich konkurencyjny. Cyfrowy juan jest obecnie dostępny na rynku, choć wyłącznie dla ograniczonej liczby użytkowników. Można go testować w ekskluzywnej aplikacji mobilnego portfela.

Jaki będzie cyfrowy rubel?

Rosyjska kryptowaluta, która może powstać najwcześniej za trzy lata, ma zapewniać prywatność, ale nie anonimowość. Rosyjski bank centralny podkreśla przy tym, że cyfrowy rubel nie uzyska nigdy takiego poziomu anonimowości, jakim cieszy się gotówka. Będzie on miał unikalny cyfrowy kod, który pozwoli bankowi centralnemu na śledzenie transakcji finansowych ze znacznie większą przejrzystością.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)