Spadła trudność wydobycia Bitcoina

Data dodania: 30 grudnia 2022 r. / Aktualizacja: 11 kwietnia 2023 r.
Puzzle Źródło: Pixabay / Pexels

Bitcoin, BTC, czyli najważniejsza i najcenniejsza kryptowaluta na świecie, jest wydobywana, inaczej kopana z wykorzystaniem maszyn komputerowych o dużej mocy obliczeniowej. Im więcej wydobytych Bitcoinów, tym zasadniczo mniejsza nagroda dla górników kryptowalutowych. Wraz z wydobytą liczbą Bitcoinów rośnie też stopień skomplikowania zagadek kryptograficznych rozwiązywanych przez kopaczy.

Jednak 5 grudnia 2022 roku pojawiła się największa dolna korekta w 2022 roku, ponieważ na wysokości bloku 766 080 trudność wydobycia Bitcoina spadła aż o 7,32 proc. Górnicy Bitcoina mają więc mocno ułatwione zadanie z wydobywaniem nowych bloków.

Skład rezerw giełdy Crypto.com

10 grudnia giełda kryptowalutowa Crypto.com zaprezentowała skład swoich rezerw i dowiodła, że pod tym względem jest bezpieczną platformą. Rezerwy są na tyle wysokie, by giełda mogła pokryć zobowiązania wobec swoich klientów. Skład aktywów kryptowalutowych Crypto.com był badany w ramach audytu przeprowadzanego przez Mazars Group, tj. międzynarodową firmę audytorską i był aktualny na 7 grudnia 2022 roku.

Wzrost Bitcoina możliwy w najbliższej przyszłości

Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEXu uważa, że w zakresie spadków na rynku kryptowalutowym, a zwłaszcza w obrębie ceny Bitcoina, najgorsze mamy już za sobą. Uważa on, że Bitcoin nie tylko nie będzie tracił już na wartości, ale zacznie drożeć. Jako argument podał to, że trzy główne grupy sprzedawców Bitcoinów, tj. firmy pożyczkowe, górnicy i spekulanci już skapitulowały i wyznaczyły tym samym dno cyklu rynkowego kryptowalut.

Z kolei legendarny inwestor Bill Miller przedstawia optymistyczne nastawienie wobec Bitcoina, pomimo trwającej od miesięcy bessy. Twierdzi on, że warto zainwestować w tę kryptowalutę właśnie teraz. Przewiduje też, że sztandarowe kryptowaluty, z Bitcoinem na czele, będą mocno rosnąć, gdy Rezerwa Federalna zmieni prowadzoną aktualnie politykę monetarną, tj. zacznie obniżać stopy procentowe.

W podobnym tonie wypowiada się Marc Cuban. To właściciel drużyny NBA Dallas Mavericks. Mówi, że Bitcoin jest dobrą inwestycją.

Tymczasem 25 grudnia BTC zbliżył się do poziomu wyceny 17 000 USD, a ETH utrzymywał powyżej 1200 USD. Być może taniej już nie będzie i warto już teraz rozważyć kryptowalutową inwestycję.

Rynek Bitomatów

Na rynku światowym działa około 40 000 bitomatów, czyli bitcoinowych bankomatów. Zdecydowana większość z nich, bo 87 proc. znajduje się w USA. Pierwszy powstał w październiku 2013 roku. Bitomaty są instalowane już w 84 krajach na świecie.

Nowy sposób zarabiania z Binance Earn – Simple Earn

Nowym produktem Binance Earn jest Simple Earn, który jest sposobem na pomnażanie swoich oszczędności na giełdzie kryptowalutowej. Inwestorzy mogą korzystać z połączonych funkcjonalności Binance Savings i Binance Staking. Każdego dnia za zablokowane w ten sposób tokeny mogą otrzymywać nagrody.

Binance Options – czym ono jest?

W ramach poszerzania swojej strategii handlu kryptowalutami Binance Options kontynuuje dodawanie kolejnych kontraktów opcyjnych. Pozwala ona użytkownikom na rozszerzenie swojej strategii handlu kryptowalutami. Do końca 2022 roku można sporo zarobić w ramach prowizji za poleconych do Binance Options nowych użytkowników.

Twitter z nową, kryptowalutową funkcją

Nie ulega wątpliwości, że CEO Tesli i zarządzający Twitterem jest kryptowalutowym entuzjastą i ma wiele do powiedzenia w tym zakresie. Pod jego przewodnictwem Twitter wdrożył w grudniu tego roku nową funkcję związaną z kryptowalutami. To opcja wyświetlania przez platformę Twitter kursów dwóch największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej – Bitcoina (BTC) oraz Ether (ETH).

Straty miliarderów na rynku kryptowalut

Forbes przeanalizował majątki kilkunastu osób działających w branży kryptowalutowej. Okazuje się, że najwięksi inwestorzy i przedsiębiorcy na tym rynku stracili łącznie 116 mld dolarów. Wiele stracił dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng „CZ” Zhao. Jeszcze w marcu tego roku jego udziały wyceniano na 65 mld dolarów, a obecnie to zaledwie 4,5 mld dolarów.

Do tego firma analityczna Glassnode wskazuje, że ilość portfeli Bitcoin, które notują stratę, cały czas wzrasta. Oznacza to, że zarówno krótkoterminowi inwestorzy, jak i długoterminowi, odnotowują straty z tytułu HODLowanych Bitcoinów.

BankSber z Rosji wyemitował cyfrowe aktywa finansowe zabezpieczone złotem

Pod koniec grudnia 2022 roku pojawiła się ważna informacja płynąca z Rosji. Tamtejszy bank Sber, wcześniej znany jako Sbierbank, będący największym bankiem rosyjskim, ogłosił pierwszą emisję cyfrowych aktywów finansowych, zabezpieczonych złotem.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)