Chiński rząd negatywnie w stosunku do kryptowalut

Data dodania: 28 sierpnia 2018 r. / Aktualizacja: 28 sierpnia 2018 r.
Chiński rząd ma negatywne nastawienie do kryptowalut Chiński rząd ma negatywne nastawienie do kryptowalut

Nie od dziś wiadomo, że władze w Chinach sceptycznie wypowiadają się na temat rynku kryptowalutowego. Chiński rząd ma wręcz negatywny stosunek do walut wirtualnych, co przejawia się m.in. w zablokowaniu dostępu do ponad 120 giełd kryptowalutowych obywatelom. Nie można też kupić kryptowalut za pośrednictwem chińskiej aplikacji WeChat. Firmy pośredniczące zmuszone są do monitorowania transakcji kryptowalutowych na bieżąco. Dodatkowo konta użytkownikom blokuje aplikacja Alipay, służąca do przetwarzania płatności od Alibaba Group. Blokada następuje wtedy, gdy użytkownik angażuje się w handel kryptowalutami.

Plan narodowej kryptowaluty Iranu

Iran kontynuuje przygotowania do wprowadzenia w kraju własnej kryptowaluty narodowej. Na polecenie prezydenta Iranu przygotowano w Radzie ds. Cyberprzestrzeni dokument, który obejmuje plan wdrożenia w życie waluty cyfrowej. Centralny bank Iranu musi teraz wypracować odpowiednie rozwiązanie, które umożliwi realizację planu własnej narodowej kryptowaluty w Iranie, ponieważ jak na razie obowiązuje zakaz ws. obrotu kryptowalutami. Wprowadzenie kryptowaluty Iranu ma na celu głównie ominięcie amerykańskich sankcji gospodarczych, na wzór kryptowaluty Wenezueli - Petro.

Nowy fundusz ETF na giełdzie w Kanadzie

Bloomberg donosi, że oparty na blockchainie nowy fundusz ETF pojawi się w świecie kryptowalut i już wkrótce będzie gotowy do handlu na giełdzie Aequitas NEO w Kanadzie. Giełda już we wrześniu tego roku zamierza dodać możliwość handlu nim swoim uczestnikom. Za całym projektem stoi amerykańska sieć supermarketów Walmart. Warto podkreślić, że dotychczas projekt nowego funduszu ETF opartego na blockchain nie został jeszcze zatwierdzony przez kanadyjskie organy regulacyjne.

Wierzyciele Mt.Gox mogą wnieść roszczenia

Obecnie nie istnieje już giełda wymiany Bitcoinów Mt. Gox, ale jej użytkownicy stracili na niej tysiące BTC o wartości blisko 460 mln dolarów. Obecnie można wnosić już do 22 października 2018 roku swoje roszczenia. Wierzyciele mogą otrzymać swoje środki utracone w wyniku upadku w 2014 roku, od niegdyś dominującej giełdy kryptowalutowej. Upadek spowodowany był niewypłacalnością giełdy i naruszeniem bezpieczeństwa. Po ataku i przedostaniu się sprawy do mediów, sam Bitcoin odnotował poważny spadek cenowy.

FansUnite nowym sponsorem klubu Leicester City

Firma FansUnite funkcjonuje w celu zrewolucjonizowania branży bukmacherskiej poprzez wykorzystanie technologii blockchain. Ma zamiar wprowadzić swój protokół zakładów do końca 2018 roku, dzięki czemu operatorzy bukmacherscy będą w stanie zaoferować graczom niższe opłaty. Zwiększy to szanse osób fizycznych na zysk.

Opinia publiczna została poinformowana również, że angielski klub piłkarski Leicester City rozpoczyna współpracę z firmą FansUnite, która będzie jednym z jego sponsorów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!