Rynek kryptowalut 2021 – oczami polskich specjalistów

Data dodania: 23 listopada 2020 r. / Aktualizacja: 23 listopada 2020 r.
Polscy specjaliści wypowiadają się pozytywnie o przyszłych prognozach kursu BTC Polscy specjaliści wypowiadają się pozytywnie o przyszłych prognozach kursu BTC
Źródło: Artem Podrez / Pexels

Polscy eksperci prognozują, co wydarzy się w 2021 roku na rynku kryptowalut. Jeszcze w tym roku, jak twierdzi wielu z nich, Bitcoin przebije psychologiczną granicę wyceny rzędu 20 000 USD. Ostatni raz tyle kosztował w 2017 roku.

Doszukują się oni powtórki ze schematu sprzed blisko 4 lat, kiedy to Bitcoin rozpoczął bańkę spekulacyjną. Wkrótce możemy obserwować kolejne, takie samo zjawisko. Czy w 2021 roku Bitcoin osiągnie nowe ATH?  Niewykluczone, zwłaszcza że BTC znajduje się w trendzie wzrostowym. Dalsza wycena uzależniona jest od wielu czynników, jak reakcja na dodruk walut narodowych, w szczególności dolarów amerykańskich, czy formalna zmiana prezydenta USA - już w grudniu.

Argentyna i Brazylia planują wprowadzenie własnych stablecoinów

Settle Network i Stellar mają w planach wyemitowanie w Ameryce Łacińskiej dwa stablecoiny – jeden w Brazylii - BRLT powiązany z brazylijskim realem oraz w Argentynie - ARST powiązany z argentyńskim peso.

Settle Network to największa w całej Ameryce Łacińskiej sieć rozrachunku aktywów cyfrowych dla giełd i płatności transgranicznych. Stellar jest Blockchainem stworzonym przez Jeda McCaleba, czyli współzałożyciela Rupple. Celem takiego działania będzie zagwarantowanie infrastruktury zdolnej do łączenia poszczególnych instytucji finansowych za pomocą krypto płatności.

Giełda kryptowalutowa OKEx wznawia wypłaty dla klientów

Jedna z największych giełd kryptowalutowych OKEx po tygodniach oczekiwań informuje, że z dniem 27 listopada bieżącego roku wznowi wypłaty środków dla swoich klientów. Warto przypomnieć przy tym, że giełda ta po raz pierwszy wstrzymała wypłaty w połowie października, co głośno odbiło się w całej kryptowalutowej branży. OKEx by wznowić zapowiedziane operacje i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo środków użytkownika ma przeprowadzić dodatkowe kontrole bezpieczeństwa.

W zamian za cierpliwość w oczekiwaniach użytkownicy od swojej giełdy OKEx mają mieć możliwość wzięcia udziału w specjalnie stworzonym w tym celu programie lojalnościowym.

Pierwszy halving Blockchain Zcash

Zcash – Blockchain przeszedł przez pierwszy w swojej historii halving. W jego wyniku zmniejszyła się nagroda za blok płacona dla górników w Blockchainie Zcash co cztery lata – za blok obowiązuje dziś nagroda 6,25 ZEC, zamiast 12,5 ZEC. W chwili obecnej ZEC kosztuje około 62,41 USD, a jego kapitalizacja w ubiegłym tygodniu wynosiła 655 mln dolarów.

Obniżenie nagrody blokowej w ramach halvingu Zcash miało miejsce na bloku numer 1 046 400. Wraz z redukcją nagrody, sieć Zcash otrzymała też piąty upgrade o nazwie Canopy, który tworzy nowy fundusz rozwojowy. Ma on być przeznaczony dla nowych uczestników i poprawiać, rozbudowywać, rozszerzać i na bieżąco wspierać projekt Zcash.

Ocena artykułu
3/5 (głosów: 3)