Rosyjskie banki testują portfele kryptowalutowe dla swoich prywatnych klientów

Data dodania: 19 czerwca 2018 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Sberbank i Alfa Bank planują wejście w inwestycje kryptowalutowe Sberbank i Alfa Bank planują wejście w inwestycje kryptowalutowe
Źródło: Fot. Pixabay, Pexels.com

Główny bank państwowy w Rosji - Sberbank oraz Alfa Bank, będący największym prywatnym bankiem w kraju, planują wejść do handlu kryptowalutowego z wykorzystaniem funduszu inwestycyjnego AddCapital, Krajowego Depozytu Rozliczeniowego i Grupy IB. Zaoferują one klientom akcje w specjalnym funduszu, który ma udostępniać w przyszłości sześć najbardziej popularnych kryptowalut na świecie, w tym Bitcoin, Ethereum czy Litecoin.

Ostatnia okazja do zakupu tokenów BFDT

Befund czyli zdecentralizowana platforma usług, ogłasza ostatni etap sprzedaży tokenów BFDT. Narzędzia i usługi techniczne, które zostały stworzone przez platformę, wchodzą w interakcje z technologią Blockchain, pozostając przyjazne dla użytkownika i łatwe do zrozumienia dla przeciętnego inwestora. Platforma ma być zasilana tokenem BFDT, który będzie dostępny do sprzedaży tylko przez ICO firmy do połowy czerwca.

Pomnik dla twórcy Bitcoina na Ukrainie?

Fani Bitcoina na Ukrainie wysunęli pomysł zamiany pomnika twórcy Związku Radzieckiego, Włodzimierza Lenina, na monument twórcy Bitcoina - Satoshi Nakamoto. Ten pierwszy pomnik został zburzony 4 lata temu na placu Szewczenki w Kijowie. Inicjatorem pomysłu jest grupa Satoshi Nakamoto Republic. Inicjatorzy mają w najbliższym czasie wystąpić do administracji Kijowa z petycją o umiejscowienie pomnika twórcy pierwszej kryptowaluty świata.

W Izraelu pojawią się pierwsze wypłaty wynagrodzeń w Bitcoinie?

Firma SPOT.IM wystąpiła do urzędu skarbowego o możliwość dokonywania wypłat wynagrodzeń w kryptowalucie Bitcoin dla swoich pracowników. Podjęła też negocjacje z organami fiskalnymi o to, aby mechanizm wypłaty odbywał się z zastosowaniem odpowiedniego kursu wymiany. Podmiot ma w planach utworzenie konta kryptowalutowego i dokonywanie z niego wypłat wynagrodzeń dla pracowników. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, SPOT.IM będzie pierwszą firmą w Izraelu, który płacić będzie swoim pracownikom w kryptowalutach.

Wenezuela będzie karać za inwestycje w kryptowaluty?

Rząd Wenezueli monitoruje rachunki bankowe obywateli pod kątem inwestycji w kryptowaluty. Takie transakcje według rządu powodują osłabienie boliwara wenezuelskiego, dlatego ich przypadki mają być surowo karane. Tymczasem w tym samym kraju Bitcoin osiąga szczyty popularności z racji coraz większego spadku mocy nabywczej waluty krajowej i jednoczesnego zwiększania się stabilności kryptowalut od boliwara wenezuelskiego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!