Rejestracja do Index Investment Challenge – rusza 6. edycja wydarzenia

Data dodania: 8 marca 2022 r. / Aktualizacja: 16 listopada 2023 r.
Index Investment Challenge Index Investment Challenge

Studenci z całej Polski są zapraszani do wzięcia udziału w konkursie inwestycyjnym Index Investment Challenge (IIC). Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Giełdę Papierów Wartościowych. Ta gra giełdowa dla studentów jest jedną z największych na terenie Polski. Podczas jej trwania mogą oni sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzy inwestycyjnej w praktyce. 

fundacja GPW

- Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce grą inwestycyjną, pozwalającą w całkowicie realistycznych, ale bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyzwań, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o mechanizmach rynków kapitałowych. Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie od kierunku studiów i profilu uczelni- mówi Piotr Krygiel, prezes Zarządu Fundacji GPW.

Konkurs IIC jest organizowany, by edukować studentów pod względem ekonomicznym, uczyć aktywnego lokowania środków i promować polski rynek kapitałowy. Dzięki temu wszyscy chętni studenci, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ekonomii i finansów, aby później móc wykorzystać ją w praktyce. Udział w konkursie zwieńczony jest atrakcyjnymi nagrodami od partnerów i organizatorów wydarzenia. 

W wydarzeniu mogą wziąć udział polscy studenci uczący się na terenie Polski, jak i poza jej granicami, w wieku od 19 do 26 lat. Uczestnikami mogą być również osoby, które wcześniej nie posiadały wiedzy na temat giełd i inwestowania. W ramach wydarzenia Index Investment Challenge przewidziane jest wprowadzenie studentów do świata rynku kapitałowego i związanych z nim instrumentów.

Ważnym zadaniem podczas wydarzenia jest przekonanie do udziału w nim studentek, co ma zachęcić je do podniesienia swoich kompetencji z zakresu inwestowania i oszczędzania. Uczestniczki będą mogły wziąć udział w mini konkursie na krótkie formy wideo-esejów dla których przewidziane są specjalne nagrody. Przewiduje się:

  • udział w programie mentoringowym CFA Society Poland, 
  • szkolenie „Mówczyni w biznesie”, prowadzone  przez trenerów PFR Portal PPK, 
  • bezpłatny udział w konferencji WallStreet 26, pakiet silver,
  • publikacje książkowe Księgarni Maklerskiej.

Proces konkursowy będzie odbywał się na platformie GPW tr@der, gdzie każdy student będzie posiadał dostęp do rachunku inwestycyjnego z konkretną sumą wirtualnych pieniędzy. Środki te mogą zostać inwestowane przez nich w akcje spółek, które wchodzą w skład indeksów WIG20 i mWIG40, terminowe kontrakty notowane na GWP oraz w EFT-y. Wszelkie transakcje są wirtualne, jednak opierane na realnych działaniach. Do finału może dostać się 10 osób a finał konkursu odbędzie się 2 czerwca br. w Sali Notowań GPW. Aby znaleźć się w finałowej 10-tce studenci muszą posiadać najwyższą wartość portfela inwestycyjnego z chwilą zakończenia konkursu. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziane jest 7500 zł oraz płatny staż na GWP. Nagrody nie ominą również koła naukowego, które osiągnie najwyższą całościową stopę zwrotu. Pula nagród wynosi 30 tys. złotych i przewiduje płatne staże, bezpłatny udział w kursie “Giełda dla średniozaawansowanych” i inne pozafinansowe nagrody.  

Zgłoszenia swojej kandydatury do konkursu należy składać w do 31 marca 2022 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie iichallenge.gpw.pl. Konkurs poprzedzony jest tygodniową rozgrzewką, tzw. grą testową. Studenci powinni zapoznać się również z regulaminem konkursowym. 

Plan konkursu:

  • 1 marca – 31 marca 2022 – rejestracja uczestników

  • 21 marca – 1 kwietnia 2022 r. – gra testowa

  • 4 kwietnia – 27 maja 2022 r. – gra inwestycyjna

  • 2 czerwca 2022 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym: Dom Maklerski BOŚ. Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu. Partnerami konkursu są także: PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, PFR Portal PPK, Fundacja Invest Cuffs, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Szczegółowe informacje i regulamin na iichallenge.gpw.pl

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)