Państwa z własnymi kryptowalutami

Wielka Brytania i Rosja mają w planach własne kryptowalutyWielka Brytania i Rosja mają w planach własne kryptowaluty

Wielka Brytania z własną kryptowalutą? Bank Centralny Wielkiej Brytanii (Bank of England) powołał jednostkę badawczą zajmującą się testowaniem technologii blockchain oraz użyteczności kryptowalut. Może to oznaczać, że przygotowuje się do wprowadzenia swojej własnej kryptowaluty. Tymczasem powołany zespół ma zajmować się przez kolejne 12 miesięcy badaniami nad rynkiem kryptowalut, aby na koniec przedstawić wnioski przed Izbą gmin. Po zatwierdzeniu, kryptowaluta banku centralnego Anglii, według komentatorów mogłaby pozwolić w zachowaniu przez brytyjskich użytkowników swoich pieniędzy cyfrowych, bezpiecznych w banku centralnych. Wyeliminowałoby to konieczność istnienia banków detalicznych.

Kryptorubel w Rosji?

Podobne prace nad stworzeniem narodowej kryptowaluty trwają podobno w Rosji. Kryptorubel miałby być środkiem finansowym pozwalającym omijać sankcje nakładane na Rosję przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone.  Doradca prezydenta Putina, Siergiej Glazev, według doniesień Financial Times, miał wskazać, że kryptowaluta byłaby odpowiednikiem rubla, ale z obiegiem ograniczonym, pozwalającym Kremlowi na śledzenie jej ruchów.

Handel kryptowalutami zabroniony w Islamie

Najwyższy przywódca muzułmański w Egipcie, Wielki Mufti Egiptu – Shawki Allam powiedział 1 stycznia 2018 roku, że z perspektywy islamskiego prawa religijnego handel kryptowalutami jest zabroniony, a to ze względu na istniejące ryzyko związane z legalną działalnością i aktywnością. To jeden z pierwszych najwyższych rangą przywódca religijny w świecie muzułmańskim, który domaga się oficjalnie w ramach fatwy, czyli interpretacji islamskiego prawa religijnego, zakazu dla handlu kryptowalutami.

PayPal daje 15 mln dolarów dla Bitcoina

Współtwórca systemu płatności PayPal, Peter Thiel, zainwestował ponad 15 mln dolarów amerykańskich w Bitcoina. Kupił tym samym poprzez różne fundusze inwestycyjne 7,5 tys. bitcoinów. Nie wiadomo jedynie, po jakim kursie je kupował.

Czy transakcje bitcoinami będą opodatkowane?

Ewald Nowotny, szef Oesterreichische Nationalbank, banku centralnego Austrii i jednocześnie członek Rady Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że Bitcoin powinien podlegać regulacjom, a nawet opodatkowaniu. Każdy, kto bierze ponadto udział w transakcji finansowej, powinien być wyraźnie zidentyfikowany i płacić podatek od wartości dodanej.

Twórca Facebooka interesuje się kryptowalutami

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka i jego CEO, planuje studiować kryptowaluty, w ramach dążenia do stopniowego, celowego i zaplanowanego ulepszania usług społecznościowych dla Facebooka. W poście zamieszczonym na jego tablicy FB z okazji Nowego Roku 2018 zamieścił on informację, że będzie badał pozytywne i negatywne aspekty kryptowalut i ich szyfrowania.Komentarze

  • Kancelaria

    2018-01-18 04:09:46
    Polska kilka dni temu ogłosiła chęć stworzenia własnej kryptowaluty opartej na kursie złotego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!