OKEx likwiduje kolejne kryptowaluty

Data dodania: 30 października 2018 r. / Aktualizacja: 30 października 2018 r.
Mniej kryptowalut dostępnych na OKEx Mniej kryptowalut dostępnych na OKEx
Źródło: WorldSpectrum z Pixabay

Giełda kryptowalutowa OKEx, mająca swoją siedzibę w Hongkongu, zdecydowała się wycofać ze swojej oferty aż 42 kryptowaluty, co łącznie doprowadzi do usunięcia 58 par handlowych. Na podobny krok zdecydowała się giełda kryptowalutowa Binance, która wycofała takie cyfrowe waluty jak: Bytecoin BCN, Chatcoin CHAT, Iconomi ICN czy Tiggers TRIG. Decyzja OKEx podyktowana jest tym, że płynność usuniętych par handlowych jest niezadowalająca, a z prognoz wynika, że będzie jeszcze maleć. Natomiast obroty handlowe tychże par kryptowalutowych są zbyt niskie, aby w dalszym ciągu je wspierać.

Poloniex nie wypłaca klientom pieniędzy

Działalność firmy Poloniex, giełdy kryptowalutowej założonej w 2014 roku w Wilmington w USA, stoi pod znakiem zapytania. Znajduje się ona co prawda w TOP 10 pod względem wolumenu na świecie, ale pojawia się wiele wątpliwości co do poprawności jej funkcjonowania. Związane jest to z licznymi skargami, że giełda ta staje się scamem. Zgłaszają się kolejni jej użytkownicy, którzy czują się poszkodowani, że nie otrzymali pieniędzy z giełdy. Niektórzy twierdzą, że od wielu miesięcy nie są w stanie wypłacić z Poloniex swoich pieniędzy, a giełda kompletnie ignoruje ich prośby.

Czy Wielka Brytania emituje cyfrowe złoto?

Wszystko wskazuje na to, że niedawne plany emisji w dłuższym okresie przez Mennicę Królewską w Wielkiej Brytanii cyfrowego złota, nie znajdą pokrycia w rzeczywistości. Mennica miała wydać tokeny Royal Mint Gold, czyli stworzyć krypto aktywa mające pokrycie w złocie. Jednakże Royal Mint  zawiesił swoje plany, po tym, jak zakończył partnerstwo z CME Group. Brytyjski rząd jednocześnie zawetował plan handlu tokenami na giełdach kryptowalut. Niewykluczone, że projekt ten zostanie wznowiony w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Kryptowaluty będą opodatkowane w Polsce - Sejm przegłosował ustawę

W dniu 23 października 2018 roku wieczorem, podczas posiedzenia Sejmu posłowie przegłosowali kompleksową nowelizację ustaw podatkowych, a wśród nich znalazły się postanowienia dotyczące kryptowalut i opodatkowania dochodu pochodzącego z obrotu nimi.

Nowa regulacja w kontekście cyfrowych walut w Polsce powoduje, że dochód pozyskiwany z nich zakwalifikowany zostanie jako przychód z kapitałów pieniężnych lub zysków kapitałowych. Strata, jaką inwestor poniesie w wyniku handlowego obrotu kryptowalutami, w danym roku podatkowym, jednak nie będzie mogła być odliczona od innych dochodów pozyskanych w tym samym okresie przez niego, a jedynie z tego samego źródła. Inwestorzy obracający kryptowalutami będą posługiwać się formularzem PIT-8C dla ich opodatkowania, czyli dochody z cyfrowych walut będą obciążone 19-procentowym podatkiem od dochodu.

HTC Exodus kupimy za kryptowaluty

HTC, czyli tajwańskie przedsiębiorstwo produkujące m.in. nowoczesne smartfony, zaprezentowało 22 października tego roku najnowszy smartfon Exodus 1, oparty na technologii blockchain. Posiada on enklawę, tj. bezpieczną przestrzeń znajdującą się poza środowiskiem systemu Android, dzięki czemu przechowywanie kluczy do portfeli staje się bardzo bezpieczne. Za HTC Exodus nabywca nie zapłaci w walutach FIAT, ale w kryptowalutach - Bitcoin lub Ethereum. Cena wynosi 0,15 BTC lub 4,78 ETH.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!