NTT zainwestuje 4 mld USD w Web3

Data dodania: 17 listopada 2022 r. / Aktualizacja: 17 listopada 2022 r.
Technologia Web3 Źródło: Jonathan Borba / Pexels

Jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Japonii, firma NTT Docomo, łączy swoje siły z Accenture. Takie działanie jest umotywowane chęcią zainwestowania zawrotnej kwoty rzędu 500-600 mld jenów, co odpowiada około 4 mld USD w kolejną iterację technologii internetu – Web3. NTT Docomo i Accenture wystosowały komunikat prasowy, w którym wyjaśniły, że skupią się w swoim partnerstwie nad rozwiązywaniem problemów ESG, tworzeniu platformy technologicznej dla Web3 oraz rozwoju talentów.

Czy Bitcoin zmierza w kierunku upadku?

Po chwilowych wzrostach ceny Bitcoina z początkiem II tygodnia listopada 2022 roku, rynek zaczął pogrążać się coraz mocniej w spekulacjach, co odbija się negatywnie na kryptowalutach, łącznie z BTC. Eksperci spekulują na temat potencjalnego dołku Bitcoina. Dane Bitcoin On-Chain pokazują, że znajduje się on pomiędzy cyklem byka a cyklem niedźwiedzia. Patrząc na nie, można powiedzieć, że aktualnie Bitcoin jest w dołku lub coraz bliżej niego. Czy spadnie poniżej 10 000 USD? Czas pokaże.

Bankructwo giełdy FTX

W ubiegłym tygodniu giełda kryptowalut FTX złożyła wniosek o upadłość w USA, a CEO i jej założyciel, Sam Bankman-Fried, zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Zobowiązał się do tego, by pomóc w uporządkowanym przejściu giełdy. Na razie nowym CEO został John Ray III. Po tym wydarzeniu kurs Bitcoina niemal natychmiast spadł o ponad 1000 USD. 

Nagrody w formie airdropów na rynku kryptowalut

W kryptowalutowym świecie zauważalny jest od pewnego czasu nowy trend. Mianowicie coraz więcej blockchainów i protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi) nagradza swoich wczesnych użytkowników, poprzez rozdawanie im darmowych tokenów za pośrednictwem airdrop. Przykładem będzie uruchomienie mainnetu Aptos blockchain, co ożywiło społeczność kryptowalutową. Można było otrzymać airdropem tokena APT, którego wartość to co najmniej 1000 dolarów.

Wybory w USA powodują spadki na dolarze

Śródokresowe wybory w Stanach Zjednoczonych nie oznaczają jeszcze, że zmieni się lokator w Białym Domu, a jednak są traktowane jako sygnał możliwych, poważnych zmian w amerykańskiej polityce, w tym również polityce gospodarczej. Ubiegłotygodniowe wybory i ich wyniki spowodowały, że dolar amerykański znacznie się osłabił. W połowie tygodnia większość walut azjatyckich wzrosła. W wyniku tego indeks dolara i kontrakty terminowe indeksu dolara spadły w środę o 0,1 proc. i ponad 1 proc. w tygodniu.

Kurs złotego w obliczu kolejnego posiedzenia RPP

Wiemy już, że listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej nie przyniosło podniesienia stóp procentowych, pomimo wysokich odczytów inflacji. W wyniku tego w środę o poranku złoty osłabił się, a był to drugi dzień z rzędu z korektą silnego miesięcznego umocnienia. W środę rano kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 4,6980 zł a kurs USD/PLN – 4,6675 zł. Po komunikacie RPP złoty zaczął się umacniać.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)