Nowe płatności kryptowalutowe od LG Uplus

Data dodania: 18 września 2018 r. / Aktualizacja: 18 września 2018 r.
Płatności bezgotówkowe Nowe płatności od LG Uplus
Źródło: Pixabay

Południowokoreański operator telefonii komórkowej LG Uplus ogłosił, że uruchamia międzynarodową usługę płatniczą w oparciu o Blockchain. Próba obejmuje jak na razie współpracę z partnerami z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Tajwanu. Ma to na celu zaoferowanie użytkownikom tańszych i szybszych płatności w trakcie odbywania przez nich podróży po świecie. Początek płatności w systemie opartym na platformie typu cross-carrier, dostarczanej przez partnera projektu, TBCASoft z siedzibą w USA, zaplanowano na 2019 rok.

LG Uplus ponadto podpisał memorandum porozumienia z dwoma przewoźnikami na Tajwanie Far EasTone Telecommunications i SoftBank z siedzibą w Japonii. Mają wspólnie pracować nad procesem. Finalnie LG Uplus chciałby umożliwić subskrybentom dokonywanie zakupów u wybranych sprzedawców z ich telefonów komórkowych podczas podróży do Tajwanu i Japonii, a użytkownicy Far EasTone i Soft Bank będą mogli robić zakupy za pośrednictwem płatności tego typu podczas podróży w Korei i Japonii. Klienci w najbliższej przyszłości zyskają możliwość skorzystania z zagranicznego systemu płatności opartego na technologii blockchain.

EBC bez planów emisji własnej waluty wirtualnej

Europejski Bank Centralny poinformował oficjalnie, że nie ma w planach emisji własnej kryptowaluty. To odpowiedź na zapytanie posła Jonasa Fernandeza. Przewodniczący EBC Mario Draghi powiedział, że istotny rozwój jest nadal bardzo potrzebny w technologii blockchain, kryjącej się za kryptowalutami. Dopiero w przyszłości bank centralny Europy może rozważyć ich wykorzystanie. Jednoznacznie określono, że EBC i Eurosystem obecnie nie mają planów emisji cyfrowej waluty banku centralnego.

Morgan Stanley będzie handlował kryptowalutami

Na światowe rynki finansowe docierają pogłoski, jakoby amerykański gigant bankowości Morgan Stanley miał w najbliższej przyszłości zaoferować klientom transakcje BTC. Inwestorzy mogliby dzięki temu inwestować długoterminowo bądź krótkoterminowo, stosując tzw. swapy zwrotu ceny. Morgan Stanley pobrałby spread od każdej transakcji, jako swoje wynagrodzenie. Rzecznik Morgan Stanley odmówił komentarza na ten temat.

W 10 dni sprzedano Ethereum na 33 mln dolarów

Z badań przeprowadzonych przez portal TrustNodes wynika, że zaledwie w 10 dni projekty ICO sprzedały trzy razy więcej kryptowaluty Ethereum (ETH) niż w sierpniu. Te 10 dni wystarczyło, aby sprzedać 160 tys. tokenów Ethereum o wartości 33 mln dolarów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!