Nowa kryptowaluta Mercedes-Benz

Data dodania: 13 marca 2018 r. / Aktualizacja: 17 marca 2018 r.
Mercedes-Benz wprowadza nową kryptowalutę Mercedes-Benz wprowadza nową kryptowalutę
Źródło: Jim Fawns / Pexels.com

Niemiecki producent samochodów osobowych - firma Daimler AG, w portfelu której znajdują się znane marki motoryzacyjne jak Maybach, Mercedes-Benz i Smart, wprowadza własną kryptowalutę - Mercedes-Benz. Ma ona nagradzać kierowców za ekonomiczną i bezpieczną jazdę. Jej celem będzie walka o czystsze środowisko dla całego świata.

Wprowadzenie przez spółkę Daimler AG nowej waluty cyfrowej znajduje się w fazie planów. Ma ona być emitowana w momencie, kiedy kierowcy nowszych samochodów marki Mercedes-Benz będą poruszać się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich jazda będzie spełniała wymogi ekonomii oraz stanie się potencjalnie lepsza dla środowiska. Tacy kierowcy w zamian otrzymają token MobiCoin. Cały system ma opierać się o aplikację mobilną oraz skalibrowanie telefonu z nadajnikiem GPS, który będzie wysyłał informacje do systemu emitującego MobiCoins.

Chiny o kryptowalutach

Pod względem technologicznym, rozwój kryptowalut jest nieuchronny, jak wypowiedział się naczelnik Centralnego Banku Chin. Chiny nie chcą jednocześnie tworzyć własnej, narodowej kryptowaluty, przynajmniej na razie. Obecnie działa zespół badawczy do spraw walut cyfrowych. Jeśli odniesie on sukces, to w przyszłości planowane jest uruchomienie testów programu potencjalnej waluty elektronicznej.

W międzyczasie Ludowy Bank Chin, który sceptycznie wypowiada się na temat kryptowalut, ostrzega, że kryptowaluty - na czele z bitcoinem, częściej używane są w celach spekulacyjnych niż do płatności, co bynajmniej nie służy gospodarce krajowej.

Wyprzedaż majątku Mt.Gox

Upadła w 2014 roku, japońska giełda kryptowalut Mt.Gox, ma syndyka, który podjął decyzję o uszczupleniu majątku giełdowego. Uznał on za konieczne,  bitcoinów w tym momencie, aby móc zabezpieczyć pewną ilość pieniędzy na dystrybucję zasobów w przyszłości. Syndykiem jest Kobayashi, który sprzedał 65 tys. bitcoinów z Mt. Gox. Zostało to odebrane negatywnie, jako działalność skierowana na manipulację ceną bitcoina.

Coinbase bez nowych kryptowalut

Od pewnego czasu pojawiają się plotki, jakoby Coinbase miałoby wprowadzić do swojej oferty kryptowalutę Ripple. Plotki nie zostały potwierdzone, a Coinbase za pomocą wiadomości w serwisie Twitter poinformowało, że nie zamierza wprowadzać nowych kryptowalut do swojej oferty. Stwierdzono, że styczniowe oświadczenie o wprowadzeniu nowych tokenów, nie uległo zmianom.

Brazylia zablokowała inwestycje w kopalnie Bitcoina

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła decyzję o zawieszeniu oferty papierów wartościowych związanych z wydobyciem bitcoina. Tym samym zablokowała inwestycje w kopanie tej najpopularniejszej w skali światowej kryptowaluty.

W Waszyngtonie powstały kopalnie kryptowalut

Bitmain, chiński dystrybutor sprzętu miningowego, produkujący wyspecjalizowane urządzenia do kopania m.in. bitcoinów, utworzył na terenie Stanów Zjednoczonych, w obrębie stanu Waszyngton nową firmę wykonawczą Ant Creek. Pracuje w niej około 20 osób, a cała inwestycja ma pochłonąć nakłady w wysokości od 7 do 10 mln dolarów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!