Nowa architektura Ethereum Serenity już w czerwcu

Data dodania: 8 maja 2019 r. / Aktualizacja: 23 marca 2020 r.
Ethereum 2.0 zbliża się wielkimi krokami Ethereum 2.0 zbliża się wielkimi krokami
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Podczas spotkania deweloperów Ethereum powiedziano, że wraz z końcem czerwca może nastąpić pierwsza faza nowej architektury Ethereum 2.0 Proof of Stake. Ta pierwsza, początkowa faza nazywana jest jednocześnie fazą Zero lub fazą Beacon Chain. Będzie pierwszym krokiem, aby przejść na lepszy i bardziej wydajny system Ethereum 2.0.

Ostrzeżenie dotyczące kryptowalut ze strony nowojorskiej policji

Nowojorska policja wydała w ubiegłym tygodniu ostrzeżenie kierowane do obywateli dotyczące wyłudzeń niemal 2 mln dolarów z rąk ponad 200 osób. Oszustwa, które doprowadziły do tak pokaźnych strat związane są m.in. z bitcoinami i kryptowalutami jako takimi. Naciągacze w przestrzeni internetowej podszywają się pod administracje ubezpieczeń społecznych i oświadczają, że numer polisy danej osoby jest zaangażowany w nielegalną działalność, np. w pranie brudnych pieniędzy. Sposobem na uniknięcie nieprzyjemności jest przelew pieniędzy w Bitcoinach na wskazany adres. Policja uwrażliwia obywateli, żeby nie przelewali w ten sposób żadnych środków finansowych, ponieważ padną ofiarą przestępców.

Kontrakty futures na Ethereum wkrótce będą zatwierdzone

Fidelity Investments jest jedną z największych w USA firm inwestycyjnych w zakresie kryptowalut. Anonimowe źródła podają, że niebawem poszerzy ona działalność i doda do swojej oferty dla klientów instytucjonalnych instrument pochodny oparty na Bitcoinie. Jednocześnie pojawiają się informacje o chęci zatwierdzenia kontraktów futures bazujących na Ethereum w Stanach Zjednoczonych, ale ostateczną decyzję w tym zakresie musi podjąć urząd Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Ten amerykański urząd ma w planach zatwierdzenie kontraktów futures na Ethereum. Zezwolił już na stworzenie kontraktów tego samego typu na bitcoinie.

Nowa aplikacja Bitcoin Lightning przeznaczona na Apple Watch

Zespół deweloperów Bluewallet, czyli pierwszego mobilnego portfela kryptowalut wykorzystującego LN bitcoina dla urządzeń z systemem iOS, uruchomił właśnie aplikację Bitcoin Lightning Network. Jest to aplikacja przeznaczona na zegarki smartwatch z systemem iOS - smartwatche Apple.

Aplikacja ta to produkt eksperymentalny, który oferuje jedynie otrzymywanie transakcji w bitcoinach. W tym celu należy kliknąć przycisk Receive, a QR kod wygenerowany zostanie automatycznie dla potencjalnego darczyńcy bądź sprzedawcy bitcoinów.

Bitfinex organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach IEO

Jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych Bitfinex obecnie znajduje się w nienajlepszym położeniu. Zamierza jednak to zmienić i organizuje zbiórkę pieniędzy w postaci Initial Exchange Offering (IEO). Ma plan emisji giełdowego tokena LEO. Środki na token będą zbierane podczas zaawansowanej formy ICO, gdzie sprzedaż odbywać się bezpośrednio na giełdzie kryptowalut.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!