Rozwój cyfrowego portfela Novi

Data dodania: 13 grudnia 2021 r. / Aktualizacja: 28 września 2022 r.
Portfel krypto Każdy technologiczny gigant chce mieć swój własny portfel do przechowywania kryptowalut.
Źródło: Lukas / Pexels

Fintech Meta (Facebook), konsekwentnie realizuje swoje plany i wchodzi w sektor płatności cyfrowych. Jeden z produktów firmy, aplikacja WhatsApp, stała się elementem, który pozwolił na uruchomienie programu pilotażowego dla dokonywania transakcji z wykorzystaniem cyfrowego portfelu Novi. Jedynie w Stanach Zjednoczonych i dla wąskiej grupy użytkowników funkcja ta stała się właśnie dostępna. Mają oni szansę uczestniczyć w testach portfela Novi oraz wysyłać i otrzymywać pieniądze przez WhatsApp, bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat. Wszystko odbywa się niemal w czasie rzeczywistym.

Nowa funkcja portfela cyfrowego Novi w aplikacji WhatsApp właściwie nie wpływa na prywatność użytkowników. Mogą oni czuć się w pełni bezpieczni – ich wiadomości podlegają szyfrowaniu i nie są nikomu przekazywane.

Zobacz także: Binance Smart Wallet

Przeglądarka Opera nawiązuje współpracę z Solana Labs

10 grudnia bieżącego roku na blogu przeglądarki Opera znalazł się wpis informujący o nawiązaniu przez nią partnerstwa z Solana Labs. Współpraca ta ma zaowocować wprowadzeniem wsparcia przez przeglądarkę dla natywnego blockchaina. Ta sytuacja umożliwi jej zintegrowanie portfela cyfrowego Solana oraz wszystkich Dappów w ekosystemie. Tym samym Opera ma realne szanse, by zostać królem wśród przeglądarek Web 3. Zapowiedź jest jasna, bowiem już w I kwartale 2022 roku ma być gotowa integracja Opery i portfela Solana. Użytkownicy Opery będą mogli cieszyć się korzyściami wynikającymi z blockchaina, w przeglądarkach komputerowych i mobilnych, bez żadnych ograniczeń.

Warto przy tym powiedzieć, że również w tamtym tygodniu Solana stała się przedmiotem ataków DDoS – Distributed Denial of Service. Atak ten polegał na ogromnej liczbie żądań wysyłanych do konkretnego serwera. Spowodowały one, że tymczasowo zablokowano transakcje w systemie Solana.

100 000 USD za 1 BTC – prognoza Mike`a McGlone

Mike McGlone to starszy strateg rynku towarowego Bloomberga. Pomimo obecnych zawirowań wokół Bitcoina i jego wyceny, w wyniku czego „cyfrowe złoto” tanieje, uważa on, że rok 2022 będzie stał pod znakiem BTC i jego rosnącej wartości.

Powiedział on, że podstawowa kryptowaluta na świecie będzie wyceniana na poziomie 100 000 USD w przyszłym roku. Nie zrażają go do niej obecne ciężkie czasy dla rynków finansowych.

Jednocześnie analityk Planu B mówi, że wynik BTC z listopada na poziomie 69 tys. dolarów nie był jednak szczytem cyklu. Pomimo tego, że od listopada Bitcoin staniał już ponad 20 tys. dolarów, można oczekiwać, że zacznie wkrótce drożeć. Na razie za 1 BTC w ubiegłym tygodniu płacono 42 tys. dolarów. Plan B nie uważa, że czeka nas bessa na Bitcoinie.

Kickstarter buduje platformę opartą na blockchainie

Kickstarter ogłosił w ubiegłym tygodniu, że wybrał firmę Celo do tego, by zbudować wspólnie platformę crowdfundingową w oparciu na technologii blockchain. Platforma ma umożliwić jak największej liczbie osób realizację kreatywnych projektów. Kickstarter ma w planach opracowanie protokołu open-source, by stworzyć zdecentralizowaną wersję swojej platformy.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)