Reportaż dziennikarzy TVN o giełdzie BitBay

Data dodania: 7 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 7 lipca 2020 r.
Sprawa z kontrowersyjnym wywiadem znajdzie finał w sądzie. Sprawa z kontrowersyjnym wywiadem znajdzie finał w sądzie.
Źródło: Pixabay / Pexels

W jednym z programów stacji TVN - Superwizjer - opublikowano reportaż odnośnie założyciela giełdy BitBay Sylwestra Suszka. Możecie obejrzeć go tutaj. Czy dziennikarze TVN posunęli się o krok za daleko ? Sprawa znajdzie finał w sądzie - zapowiada Sylwester Suszek, a pieniądze z wygranej sprawy zasilą konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej wywiad Phila Koniecznego z właścicielem giełdy BitBay.

Czy Bitcoin podrożeje?

Temat ewentualnego wzrostu wartości BTC jeszcze w tym roku rozpala emocje na rynku kryptowalutowym. W ubiegłym tygodniu PlanB opublikował aktualizację modelu cenowego, wskazując, że jeszcze w tym roku może nas czekać wybicie kursu. Oznaczałoby to wzrost wartości najpopularniejszej kryptowaluty na świecie. Na Twitterze PlanB już 1 lipca 2020 roku opublikował informację, że możemy oczekiwać skoków kursu BTC o rząd wielkości. Zgodnie z modelem, przed końcem 2020 roku BTC podrożeje w sposób znaczący, a w perspektywie kolejnych 4 lat niewykluczone, że za 1 BTC będziemy płacić 288 000 USD.

Bank Japonii rozpoczyna CBDC

Bank Japonii planuje cyfryzować w najbliższej przyszłości gotówkę. Bank ten przyznał nawet, że w najbliższym czasie będzie przeprowadzał pierwsze eksperymenty na polu CBDC, dotyczące digitalizacji jena. Nie wiadomo jeszcze, według jakiego harmonogramu będą przebiegały prace. Bank centralny Japonii chce sprawdzić, czy z technicznego punktu widzenia CBDC jena będzie wykonalne. Pod rozwagę banku brane jest to, czy zastosować w projekcie blockchaina. Scentralizowany system ma duże pojemności i zapewnia dużą szybkość transakcji, co jest jego ewidentną zaletą.

GOATi Entertainment tworzy Pavillion Hub

Pavillon Hub to najnowsze dzieło GOATi Entertainment. Firma prezentuje dwutorowe podejście do wykorzystania kryptowalut w dziedzinie gier. Zasilany łańcuchem blokowym Phantasma Pavillon Hub działa jak blockchainowy front-end dla platformy Steam, a gracze mogą połączyć swoje konta z pobraną aplikacją i odtworzyć całą istniejącą zawartość konta. Nic nie tracą na tym, a pozwoli im to na bezproblemowe wykorzystanie tokenów lub NFT przy graniu z portfelem Phantasma.

LBCOIN już niebawem

9 lipca, zgodnie z zapowiedzią Banku Centralnego Litwy, rozpocznie się przedsprzedaż CBDC, czyli kryptowaluty Litwy. Token nazwany został LBCOIN, a sama moneta ma zostać oficjalnie wyemitowana z dniem 23 lipca. Technicznie LBCOIN to CBDC bazująca na łańcuchu bloków NEM. Emitowana ma być przez bank centralny Litwy. Warto podkreślić, że LBCOINy mają być emitowane w celach kolekcjonerskich, dlatego bank zapowiada wyemitowanie pierwszej na świecie cyfrowej kolekcjonerskiej monety w oparciu o blockchain. Kierownikiem projektu LBCOIN jest Pavel Lipnevič. Bank centralny Litwy ma sprzedać 24 tys. LBCOINów, a każdy z nich będzie kosztował 99 euro za pakiet sześciu sztuk.

Grzywna 72 tys. USD dla promotora OneCoin

Fok Fook Seng, mieszkaniec Singapuru został obciążony grzywną w wysokości 72 000 USD, a właściwie 100 000 dolarów singapurskich, za to, że stworzył projekt finansowy, który okazał się scamem. Przy okazji promował OneCoina. Stworzył i prowadził wielopoziomowy program marketingowy (Multi Level Marketing) związany z OneCoinem.

Kryptowaluty z 50-procentowym rabatem od Syndykatu Algorand

Już wkrótce, bo 14 lipca 2020 roku na platformie Crypto.com Exchange odbędzie się syndykat, w którym wszystkie osoby stake-ujące w serwisie Crypto.com Coin będą mogły kupować kryptowaluty z dużym upustem, dochodzącym do 50 proc. Tym razem dostępne będą w takiej przecenie kryptowaluty ALGO o wartości 500 000 USD.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!