Niemcy z planem stworzenia cyfrowego euro

Data dodania: 4 listopada 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
LibraCoin nie, a cyfrowe Euro tak? W sytuacjach, w których nie wiadomo o co chodzi - chyba jednak wiadomo o co chodzi. LibraCoin nie, a cyfrowe Euro tak? W sytuacjach, w których nie wiadomo o co chodzi - chyba jednak wiadomo o co chodzi.
Źródło: Alexa / Pixabay

Niemiecki Związek Banków proponuje stworzenie programowalnej cyfrowej waluty opartej na samych rachunkach, a później tzw. kryptoeuro, waluty opartej na rozproszonym rejestrze. Może to dziwić, tym bardziej, że europejscy politycy dotychczas wypowiadali się wrogo na temat innej planowanej kryptowaluty: LibraCoin Facebooka.

We Włoszech Bitcoin rośnie w siłę

Włoski dziennik La Stampa w ostatnim dniu października poinformował, że bostońska firma zajmująca się analizą marketingową stwierdziła, iż na liście najczęściej wykorzystywanych systemów płatności online we Włoszech, Bitcoin zajmuje mocne, trzecie miejsce. Wyprzedza go tylko system płatności PayPal i włoska platforma kart prepaid PostePay. Włosi chętnie używają Bitcoina, głównie do robienia zakupów online. Robią to częściej, niż używają tradycyjnych kart kredytowych. Szacuje się, że cyfrowe złoto jest używane ponad 215 tys. razy w miesiącu przez włoskich klientów.

Darmowe tokeny od CoinDeal tylko do 12 listopada 2019 roku

Giełda CoinDeal przypomina swoim użytkownikom, że tylko do 12 listopada tego roku będzie możliwe odebranie darmowych tokenów giełdy. Z takiej okazji skorzystało już ponad 80 000 użytkowników. Każdy uczestnik giełdy może dodatkowo otrzymać aż 500 tokenów CDL. Start tej kryptowaluty CoinDeal zapowiedziany jest na 12 listopada. Cały czas wyraźnie wzrasta zainteresowanie odebraniem darmowych tokenów giełdy. To pierwszy token rozdawany za darmo użytkownikom.

Chiny mówią „nie” Bitcoinowi, ale są na „tak” dla Blockchaina

Prezydent Chin, Xi Jinping, stwierdził, że Chiny będą wspierać rozwój Blockchaina w przyszłości po to, by stale wzmacniać swoją pozycję międzynarodową. Jednak myliłby się ten, kto powiedziałby, że oficjalne stanowisko Chin jest takie, aby skupować BTC (Bitcoiny) i inne kryptowaluty. Chiny są co prawda otwarte na Blockchaina, ale nie na inwestowanie w krypotowaluty jako takie. Nadal kupowanie kryptowalut w Chinach pozostaje nielegalne, choć powszechnie wiadomo, że obywatele obchodzą dosyć skutecznie ten zakaz.

Władze Chin pracują nad cyfrową walutą dla kraju, czyli zdigitalizowaną wersją juana. Nie będzie ona miała jednak zbyt wiele wspólnego z Bitcoinem. Ma jedynie korzystać z pewnych rozwiązań związanych z Blockchainem, ale pozostanie walutą narodową, a nad jej emisją będzie czuwać bank centralny Chin.

Warto skorzystać z tej oferty, ponieważ w przyszłości użytkownicy posiadający CDL będą mogli zmniejszyć prowizje od transakcji przeprowadzanych na giełdzie CoinDeal nawet do zera, a także uzyskać dostęp do priorytetowego supportu, czy wziąć udział w głosowaniu na nowe coiny, jakie będą dodawane na giełdę.

Czy możliwe jest 16 tys. USD za 1 BTC?

Kurs Bitcoina wzrasta, dlatego pojawiają się kolejne teorie o tym, że zacznie pobijać kolejne rekordy wyceny. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao powiedział, że jego zdaniem kurs Bitcoina wkrótce osiągnie poziom 16 000 USD. Ogłosił to na swoim kanale na Twitterze, gdzie co jakiś czas umieszcza swoje subiektywne prognozy. Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić około 9300 USD.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)