Niemal 10 tys. milionerów Cardano

Data dodania: 31 sierpnia 2021 r. / Aktualizacja: 31 sierpnia 2021 r.
Cardano ADA Ostatnie tygodnie były bardzo dobre dla Cardano. Wycena ADA wzrosła, podobnie jak jej kapitalizacja.
Źródło: Kanchanara / Unsplash

Rośnie liczba adresatów przechowujących tokeny Cardano (ADA) warte więcej niż 1 milion dolarów. Ostatnio wzrost ten wyniósł aż 173 proc. Cena Cardano także wzrasta. Rekord na poziomie 1,007 USD odnotowany w dniu 20 lipca 2021 roku już dawno dwukrotnie został pobity. W tamtym tygodniu para ADA/USD osiągnęła rekordowy poziom 2,95 USD.

W tym samym czasie całkowita liczba portfeli Cardano przechowujących tokeny ADA o wartości przynajmniej 1 mln dolarów, wzrosła z 3625 do 9830 sztuk.

Dodatkowo, w serwisie Coinmarketcap - Cardano wskoczyło na trzecią pozycję, wyprzedzając tym samym kapitalizację Binance Coina.

Cardano w serwisie Coinmarketcap

PayPal uruchamia handel kryptowalutami dla brytyjskich użytkowników

Ważną wiadomością, jaka ukazała się w ubiegłym tygodniu, była ta o rewolucji w PayPalu. System ten ogłosił, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli kupować, przechowywać oraz sprzedawać kryptowaluty za jego pośrednictwem. PayPal jest jednym z największych dostawców usług z zakresu płatności na rynkach światowych. Obecnie brytyjscy klienci mogą handlować dostępnymi kryptowalutami przez PayPala – Bitcoinem, Ethereum, Litecoinie oraz Bitcoin Cash. Wszystko to za pomocą strony internetowej operatora lub jego aplikacji mobilnej.

Wieloryby skupują Bitcoiny

Na rynku kryptowalutowym wyróżnia się graczy nazywanych wielorybami. Generują oni wysoki wolumen obrotów. W ostatnim tygodniu trzeci spośród największych wielorybów, jak pokazały dane on-chain najpierw sprzedawał mnóstwo monet BTC do Coinbase, a następnie pod koniec tygodnia zaczął gromadzić z powrotem Bitcoiny. Kupił ponad 500 BTC.

Warto pamiętać, że w kwietniu 2021 roku wieloryb o adresie Bitcoin kończącym się na WKDfH zbliżył się do rekordu sprzedaży monet BTC na kwotę około 60 000 dolarów. Zaledwie kilka miesięcy później wykorzystał zejście Bitcoina poniżej 40 000 USD, by kupić dla siebie więcej monet.

Pierwszy Bitomat w Hondurasie

Bitomaty to swoiste bankomaty do wypłacania kryptowalut. W Hondurasie pojawił się pierwszy, który pozwala na zakup BTC i ETH z wykorzystaniem lokalnej waluty fiducjarnej. Zainstalowała go honduraska firma z siedzibą w Tegucigalpa – TGU Consulting Group. Urządzenie znajduje się w jednym z biurowców w stolicy Hondurasu.

W celu dokonania zakupu każdy użytkownik Bitomatu musi zeskanować w nim dokument tożsamości, by zidentyfikować personalia i ujawnić pożądane dane osobowe.

Narzędzie do tworzenia tokenów kryptowalutowych od Microsoftu

W ubiegłym tygodniu Microsoft opatentował metodę usługi tworzenia tokenów niezależnych od księgi głównej. Tym samym uzyskał patent dla tworzenia tokenów, z których każdy może reprezentować rodzaj aktywów fizycznych lub cyfrowych. Nie wiadomo jednak, czy patent ten przerodzi się w rzeczywisty produkt – narzędzie do tworzenia tokenów od Microsoftu.

Bitcoin za 100 mln USD – prognoza długoterminowa

Fidelity, czyli gigant inwestycyjny, który działa w przestrzeni kryptowalutowej, prognozuje, że Bitcoin może w przyszłości osiągnąć diametralnie wyższą wycenę niż dotychczas. Analityk Fidelity powiedział, że do 2035 roku BTC może być wyceniane nawet na poziomie rekordowych 100 mln USD. Firma Fidelity przygotowała taką wycenę i prognozę na podstawie modelu stock-to-flow.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)