Nerwowo na rynku kryptowalutowym

Data dodania: 16 października 2018 r. / Aktualizacja: 16 października 2018 r.
Stresująca sytuacja na rynku kryptowalutowym Stresująca sytuacja na rynku kryptowalutowym
Źródło: Nathan Cowley / Pexels

W październiku na rynkach kryptowalutowych zauważalne były gwałtowne ruchy. Trudno powiedzieć dlaczego, ale kurs Bitcoina na giełdzie Bitfinex spadł do poziomu 6000 dolarów za 1 BTC. Najprawdopodobniej, jak twierdzą eksperci, stało się to z powodu transakcji grubej ryby albo dużej liczbie traderów, którzy zdecydowali się na sprzedaż stablecoina jakim jest Tether (USDT). Dotychczas Tether miał zdolność do utrzymywania sztywnego kursu w stosunku do dolara amerykańskiego (1:1), ale problemy ze stablecoinem załamały tę sytuację.

Unocoin postawi bankomaty do kryptowalut

Giełda Unocoin, działająca  w Indiach, ogłosiła, że będzie realizowała projekt wprowadzania maszyn - bankomatów do kryptowalut. Dyrektor generalny Sathvik Bishwanath powiedział, że na początek firma ma w planach rozmieszczenie 30 maszyn, w trzech indyjskich miastach. Pierwszy z bankomatów znajdzie się w Bangalore, a następne w Mumbai i New Delhi. Bankomaty mają obsługiwać co najmniej 5 najbardziej popularnych kryptowalut, a więc Bitcoina, Ethereum, Rippe, Dasha oraz Litecoina. Dzięki maszynom od Unocoin ich klienci będą mogli deponować i wypłacać rupie, a wpłacone środki posłużą im do kupowania i sprzedaży kryptowalut na platformach Unocoin oraz Unodax.

Debiut Blockchain na nowym HTC Ecodus

Na 22 października 2018 roku zaplanowano debiut smartfona HTC Expodus, który ma być w pełni oparty na technologii Blockchain. Tajwański producent smartfonów HTC już w maju 2018 roku ogłaszał, że planuje dystrybucję swojego nowego smartfona Exodus, w pełni wykorzystującego technologię Blockchain do swoich operacji. Smartfon ma wykorzystywać technologię Blockchain do wszystkich swoich operacji i będzie dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom, dzięki czemu zapewni bezpieczeństwo w sieci.

Bithumb sprzedaje akcje za 350 mln USD

Największa giełda kryptowalut w Korei Południowej pod względem obrotów - giełda Bithum potwierdziła, że sprzedała ponad 38 proc. całkowitej własności konsorcjum Blockchain z siedzibą w Singapurze za 400 miliardów wonów, co odpowiada 350 milionom dolarów amerykańskich. Bithumb potwierdził doniesienia, że umowa została podpisana 11 października z BK Global Consortium, firmą inwestycyjną typu Blockchain założoną przez BK Global, grupę medyczną chirurgii plastycznej w Singapurze.

Inteligentne miasto Blockchain w Korei Południowej

Burmistrz Seulu podczas omawiania pięcioletniego planu działania ujawnił, że zainwestowane zostanie 108 milionów dolarów w rozwój stolicy Korei Południowej jako inteligentnego miasta zasilanego przez blochcian. Ogłosił, że plan miejski Blockchain na lata 2018-2022 obejmie 14 usług publicznych w pięciu obszarach, z budżetem w wysokości 123,3 miliarda koreańskich wonów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!