Nastroje inwestorów na rynku kryptowalutowym

Data dodania: 20 sierpnia 2019 r. / Aktualizacja: 18 kwietnia 2020 r.
Według wskazań Fear Index - wśród krypto-inwestorów panuje strach Według wskazań Fear Index - wśród krypto-inwestorów panuje strach
Źródło: Kat Jayne / Pexels

Po okresie zdecydowanych wzrostów w zakresie najpopularniejszej kryptowaluty, Bitcoina, obecnie inwestorzy mają powody do zmartwień. Jej kurs w ostatnim tygodniu obniżał się. Ponadto, popłoch wśród inwestorów wywołuje CFGI, czyli Indeksy Crypto Fear and Greed Index, który jest na bardzo niskim poziomie - najniższym od grudnia 2018 roku. Indeks ten bada nastroje inwestorów poprzez analizowanie zmienności kursu, wolumenów rynku, nastrojów w mediach społecznościowych, wyników ankiet i ogólnych trendów.  Wskaźnik przyjmuje wartości od 0 do 100. Dół skali wskazuje na „ekstremalny strach”, a góra skali to „chciwość”, czyli mocna chęć dokonania zakupów.

Crypto Fear & Greed Index on Feb 21, 2019Jeszcze pod koniec czerwca tego roku inwestorzy inwestujący w kryptowaluty  znajdowali się w stanie mocnego optymizmu i często inwestowali w kryptowaluty. Wówczas wskaźnik CFGI sięgnął granicy 95. Obecnie jednak indeks ten ma poziom 31. Inwestorzy obawiają się, że Bitcoin znów gwałtownie zacznie tanieć. Obecnie za 1 BTC płaci się 10,7 tys. dolarów amerykańskich.

Polecanie platformy Coinbase

Platforma do wymiany kryptowalut Coinbase działa w skali światowej. Ma około 20 mln klientów i liczba ta wciąż wzrasta. Jednocześnie Coinbase ma program lojalnościowy dla tych osób, które chcą skutecznie ją polecać nowym traderom. Nosi on nazwę Coinbase Earn i może w nim wziąć udział właściwie każdy, kto założy konto na samej platformie.

System jest przejrzysty i pozwala na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Każdy może zyskać za pośrednictwem Coinbase Earn podstawową wiedzę na temat wybranych kryptowalut i dodatkowo móc na tym w dłuższej perspektywie zarabiać. Służą do tego filmy edukacyjne, quizy czy też realne możliwości wypracowania zysków z wymiany kryptowalutowej.

Oprócz systemu poleceń Coinbase dysponuje dla swoich stałych użytkowników regularnym programem partnerskim, dostępnym dla wszystkich klientów, bez ograniczania ilości poleconych klientów. Jeśli zaproszona przez afilianta osoba zakupi lub sprzeda za pośrednictwem Coinbase kryptowaluty za kwotę 100 dolarów amerykańskich lub więcej, w ciągu 180 dni od otwarcia swojego konta, wówczas i klient i zapraszający go partner Coinbase otrzymuje po 10 dolarów nagrody.

Plus Token piramidą finansową?

Początkowa idea powstania Plus Token była taka, że miał to być portfel kryptowalutowy, który pozwalał na trzymanie na nim przez użytkowników kryptowalut, w zamian za 10 proc. ich wartości miesięcznie. Okazało się jednak, że to mało realistyczny scenariusz. Plus Token podobno w wyniku działań hakerów stracił już 3 mld USD swoich klientów. Dziś można już śmiało powiedzieć, że projekt Plus Token najprawdopodobniej był piramidą finansową, a inwestorzy zostali okradzieni. Firma mogła przejąć aż 70 tys. Bitcoinów oraz 800 tys. Etherów o wartości łącznej ponad 3,5 mld dolarów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!