Na urządzeniu HTC wykopiemy Monero

Data dodania: 15 kwietnia 2020 r. / Aktualizacja: 15 kwietnia 2020 r.
Na telefonie HTC można kopać Monero. Na telefonie HTC można kopać Monero.
Źródło: Tobias Bjørkli / Pexels

Właściciele telefonów komórkowych marki HTC już wkrótce mogą stanąć przed szansą na wykopywanie kryptowaluty Monero (XMR) przy użyciu swoich smartfonów Exodus. 10 kwietnia 2020 roku ogłoszono partnerstwo HTC z firmą Midas Labs, która zajmuje się projektowaniem układów ASIC. Wkrótce, bo w II kwartale 2020 roku ma pojawić się dla telefonów HTC Exodus aplikacja DeMiner, która posłuży krypto-górnikom do kopania Monero.

Pojawiają się przy tym pytania dotyczące poziomu zużycia energii do miningu. Można będzie go zmniejszyć, przenosząc prace związane z kopaniem kryptowalut na urządzenia mobilne.

Przedstawiciel i założyciel Midas Labs wypowiedział się na temat stworzonej przez jego firmę aplikacji DeMiner. To aplikacja, dzięki której smartfon będzie miał hashrate porównywalny z komputerem stacjonarnym, a jednocześnie do miningu będzie zużywał znacznie mniej energii. Dzięki takim rozwiązaniom smartfon może po raz pierwszy posłużyć górnikom do eksploracji kryptowalut.

Likwidacja PCC od transakcji w kryptowalutach w ramach projektu Tarczy Antykryzysowej 2.0

Polscy inwestorzy kryptowalutowi powinni być zadowoleni z faktu, że rząd zdecydował o likwidacji podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) od transakcji w kryptowalutach. Uzasadnienie takiego działania znalazło się w treści projektu Tarczy Antykryzysowej 2.0. Sprawa budzi kontrowersje, zwłaszcza że podatek od kryptowalut miał wielu zwolenników. Teraz jednak strona rządowa proponuje, by znieść PCC od transakcji kryptowalutami w przedmiotowym zakresie, a rozporządzenie to miałoby zastosowanie do czynności dokonywanych od 1 lipca 2020 roku. Zapewni to ciągłość w nieobciążaniu podatkiem takich czynności, a jest to szczególnie ważne w kontekście łagodzenia negatywnych konsekwencji ekonomicznych ponoszonych przez obywateli z powodu COVID-19.

Jak wydawane są Bitcoiny?

Bitcoin, czyli najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, nazywana „cyfrowym złotem”, rozpala wyobraźnię milionów ludzi na świecie. Wielu zastanawiało się między innymi, na co właściciele Bitcoinów je przeznaczają? Jak je wydają? Takie kwestie postanowiono sprawdzić.

Visual Object przeprowadziło badanie na próbie niemal 1000 osób znających temat kryptowalut i 157 właścicielach cyfrowych aktywów. Osoby, które nie mają żadnych kryptowalut w portfelu, sądzą, że BTC i altcoiny służą głównie ich właścicielom do kupowania akcji (40 proc. odpowiedzi) albo do nabywania nielegalnych przedmiotów (30 proc. odpowiedzi).

W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ właściciele Bitcoinów przyznają, że najczęściej używają takiej kryptowaluty do kupowania żywności (38 proc. przypadków), odzieży (34 proc. odpowiedzi), akcji (29 proc. odpowiedzi) oraz złota (21 proc. odpowiedzi).

Co ma wspólnego Blockchain i polskie rolnictwo?

Wbrew pozorom Blockchain, czyli technologia łańcucha bloków ma wiele wspólnego z polskim rolnictwem, bowiem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ubiegłym tygodniu podpisał z blockchainową firmą nChain Limited porozumienie w sprawie paszportyzacji żywności. Celem projektu „Paszportyzacja Żywności”  jest poprawa wizerunku produkowanej w Polsce żywności oraz wsparcie zrównoważonego rozwoju branży.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!